Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač s napájením +5V

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 40]

(upravil elipsa 4. 3. 2008 1:19)

Re: Zesilovač s napájením +5V

Postavil jsem vychytanej modýlek s ecc88 . Žhavení 5V stačí  a trochu klesne i proud.(o tom se rozhodne zítra,až nabiju baterky,ať tu není zbytečný spor se Sinclairem)A mam u toho 1w měnič z5na 50V. V klidu si cumlá něco kolem 8mA. Blbůstka,ale hraje potichu fantasticky a citlivým repro jedna báseň. Jinak lm386 stojí 5kč .

Web

Re: Zesilovač s napájením +5V

Elipso neval nám klíny do palic, jo?
Klidně vem měřák a změř si odběr žhavicího vlákna při těch 5V. Bude stejný, možná o něco vyšší, protože vlákno je studenější a má co? Má menší odpor a tudíž si vezme minimálně shodný proud.

Web

(upravil elipsa 4. 3. 2008 1:27)

Re: Zesilovač s napájením +5V

http://img03.picoodle.com/img/img03/4/3 … 5d171f.jpg
4,2V pod zátěží- nejsou už plný a proud 300mA. Nechci nikoho balamutit. Rád se podělim o znalosti. A něco se tu i naučim. Teorie a praxe není a nikdy nebude to samé. Zrovna mi víc nedaj baterky.6,3:0,365=17,3ohm,    5:0,365=13,7ohm   Takže zejtra změřim na plnejch baterkách ,necham prohřát a změřim znova, Kam až klesne ten odpo méně prohřátého drátu.Jinak pro zajímavost-naplné baterie hraje zesilovač 5hodin.

Web

(upravil Thales 4. 3. 2008 2:33)

Re: Zesilovač s napájením +5V

No, když tě to baví si s tím hrát tak prosím ale tak jak si to provedl si o tom myslím své. Jo kdybys to poháněl například 3L31 nebo nějakou jinou podobnou bateriovou elkou tak to z baterií uživíš v pohodě (příkon od oka cca 1 až 1,2W) a 120mW z toho vytřískáš bez problému a bezpečně. S takovou DLL101 se dá při příkonu cca 2W vytáhnout i 300mW. Akorát se to dneska blbě shání a hlavně bych to nechal jako náhradní díl.

Mimochodem co si k tomu použil za výstupák?

Já se chystám na zkušební sluchátkáč s EDD11 a pak bych ještě rád spáchal OTLko rovněž na hluchátka s paralelně řezenými EF80 (těch se všuide válí tuny) ale na to mi nejspíš Sinclair řekne že jsem přinejmenším nebetyčný idiot. Pokud čirou náhodou ne pak bych poprosil až to tu bude číst (určitě ano, tady se řeší elektronky tak to si nemůže nechat ujít smile) o případný jeho komentář k tomu.

(upravil elipsa 5. 3. 2008 2:51)

Re: Zesilovač s napájením +5V

http://img33.picoodle.com/img/img33/4/3 … c05458.jpg
Ahoj Thalesi. Ke kocepci- je to zatim bordeldrát ze šupliku. V bedýnce doladim. Šlo mi o bezpečnost,malou spotřebu,běžnou elektronku ,která se vyrábí a samozřejmě to hraní.Na muziku se hodí.S citlivým širokáčem, okterých jsme si spolu ponotovali, je to paráda a hlavně vím v čem je elektronka oproti polovodiči lepší. Právě při omezování při menších hlasitostech se zřetelně projeví. S trafama je problém. Bazárky ,stará poničená rádia , 100V. Ten na foto byl již vyndaný tak nevim.Jde do basu i při max co různé elektronky daj el84,ecc99,ecc88. Do večera snad dodam to měření toho odporu žhav drátu při nižší teplotě. Zajímá mne to . Jinak celé to má spotřebu 3W,sož je většinou pod samotnou spotřebou nabíječek od telefonu ,na které to taky fachčí.
Posílám foto jiné své práce.

Web

Re: Zesilovač s napájením +5V

http://img36.picoodle.com/img/img36/4/3 … 75807d.jpg
Ale na začátku šlo asi o toto. Stačí napájení,vstup a repro.Ovládat to můžeš z počítače. celé to je za 20kč . Ve světě do práce a na nákup- hrajte si !!!!  podrobný návod najdeš- www.national.com Dneska je překonanej, ale já ho mám v autě a hraje to nahlas. Třeba digi zesiky 1*1mm, ale nejsem neurochirurg.

Web

(upravil Thales 4. 3. 2008 14:09)

Re: Zesilovač s napájením +5V

Tak když ti jde o to aby to nějak hrálo tak proč si vůbec neřešil nějaké impedanční přizpůsobení elektronky a trafa?. Chápu že se občas prostě něco vytáhne ze šuplíku a ubastlí se něco jenom aby to chodilo, ale to ti vážně nevadí že daná elektronka je na tohle opravdu nevhodná? Máš vůbec nějakou představu jaké pracovní podmínky v tom obvodu teď vlastně vládnou? Schválně - kolik ti trvale teče anodou a jak máš nastaveno mřížkové předpětí? Kam je nastavený pracovní bo elektronky?

LM386 jsem také kdysi postavil. Dokonce dva exempláře. Jeden se vešel na plošňák o velikosti vnitřního obvodu pouzdra na film kde byl vestavěný spolu s potenciometrem a miniaturním reproduktorkem, druhý měl asi 15x40mm a nahrazoval vypálený koncový supeň v jednom rádiu. Na nic jiného bych tyto obvody nepoužil. A už je to dávno.

A neber to prosím jako nějakou buzeraci - to vůbec ne! Jen debatuju OK?

(upravil elipsa 4. 3. 2008 15:31)

Re: Zesilovač s napájením +5V

Lm386 oproti zapojení na www. stránkách potřebují jen větší kapacitu výstupního kondu. Aspoň 1G. To je ta součástka kterou bych poslal nejraději do..., je jedovatá problematická a prd vydrží. Nevim jak to dneska dělaj,ale kondy ze starých lampáčů jdou časo znovu probrat k životu.  Á nyní na tu ecc88čku . Šoupám ji na nabíječku k Nokii- žhavim5,9Vskoro 6V. Chvilku počkam až se prohřeje.Na měniči 51V. Na obou anodách, které jsou propojeny48,5V. Katody mají obě svůj katodový odpor. Na první je1,1V a na druhé- neuvěřitelné,ale též 1,1V. Holt tesla .Katod odpor 330ohm u každé.  Takže nějakých 7mA v klidu. No a od trafa potřebuju nějakých 6,5k což je vůbec to nejběžnější co se dá sehnat,že ...
    Asi by nevadilo malounko zmenšit k odpor,ale zrovna to jemné tlumení půlvlny je to co VONO. A fakt už posloucham muziku spíš potichu.

Web

Re: Zesilovač s napájením +5V

Nemám pocit že by do zařízení obsahujísí LM386 byl potřeba větší kund než těch 500uF. Pokud se nepoužije nějaký shit který samovolně vysychá a degraduje nevidím v tom problém. Ideálně pak přemostit svitkem ale to mi k tomuhle švábíkovi přijde jako zbytečný highend, navíc je to velké a stojí to víc než zbytek zesu dohromady.
Nenapsal si jaké máš mřížkové předpětí což je sice malá, ale zato zcela zásadní věc. Podžhavování katod elektronek které jsou výkonově zatěžovány není vůbec dobrý nápad - ničí se tím emisní vrstva. To lze jen u signálových elektronek kde tečou minimální proudy. 6,5K transformátory mi zas tak běžné nepřijdou, obvykle mívají méně ale to v tomhle přípůadě zas tak moc nevadí, tady jsou důležitější jiné problémy. Třeba anodové napětí. Výkon bude v tomhle případě opravdu mikro. A jemné tlumení půlvlny - to komentovat nebudu. Hlavní je že ty si spokojený - budiž ti to přáno.

(upravil elipsa 4. 3. 2008 16:40)

Re: Zesilovač s napájením +5V

Ten kundík je opravdu velmi slyšitelně lepší dát větší. Vždyť tvoří s reprem horní propust 1.řádu.  Při tomto jak říkáš pidivýkonu si z ničení emisní vrstvy při podžhavení  hlavu nelámu. Jo třba u KT88 bych ten argument bral. A něco o mřížkovém předpětí jsem tam napsal, najdeš to? A to tlumení půlvlny se uplatňuje když hraje naplno a to já taky moc často nepotřebuju. Stejně ten hudební nástroj v řetězci je hlavně to repro a jeho umístění.
Ještě k trafu - u 100V je toněco kolem 1w plus minus autobus- ten přepočet na impedanci. A pro velmi obvyklé el84,pcl86atp to je časté. Mam ještě několik kousků černých asfalťáků.

Web

Re: Zesilovač s napájením +5V

Psal si 1,1V na katodě ale to není zárukou toho co je na mřížce. Ty si schopný tam klidně ládovat něco z extra zdroje pro mřížkové předpětí smile
Momochodem - kolik si reálně naměřil na výstupu výkonu?

(upravil elipsa 4. 3. 2008 19:32)

Re: Zesilovač s napájením +5V

Pro Sinclair- přehodil jsem na baterky. Chvilinku počkam až se to ustálí a 4,9V a 330mA. Znovu přpínám na nabíječku od Nokie 6V a ukazuje dokonce 390mA. Asi nic moc měřák, ale je to důkaz . Je to sice jak říkáš - s telotou klesá i odpor , ale né o tolik aby neklesal i proud s klesajícím napětím. Muselo by to být chladnější. Ve hře byly tři proměnné......UF ( kolik je tam n?)Pardon-čtyři-teplotaURI Provedl jsem ještě jedno měření- bez měniče. 6V 330mA 4,8V  290mA

Web

(upravil elipsa 4. 3. 2008 17:11)

Re: Zesilovač s napájením +5V

Thalesi mam na vstupu svitovej kundíček a za nim odpůrek.A aby nebylo pochyb provedl jsem měření přímo na mřížce - a je tam.....ANO těch 1,1V.Výkon - 50V krát 7mA rovná se 350mW takže těch 100mW to dá A přepočítat to na repro 96dB je ???? pomoc
No prostě to hraje nahlas!!! HURÁ

Web

Re: Zesilovač s napájením +5V

Proud na zhaveni se musi vzdy zvetsovat s napetim, jinak bysme z toho meli soudruzi perpetum mobile.
Jeste tak nejmin se meni proud s napetim u variatoru, takova zarovka co blbe sviti smile

(upravil elipsa 5. 3. 2008 0:00)

Re: Zesilovač s napájením +5V

Neoslovuj mne takto Danharde. Děkuji

Web

Re: Zesilovač s napájením +5V

Neříkalo se náhodou variátoru také urdox?

Re: Zesilovač s napájením +5V

Říkalo, Thalesi.
Jak budem říkat drzým elipsám? smile

Web

(upravil Thales 5. 3. 2008 1:38)

Re: Zesilovač s napájením +5V

To nevím smile
Nevšiml jsem si že by byl drzý, spíš zarputilý smile

Re: Zesilovač s napájením +5V

víte kde je nejlepší mikrofon a záznamový zařízení? Drzá a zarputilá elipsa. smile

Web

(upravil Thales 5. 3. 2008 1:39)

Re: Zesilovač s napájením +5V

SPAM

A proč ne čtvereček?
Nebo kosočtvereček?

/SPAM

Příspěvky [21 až 40 z 40]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač s napájením +5V

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£