(upravil nv43 10. 3. 2008 21:59)

Téma: hi-vi f5 + RT1C - A

budu stavět 2p regálovky a potřebuju poradit se součástkama které chci obědnat stejně jako repro. z madisound.com
jde o to že nemají kond o kapacitě 1,8uF mám vzít nejbližší možný teda 2uF nebo tu kapacitu "složit"?
stejný problém mám i s cívkami 

https://i.postimg.cc/fJ45MbzC/459218.jpg

(upravil Jarous 11. 3. 2008 0:38)

Re: hi-vi f5 + RT1C - A

Určitě tu kapacitu slož, obzvlášť pokud kopíruješ projekt.

Re: hi-vi f5 + RT1C - A

No 1,8 a 2 uF neni tak velka odchylka. Ono je treba se hodne divat i na toleranci soucastek. Muze se stat ze 2uF budou mit pocase 1.8 i mene. Takze pokud vybiras z kvalitnejsich soucastek tak radej slozit, pokud zase lacinejsi tak doufat ze to je jedno. Ale s temi repro urcite do kvalitnejsich soucastek. Apropo civky neskladat jejich hodnoty. radej si u nekoho nech namotat presne hodnoty. Civka poskladana ze dvou neplni roli jedne a proto to nebude spravne fungovat. No moznost je koupit vzdy vetsi hodnotu a cast odmotat.

Web

Re: hi-vi f5 + RT1C - A

Kapacitu si slož, jak to chceš jinak  řešit. Bacha na kondy ESO, alespoň MKT zásadně mají kapacitu na spodní hranice tolerance, do lepších projektů (pokud je výhybka skutečně dobře odladěná, odměřená) bych se jim z tohoto  důvodu vyhnul. Špule si nech namotat u nějakého motáka na zakázku (elektrosound, destinysound, Jiří Kliment alias JKL), udělá ti hodnotu, jakou chceš - myslím, že všichni jmenovaní ti po dohodě i přeprodají kondy (Benic?) a odpory za jedno poštovné.

Re: hi-vi f5 + RT1C - A

Daj tam 10 a 2,2 do serie a  vysledok maš 1.803.

Web

Re: hi-vi f5 + RT1C - A

Co 1,5 a 0,33 paralelně? Levnější a odchylka stále hluboko pod běžnou tolerancí.

Re: hi-vi f5 + RT1C - A

Souhlas s Boramyrem,, zas to neprehanejte, zrovna na tomhle miste, korekcni RC clen, by se asi nic moc nestalo i treba s 2uF.

Re: hi-vi f5 + RT1C - A

To by si sa divil, že aj tie 0,2uF dokážu rozhádzať fázu, hlavne ak je ten projekt presne naladený.

(upravil nv43 11. 3. 2008 15:54)

Re: hi-vi f5 + RT1C - A

díky všem za rady to výhybka je přímo ze stránek hi-vi jsou tam i veškeré rozměry pro stavbu ozvučnic tak dy snad měla být dobře odladěná  cívky mě taky napadlo koupit větší a odmotat..

Re: hi-vi f5 + RT1C - A

godz: v pripade teto vyhybky a tohoto kondiku bych se opravdu divil...