Téma: plexisklo

nazdar. hele lidi neznáte firmu ke by mi nařezali a vyfrézovali plexisklo? Obeslal jsem pár firem, ale úspěšně moji poptávku ignorujou. Ne že by napsali že takovou píčovinu dělat nebudou, oni jsou až tak neslušní že ignorujou.
Ta poptávka vypadá takto. Hodnoty jsou v mm: http://img509.imageshack.us/img509/8878 … klowc6.jpg
Třeba kdyby aspoň napsali že mi akorát nařežou desky na požadovaný formát a na frézování že mi prdí, tajk to taky beru a doma dobastlím. a když jsme u toho dobastlení. nevíte čím se plexisklo lepí a čím bych ho mohl úspěšně ofrézovat?
Díky za jakoukoli radu.

Web

Re: plexisklo

Lepí se prý hodně koncentrovanou kyselinou octovou. Plexisklo i 99% kyselinu mám doma, ale zatím nebyla příležitost to zkoušet. Něco je třeba tu:
http://www.plastymorava.cz/shop/index.p … a2b593d6ba

Re: plexisklo

Zkus http://www.az-plastik.cz jako jedinní mně z cca 10ti poptaných firem neposlali do ... s malou zakázkou.

Re: plexisklo

Kromě spešl lepidel na plexi se lepí chloroformem zahuštěným odřezkama plexi.Ale doporučil bych ti a už jsem to tu psal víckrát,obejít lepší a větší reklam.agentury co dělaj tabule apod,maj tam toho mraky včetně odřezků zadarmo a CNC plotrů,fréz apod.Na mejly nereagujou páč si pro ně prd-žádnej kšeft.Chce to vzít zlatý stránky,auto,flašku nebo cigára na první všimný a nebejt líná huba.Funguje to.

(upravil Glatz 4. 2. 2008 20:14)

Re: plexisklo

AZ-plastik byl ten nejdražší. který mi udělal cenovou nabídku. rozeslal jsem to asi 7 firmám. no neozvali se dost rychle tak jsem jim poslal dalšího maila a trochu je zprudil a ejhle hned se všichni starali. to jsem to ale poslal už asi tak 15 firmám a pravděpodobně to nechám udělat jednomu malému soukromníkovi. cenu měl nejlepší a nebyl t žádný bastlíř s pilníkem na koleni ale na CNC mašině s broušenými hladkými hranami. ještě jse to poslal tomu týpkovi z autohifi a uvidíme.
dokken: tak to je blízko k lepidli které jsem si vyráběl když jsem lepil plastikové modely. rozpuštěné odřezky nebo výstražné cedule v toluenu. z toho sem byl semtam sjetý, tak teď ještě z chloroformu při lepení usnu big_smile

Web

Re: plexisklo

Hoď sem pár odkazů na ty, co jsou ochotní dělat mini zakázky. Budu také něco potřebovat.

Re: plexisklo

Takže:
nejlevnější a zároveň nejserióznější jednáním a zpracováním ceníku mi připadal www.koplast.cz
Další je tady www.az-plastik.cz ale ti byli už dost drazí.
Další je www.zkdesign.cz Cenu nevím, chtěli po mě ještě spoustu dalších informací. Nebál bych se spolupráce s nimi, byl jsem u nich kdysi dávno na přijímacím pohovoru a pohodová firma.
Pak je tady spousta soukromníků kteří mají dost podobnou cenu jako větší výše vypsané firmy. Odkazy z mailu neznám, doma bych měl mít v Opeře otevřené jejich stránk, takže pokud tak je, dopíšu zítra jestli bude čas.
Každopádně jsem zkontaktoval toho šikulu co mi dal na něj kontakt Junglist a domlouvám se pravděpodobně s ním. Sice je trošku dražší, ale i s laserovým potiskem blbinek jako je "dělitelná fregvence" a "volume" s čímž by se firma nenamáhala.

Web

Re: plexisklo

Glatzi, už máš ty plexisklové díly od Nováka hotové? Když jsem se s ním domlouval, byl neskutečně ochotný a teď dělá "mrtvýho brouka".

Re: plexisklo

Btw: Mě by zajímalo co z toho plexiskla chcete dělat za díly? smile

Re: plexisklo

hrozne blbej dotaz,ale netusite tak hrubym odhadem,kolik by staly udelat cca padesatilitrovy bedny z plexiskla?vzdycky to byl muj sen,ale to abych vyhral ve sportce,co?

(upravil onee 5. 3. 2008 18:36)

Re: plexisklo

Toš zdravim Páni

Chvíľu som tu nebol tak som nereagoval. Mám takú malú reklamku ako píše dokken čo vyrába všetko možné a odrezky sa nájdu tiež. Z plexi mám skladom skorej opal a hlavne tak 3, 4, 5 mm hrubé nájde sa aj nejaké číre ale menej. Čo sa týka toho frézovania tak to skorej na 3D frézu lebo ručne je to dosť moc smile. Na lepenie je finta ale nebudem ju len tak volne púšťať do sveta ak chceš napíš mi SS a prezradím.

Dávam do ponuky ak niekto potrebujete odrezky doskových materiálov napište mi na mail alebo ss a dohodneme sa.
Bežne na sklade mam: Komatex (ľahčené PVC) od 3 mm po 10mm biely sem tam aj farebnee, Dibond (sendvič hliník-plast-hliník) biely, strieborny 3 a 4 mm hruby, nejaké to plexi opal číre, MDF a drevotriesky sem tam preglejka.


to: nosferatic

vedel by som ti s tým pomôcť napíš mi čo potrebuješ a skúsim ti dať cenu, ale priprav sa že to nebude lacnee 1m2 10mm plexi stoji okolo 1800,-Sk bez DPH 25mm 6000,-Sk bez DPH.

Web

Re: plexisklo

To Dunkeracek: Já potřebuji jen potištěné okénko, ale Glatz chtěl nevšední krabici na zesík.

Re: plexisklo

Opál je matový - neprůhledný.

Re: plexisklo

Opal nieje ani tak matný ale skorej mliečny. Je nepriehladný ale svetlo prepúšťa. Používa sa vo svetelnej reklama z dôvodu lepšieho rozbitia svetla, rovnomernejšieho nasvietenia svetelného boxu. Keby si použil číre plexi tak by si videl každú neonku ako zdroj svetla, keď dáš opál tak je to rovnomerné.

to: 7tech napíš mi čo potrebuješ potlačiť a...

Web

Re: plexisklo

A ešte by som chcel vedieť, dá sa nejako ošetriť plexi proti UV? Lebo som si spravil štít na skúter a pôvodne som si chcel naň dať nalepiť autofóliu, ale maník mi povedal, že mi ten lep na fólii môže to plexi poškodiť. A to by som bol nerád, bolo s tým strašne roboty. Alebo neexistuje na plexi nejaká špeciálna fólia?

Re: plexisklo

Čo sa týka fólie na plexi tak by som sa toho nebál. Bežne lepíme fólie na plexi. A keď  dáš serióznu fóliu treba 3M tak to bude OK. Skorej vidím problém z vytvarovaním fólie podľa toho štítu ak ho nemáš plochý. Štandardná fóli čo sa používa v reklame sa zohrieva tak na 130 stupňov ale tie auto tak na 300 stupňov čo by mohol byť trochu problém. Ale šikovný majster by aj to mal zvládnuť.

Web

Re: plexisklo

Mne to ide trošku pomalšie ako ostatným smile, to sú fólie, ktoré sa môžu vystaviť poveternostným vplyvom? No ten tvar je práve dosť oblý, je to tvarované podľa prístrojovky. No asi sa na to teda vykašlem, tá fólia nesmie byť moc tmavá.

Re: plexisklo

Fólie čo sa používajú v Reklame sú všetky do exterieru. Sú rozdelené do kategórií 1-3 rokov, 3-5 rokov, 5-7 rokov, 7-10 rokov životnosti v exterieri. Tie foli e vydržia zväčša ešte ďaleko viac ale počas udávanej doby výrobca garantuje farbostálosť a lepivosť.

Fólie používané na autá inak povedané Solárne fólie sa zväčša rozdeľujú práve na exteriér a interiér. Vo väčšine aplikácií sa fólia lepí s vnútornej strany skla takže interiér, tých je najširšia ponuka. Ale sú miesta kde to nieje možné napríklad presklenné strechy... tak tam sa používajú exteriérové, tých je menší výber ale suuu. Je dobré si dať pozor na výber fólie a račej trochu priplatiť. Lacné fólie majú UV filter integrovaný do fólie a tam vzniká drobný problém prechodom UV žiarenia len časťou materiálu sa fólia nerovnomerne ohrieva a pnutie ktoré tak vzniká ju začne deformovať. Fólia sa zažne nepelkne krútiť a scvrkávať. Drahšie fólie majú UV filter v lepidle tým pádom sa celá hrúbka fólie rovnako zohreje a nekrúti sa.

My robíme zásadne z 3M. Nemôžem si dovoliť aby mi nejaký zákazník za 2 roky došiel tú fóliu otrieskať o hlavu.

smile

Web

Re: plexisklo

to onee:ja sem spis chtel vedet ciste orientacne,na kolik by to prislo,momentalne zadnej projekt nechystam,docela sem si zvyknul na ARS 1058,ale casem se do toho mozna vrhnu...ale jinak moc diky za info,ja sem si vubec nedokazal predstavit,kolik by to asi tak zhruba mohlo kostovat:o)

(upravil Glatz 6. 3. 2008 15:07)

Re: plexisklo

Novák mi už ani neodpovídá na maily. Asi se na mě vykálil. Hlavně že se furt dokola ptal na drobnosti k výrobě. No to je fuk.
Takže dávám do placu požadavky. Trošku se to změnilo od původní varianty. Díky. http://img258.imageshack.us/img258/1912/plexizj5.jpg
A není to celá krabice, ale jenom čelo smile

Web