(upravil opamp 7. 3. 2008 7:08)

Re: Trable při oživování DPA 280

Tak ty nahrávky Vám tiše závidím.

Protože už jenom to z Porty, co oficiálně vycházelo na deskách, stojí za poslech

Web

Re: Trable při oživování DPA 280

V Lochotíně to hrálo dobře ( přirozený amfiteátr ), Sýkorou navržené postavení aparátu bylo ideální ( dvě vysoké věže po stranách, vykrytí prostředků dalšími bednami... Bedny na věžích byly asi ty nejlepší, co tady v tý době bylo ( aktívní čtyřpásma, poháněný na každý straně dvěma Mamuty a dvěma mosfetovýma " Borbelákama "...). A tak když tehdy v 83 zahrál Nohavica " Když mě brali za vojáka... ", stály těm třiceti tisícům lidí i chlupy na zádech.... smile

(upravil Betaron 7. 3. 2008 10:42)

Re: Trable při oživování DPA 280

Kazzateli, tož to by mne zajímalo s těmi Tvými nahrávkami, možná figurujeme v archivu!
Obelisk – tak se jmenovala kapela se kterou jsem hrál v Lochotíně na Portě v letech 1986, 1987. Obsazení: zpěvy, akustická kytara, tenorsax + flétna, xylofon, bicí + bonga, fretless bass.
Do „kotlíkářů“ jsme měli daleko, naše muzika byla spíše folkjazzová a zřejmě jsme svou netradičností zaujali porotu, neboť ve finále jsme získali II. místo ve své kategorii. Současně dva dny jsme tam koncertovali po výstavišti  v přilehlých prostorech.

Re: Trable při oživování DPA 280

Já tam všechny roky nebyl, ale myslím si, že v 87 jo...a taky jsem nenahrával všechno, jen to, co se mi ze zkoušky líbilo, takže nevím, zápisy nemám...Ale Petr Beneš ( tehdejší zvukař ) rozhodně tyhle nahrávky bude mít kompletní...

(upravil Betaron 7. 3. 2008 11:31)

Re: Trable při oživování DPA 280

Jen pro zajímavost, tehdy jsem si postavil pro tyto účely kombíčko s reproduktorem ARO 835, které bohatě stačilo na všechny akce, snímáno pouze mikrofonem s výborným zvukem. Kazzateli, přes Tvůj aparát v Lochotíně bez pražcová baskytara zněla fantasticky smile, až jsem se sám sebe polekal, jak bylo basy všude plno.=D
To kombo už nemám, z té doby mě zůstalo jen vzhledově a koncepčně shodné s reproduktorem ARO 711.

http://img317.imageshack.us/img317/1326 … o1akg8.jpg

Re: Trable při oživování DPA 280

No jo, ale když má jeden mamut 500W, tak co to bylo za reproduktory? Že to hrálo kilowatty? V té době muselo být těžké podobný aparát sestavit. Konala se baterie Tesla reproduktorů?

(upravil kazzatel 7. 3. 2008 15:48)

Re: Trable při oživování DPA 280

smile - ne, tam nebyl ani jeden tesláckej reprák, samá špičková poctivě pašovaná cizina.... smile