Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 81]

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Taky musím napsat svou trošku do mlýna.Tohle je přesně podle mýho gusta.Klasika-3.pásmo s 10" dole.Tak to ma byt-tak je to spravne-tak to musi byt smile.Ptakobudky,apollita,štíhlý sloupky s basma na strane,to všechno podle mě se vůbec nechytá na tohle klasický osazení.Jsem fakt rád,že se tu úroveň projektů soustavně pomalu zvedá.K DIY bednám v porovnání s továrníma.DIY maj jednu  nevýhodu,blbě a nevýhodně se prodávaj.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

já by som mal pár záporov :
MDF dosky sú zle uložené, priečky zle dané, takže konštrukcia ozvučnice NULA bodov, spongia je uchvatna, tou spongiou si spravil basy nie mäkke ale pisklave a ostré, este neviem ako máš pretiahnuté kable z výškaču a streďák na druhu stranu ci cez dierku len alebo ... ? Mohol by si napsat. Ale zato vyzerajú pekne, bolo by dobré to vypočuť. Neviem ako by po viacnásobnom prenášaní bende vyzerali heh. A neviem ta mriežka na vyškaci sa mi moc nezapačila. Keď to zahrá tak pohode smile

Web

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

tak grawpe... ted jsem se docela pobavil. smile

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

grawp
hele,co hulíš za matroš,přiznej se smile

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Grawpe, aspoň to nějak odůvodni, co se ti na tom uložení MDF desek tak nelíbí, říct že jsou špatně daný umí každej.
Jestli se ti nelíbí ta spodní (úhlo)příčka, tak ta je tam naopak dost chytře, protože dost zpevňuje bočnici v dolní části bedny a přitom nijak nemění ladění basreflexu nebo nebrání průduchu.
Jak je asi protáhlej drát přes desku, to si průměrně inteligentní člověk domyslí, nadprůměrně inteligentní přijde na ještě lepší způsob.
A když to jsou domácí bedny, tak proč bys s nima měl furt šoupat?
Tys musel z toho kola spadnout přímo na hlavu.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

A to ešte netušíš, ž ena tom výškači je pod tou mriežkou aj fólia! A tá úplne zamedzí zvuku voľný priechod   smile

(upravil grawp 27. 2. 2008 21:51)

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

šak pohode high endove bedne smile. ja howorim prawdu jak to citim ja 100 ludí 100 chutí. alešak tu sa neoplatí asi fakt nič napísať.
tak vršok a spodok bedne by mal byt zvnutra a zvnutra by mali byt aj bočné steny. tak by bola kontrukcia v pohode. a nespominal som nič o ladení bassreflexu ze by to nedajbože neako ohrozilo zvuk. ale tak pohode, nehoworim ze by si ich mal stale prenášať smile to ani ja neprenašam smile. som zvedavy čo poviete na moje big_smile.

to mengel. pod mriežkou folia ? čooo, tak to uz je jaka technologia okej big_smile. tak ta mriezka je tam asi na to aby to nikto nechytal aby sa nezatlačila membrana vyskaca donutra ale to je nepodstatne.

to dokken. neviem kto huli lebo ta bedna je poskladana jako keby niekto pri nej hulil !

to michal. a co ta natom tak pobavilo ? ked si nepocul tez zvuk tak tu bednu nemozes uplne nijako riešit.

Web

(upravil iMartin 27. 2. 2008 21:58)

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

To víš že se tu vyplatí něco napsat, ale je třeba mít k tomu nějaký malý, ale aspoň nějaký opodstatnění.
To tlumení není šponga ale akustická pěna, jak tam Tomáš píše v popisu.
Co se týče tý spodní a vrchní stěny zevnitř ..  to je snad na každým jak si ty desky k sobě poskládá, důležitý je aby to bylo pevný.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

a ta pena na vytlmenie je aka???

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Basotect, to tam taky píše.
Co takhle si to místo toho drmolení radši přečíst? smile

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Prečítať? Písať nevedia, možno ani čítať. Niekomu stačí aby mu susedia trieskali na radiátor keď počúva.
mengel: načo je tam tá fólia? Keď si ten výškač kúpim, tak ju prepichnem smile

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Graxp: Howno tomu rozumyš pyčo woe!!! Na tom vejškáčy je tam fólyje a mřýžžkah úlyvá tomu že to je kurwa hustej wejšák s membránou s keramyki!!! Mega tenká a na ňy se jen blbje poďywáš a je f pyčy!

Tohle wosazeňý musý hrat čystě jak Mychalúf medvýdek vipranej f perwolu a ty bis moch jen čučet a držet papulu.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Som tu nový ,ale  Visaton je super pekné spracovanie super nástrek.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Fólia
Magnetically shielded 25 mm (1") high end dome tweeter made of ceramic for crystal clear, perfectly reproduced sound even at high volume settings and with no distortion. The pole piece perforation coupled with the flow-optimised rounded shape, the damping in the cavity and the ventilated voice coil carrier guarantee a very low resonance frequency. A completely new feature is the integrated impedance linearising function using an LRC element. This means that the dome can be easily integrated in a network of crossovers. The protective grille is fitted on the inside with an acoustic low-pass filter in the shape of a transparent ring, which does not begin to operate until 25 kHz are achieved, when it damps any material-borne resonance. The grille has the added advantage of improving omnidirectional sound distribution at higher frequencies.

http://img80.imageshack.us/img80/7638/ke25scfolia002ye0.th.jpg

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Krasa. On je uz narezany (folia)? Tak ho rezat nebudem. Drevo na repro je uz doma smile

(upravil Zemo 23. 4. 2008 15:09)

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

grawp napsal:

já by som mal pár záporov :
MDF dosky sú zle uložené, priečky zle dané, takže konštrukcia ozvučnice NULA bodov, spongia je uchvatna, tou spongiou si spravil basy nie mäkke ale pisklave a ostré, este neviem ako máš pretiahnuté kable z výškaču a streďák na druhu stranu ci cez dierku len alebo ... ? Mohol by si napsat. Ale zato vyzerajú pekne, bolo by dobré to vypočuť. Neviem ako by po viacnásobnom prenášaní bende vyzerali heh. A neviem ta mriežka na vyškaci sa mi moc nezapačila. Keď to zahrá tak pohode smile

Ja nestačím zírat, ty sa tu snažíš sprdnút už aj DIY projekt ktorý môže konkurovať HI-ENDu. Ja aspoň ked mám mizivé percento vedomostí než ostatní tak aspon držím hubu.
A to že sem sa neoplatí písat? To sa možeš divit ked pokaždé nejaku sprostost zahlásiš , s tími tvojimi kecami by ta prekukli hadam aj na volakom super auto-carhifi fóre aj s tvojima carpower reprákmi!
Normalne si ma nasral.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Tomáši, proč jsi vlastně nepoužil Mkovou verzi 130ky?

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Mne mengel povedal, že sa už nevyrába.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Opravdu? Já měl za to, že se dělají teprv krátce, tak 3-4 roky, normální 130 se dělá dál?

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Áno, AL130 pokračuje. Mám objednané, kopírujem projekt. Povrchovka bude makasarský eben smile

http://img266.imageshack.us/img266/4788/p1060287ff4.th.jpg

Příspěvky [41 až 60 z 81]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£