Re: plexisklo

Onee: Potřebuji okénko z plexi cca 3mm silného, které bude budit dojem, že je tmavě červené. Vymysleli jsme to tak, že se zezadu zrcadlově natisknou bílé popisky, potom přes celou plochu průhledná červená a nakonec černý rám. Ten bude sloužit jako podklad písma a styková plocha na přilepení. Jestli máš po ruce nějakého staršího Technicse, tak to má být přesně ono. Když uvnitř nic nesvítí, je okénko prakticky černé. Jakmile se rozsvítí display, je okénko červené, ale jen tolik, aby prošly i barvy displeje.
Zkusím Nováka nějak odlovit, aby se vyjádřil, jestli se na nás opravdu vyfláknul.

Re: plexisklo

Glatz
Rozumiem tomu správne?
Plexi 2mm bude medzi predným 10mm a zadným 8mm. Prostredný panel je farebný a slúži na krytie displaya? Nebolo by rozumnejšie to riešiť z jedného kusu trochu jednoduchšie? Prečo je ten prostredný panel rozdelený na dve časti? Na čo bude slúžiť okienko 50x6?

Re: plexisklo

Hmmm, to by nemuselo vypadat zle!

(upravil Frank 6. 3. 2008 23:05)

Re: plexisklo

No, jestli mi to bude připomínat HK, tak už do Ostravy nepojedu. Mimochodem, hraje nám v Rychnově Jarek a já skoupil poslední dva lístky, to je štěstí, co? smile

Re: plexisklo

to: 7tech

riešenie by som videl celkom jednoducho a za pár penez. Urezať plexi danej hrúbky a potom polepiť Transluzentnou fóliou. Tá to fólia za používa presne na tento účel vo svetelnej reklame. Dokonca by boli dve varianty

1. Polep zozadu ako píšeš ty v tom prípade je predná strana hladká a lesklá.
2. Polep z predu a vtedy by to bolo elegantne matneeeeeee (Transluzentné fólie sa matné pre lepšiu čitatelnosť textov, eliminácia reflexov)

Jediný problém možno vidím z vyrezaním tých písmen záleží ako by si ich chcel velké. Ploter vyreže hocičo len nie vždy sa to dá aj nalepiť alebo lepšie povedané odlepiť smile.

Teraz ma napadá ešte jedna možnosť ale tá je len pre nálepku z predu.

Opálové plexi a do tej červenej nálepky priamo vyrezať texty. pismenka dáš von nalepíš a hotomo. Texty ti budú velmi elegantne svietiť budú svetlejšie ako okolie.


Pošli mi na mail nejaké podklady a pozrem to ideál Adobe Ilustrátor, CorelDraw

Web

Re: plexisklo

Ten štít má plochu pod 0,3m2. Nevieš odhadnúť cenu? Ak by to bolo pod 1000Sk aj s robotou, bolo by možné ti ten štít poslať? Inak asi by ho bolo treba znova prebrúsiť a vyleštiť, lebo už to schytal chudáčik.

(upravil Glatz 7. 3. 2008 14:02)

Re: plexisklo

Franku, tak t se Ostravě vyhni. Má t být v podstatě design ladící k receiveru HK lol A na Jarka jsem se dostal úplně omylem tady v Ostravě když jsem šel na vernisáž fotek. Dokonce jsem vyhrál jakousik tombolu (tričko lol) a Jarek mi potřásl hrdě rukou. Pak tam rozbalil ty svoje písničky a některé které mimochodem byly naprosto bombastické obsahem tam zaspíval spolu s herci z divadla. Fakt bomba. Tam jsme to bohužel slyšel poprvé a naposledy. Ono to bylo asi i z bezpečnostních důvodů, protože kdyby se to dostalo mimo Ostravu tak by mu někdo přijel dát po tlamě. Nejvíc Pražáci. big_smile big_smile Tak nemachruj. tongue big_smile
Mengele ty si na to kápnul. Akorát si popletl pořadí. Nejprve naspod je 8mm kus, na něm 10mm a na něm pod sebou dva 2mm kusy. Kdyby se to frézovalo z jednoho kusu, trochu se bojím rýh z frézy na horním 2mm kusu, protože pod ním bude LCD displej. Pak další důvod proč z několika kusů je lepší domluva s výrobcem. 3D výkres se mi moc dělat nechtěl smile Jediný čeho lituju že to mistr Novák neudělá je ten, že mi slíbil i popisky čudlíků psané laserem a pak vystavené pod UV aby byl text šedivý sad

Web

Re: plexisklo

Onee: Díky za nabídku. Nalepit na plexi červenou průhlednou fóliii a potom černý rám by určitě šlo, ale problém jsou ty popisky. Písmenka jsou 2 až 3mm vysoká. To by nezvládl ani Ferda mravenec. A fólie z přední strany nepřichází v úvahu. Vlastně mám strach i z řezání plexiskla. Nevím, jestli by se mi podařilo ručně vyleštit hranu.

(upravil onee 10. 3. 2008 8:44)

Re: plexisklo

Leštenie plexi hran. zabrúsiť jemný šmirgľom tak aby tam naboli viditeľné ryhy no a potom zoberieš malí horák (plinová spajka) a hrany s ním obehneš. smile

Web

Re: plexisklo

Alebo teplovzduskou a nebude ani obhorene. akurat je potrebna nejaká menšia tryska, aby to nezohrievalo okolie.

Re: plexisklo

anebo filcák na vrtačku a Tempo

Re: plexisklo

Díky za rady. Stále mi ale zbývá neřešitelný problém s bílým potiskem. A není to jen plexi, ale i čelní panely.

Re: plexisklo

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=2457

Re: plexisklo

Nebláznite smile, na leštenie normálne použi xerapol. stojí to cca 300. Najprv 1000 šmirglom vybrús škrabance a potom to prelešti xerapolom, bude ako nové, ja som s tým leštil ten skút. štít spomínaný vyššie. Robota na pár minút.

(upravil dokken 10. 3. 2008 18:09)

Re: plexisklo

jean
ty asi blázníš se mi zdá,vždyt jsem už o leštící pastě psal,nebo se tu najde ještě někdo s nějakou novou tubou?

Re: plexisklo

K bílým popiskům. Omílalo se to tu několikrát, tak to shrnu ze svého pohledu:

a) Bílá propisotová písmenka velikosti 2, 2.5 a 3mm nikdo nevyrábí a pokud seženete staré aršíky z OT Kolín, už stejně nelepí. Dnes se dá sehnat pouze černé písmo a když bílé, tak obludných velikostí.
b) Laserové gravírování vyžaduje speciální materiál čelního panelu. Vlastně se pouze odstraní svrchní vrstva, aby se ukázala spodní. Pod eloxem se objeví čistý hliník, pod vrstvou plastu jiná barva plastu, atd..
c) Použít samolepící fólii nalepenou shora ne čelním panelu je zvěrstvo: okraje budou vždy vidět, po nějaké době se začnou odlupovat, povrch panelu tvoří fólie a co když nemá panel ostré hrany?
d) Frézování, totéž, co gravírování.
e) Vyřezání ze samolepící fólie není u tak malého písma reálné.
f) Bílý tisk laserovkou. Pravděpodobně to jde, ale kdo ji má? A kdo má takovou, která dokáže tisknou na několik cm tlustý panel s velkou tolerancí tloušťky? A vydrží takový potisk neustálé ohmatávání?
g) Sítotisk. Pohle mého jediná solidní technologie. Bohužel, v kusovce to pod 1000,- Kč za panel nejde.
h) Napadl mě ještě jeden způsob, ale je to jen teorie. Nechat si vyrobit bílé "vodní obtisky", takové, co se používají na kity letadel a ty potom přelakovat. Otázkou je, zda nebude vidět hrana nosného laku. I tak se mi zatím nepodařilo sehnat nikoho, kdo mi obtisky vyrobí.

Nějaké další návrhy?

Re: plexisklo

Na to ser. Já bych to vygravíroval/vyfrézoval a díry tochu zapatlal barvou. Zbytek přebrousit nebo tak něco.

Re: plexisklo

Franku, od Tebe bych očekával konstruktivnejší řešení. Nestárneš? lol

Re: plexisklo

7Tech
Možno by som mal riešenie, ALE
máš už jasné, z čoho ten panel bude, alebo je ti to jedno, len aby tam boli popisky?

Re: plexisklo

Panel je hotový a je 24mm tlustý. Ale není to jediný panel, co bych potřeboval potisknout. Co Tě napadlo?