Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 23 z 23]

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Little, chtěl jsem spíš naznačit, to, co už tady psal někdo chytřejší a zkušenější, že mezi DF a ukočírováním repráku NENÍ jednoznačná souvislost. Nechci se pouštět na tenkej led dalšího rozepisování (souvisí to i s rychlostí zpětný vazby, se stabilitou do komplexní zátěže a kdoví čím ještě). Na svým LM3886 modulu jsem na 100Hz naměřil DF kolem 500 / 8ohm, přesto souhlasím s tím, že kontrolu nad reprákem mají často spíš výška, tlak, teplota a rosný bod než to LMko.

Ano, RC-čko mezi výstupem a zemí je tzv. Boucherotův článek, bránící rozkmitání zesilovače na vyšších frekvencích.

Web

(upravil little 8. 3. 2008 17:00)

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Je důležité zachovat hodnoty těch součástek? Ten RC článek se skládá z rezistoru cca. 2,6ohm/0,6W a keramického kondenzátoru 100nF. Mám dva moduly, ten jeden je již provozu schopný, tomu druhému chybí právě onen rezistor. Po ruce mám bohužel jen 1ohm odpor, můžu ho tam bez obav osadit?

Na výstup se signál přivádí přes LC článek sestávající z cívky a rezistoru o hodnotě 10 ohm. Tento článek tedy radši neodstraňovat... smile

EDIT: Vyzkoušel jsem rezistor v Boucherotově článku (2,2ohm) nahradit rezistorem o hodnotě 1ohm. Výsledkem je silně zakmitávající a brutálně se zahřívající obvod, ještě štěstí, že tenhle pokus LMko neodpálil... smile

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

No vidíš. Tak od teď už víš, že
1) výrobce většinou ví, jaký hodnoty doporučuje a proč (držel bych se rozsahu 2.2 - 2.7 - 3.3 ohmu)
2) nepajcovanej originální LM3886 je skutečně spolehlivě chráněný šváb a snese leccos

smile

Web

Příspěvky [21 až 23 z 23]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£