Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 57 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 »»»

RSS

Příspěvky [1,121 až 1,140 z 1,209]

Re: Zesilovač Federmann

Ondro, to věru máme...

Web

Re: Zesilovač Federmann

Až dorazí, probereme ještě jednou co a jak změřit. Nemá někdo náááhodou po ruce ČSN o měření výkonových zesilovačů ?

Web

Re: Zesilovač Federmann

Sendy už ti ten zázrak došel došel?

Web

Re: Zesilovač Federmann

Jo, dneska to dorazilo. Akorát jste to chlapi mohli poslat i s neohřívačem, ať nemusím ztrácet čas, určitě bych ho vrátil. Ještě doladíme, co udělat proto, aby to přežilo měření a co naměřit. Horší je, že jsem svou blbostí zlikvidoval dummy load, nějak jsem to přehnal s výkonem a jedna z cívek je ve zkratu. 1200W nevydržela ani půl vteřiny sad.

A co Sám Autor, kde jsou ty stovky a tisíce realizovaných kusů a jejich fotografie, kde jsou ta měření ?

Web

Re: Zesilovač Federmann

Buďme rádi, že se stáhl a nekrafe tady...

Web

Re: Zesilovač Federmann

Je to trošku OT. Ale abych si spravil chuť po "QQF - 55 KS 500W", objednal jsem si dvě SPV250. Už se na ně moc těšim smile

Re: Zesilovač Federmann

Sendy, už jsi ten zázrak nahodil ? smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

Ještě ne, musím najít nějaký použitelný chladič a hlavně musím napřed řešit podstatné věci, navíc jsem docela K.O.  Taky musím aspoň provizorně dát dokupy dummy load.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Takže po delší době jsem našel chvilku na kokotizmy. Vybavil jsem to chladičem a připojil to k měření, bohužel to po spojení do smyčky s generátorem kmitá, takže budu muset najít kompromis mezi federmanovitostí a funkčností a pak měřit. Ten kus, co mi byl poslán, byl už upravený ?

Web

Re: Zesilovač Federmann

Šmarjá zase tahání hoven z žumpy! Už jsem ani nečekal ale tak proč ne.

Re: Zesilovač Federmann

Mě osobně zajímá to "neznatenlé zkreslení" na výškách.

Sendy, zkus fláknout přímo mezi kolektory nějakej rozumnej kundik. Ty M1 co tahaly signál z napájení do signálový země jsme už vyhodili.

OndraCh taky připojoval na vstup RC filtr, kterej sice sežere 12. harmonickou stradivárek na 240kHz ale aspoň trochu to umravní.

Nezkoušej Boucherota, mohlo by to s ním Bouchnout smile

Je to citlivý i na to, kam se připojí zemní fous zesilovače. Nejlíp mi to vycházelo všechno krátkýma drátama na střed zdrojových elytů.

Odstrašující případ toho, jak se dá poměrně funkční topologie domrdat nevhodnou volbou pracovních bodů a layoutu desky - o to lepší PR a marketing.

Web

(upravil ondra Ch 24. 2. 2008 10:50)

Re: Zesilovač Federmann

Jéje, ja myslel, že už jsi na to zapomněl. Ne neupravoval jsem na tom nic, jen do vstupu jsem fouknul ten RC filtr a už to bylo "celem klidné....A myslím, že jsem ještě blokoval obě napájecí větve......

Web

Re: Zesilovač Federmann

Nezapomněl, válí se mi to na stole, ale těžce nestíhám. Na rozdíl od grafomanů musím předně podávat praktické výsledky a na blbosti času nezbývá.

Web

Re: Zesilovač Federmann

To mi povídej, zrovna skládám 2000 cihel smile)

Web

(upravil Federmann 24. 2. 2008 19:50)

Re: Zesilovač Federmann

Pánové mam za to, že se vámi uznávané hodnoty výrazně změnily, jen namátkou:

1) "Zesilovače poskytují tím kvalitnější zvuk, čím širší kmitočtové pásmo dovedou přenést v neslyšitelné nadzvukové oblasti"

BV napsal:

"Pak snad by Vás mohl přesvědčit jedině Bůh "
Ten už tu bol , má pseudonym, pripomína to Cimermana sad. Alebo možno je to Batman, keď počúva aj na 240kHz (12x20kHz). Určite si sám vyrobil aj "stredovlnné" reproduktory.
Ale vážne, proti tomuto je nutné nekompromisne vystupovať, inak za 20rokov budeme vedomosťami úplne v pr..li

2) "Nezkušenému oku lahodící hodnoty harmonického a intermodulačního zkreslení (THD a IMD) běžně a zcela záměrně u většiny zesilovačů udávané jen při velkém výkonu nic neříkají o výkonech řádově desítek miliwattů a menších, které jsou skutečně kritické."

kazzatel napsal:

Cimrmane, držíš se svejch " pravd " jak hovno košile - už jsi někdy slyšel stodecibelovou nahrávku ? I dynamika podstatně menší je v domácím prostředí nepoužitelná, protože tichý pasáže skoro neslyšíš a ve forte ti to rve uši...proto se nahrávky komprimují a v dnešním popu až nepřirozeně, typická dynamika je jen pár dB....

3) "Při normálně komprimované nahrávce jsou dynamické špičky signálu zpravidla asi 10-15dB nad střední úrovní záznamu. U digitálního záznamu, který má větší využitelnou dynamiku, mohou být tyto špičky i vyšší (záznam není třeba tolik komprimovat). Bude-li tedy zesilovač o výkonu 100W schopen tento signál přenést bez limitace, bude střední hodnota výstupního výkonu jen asi 1W."

sinclair napsal:

Citace audiocity:
K plné dynamice přednesu zvukového signálu bez zkreslení (v tomto případě bez limitace) je třeba, aby elektroakustický řetězec byl schopen v místě poslechu vyvolat špičkový akustický tlak 110 - 120 dB. Ovšem doby trvání těchto výkonových špiček trvají u dynamicky nekomprimovaného signálu jen asi desítky milisekund, proto není bezpodmínečně nutné aby zesilovač byl schopen tento výkon dodávat trvale. Průměrné hodnoty intenzity akustického signálu leží (podle typu hudby) asi o 20dB níže, což představuje setinu maximálního výkonu.

Hovado jedno blbý. Napsat takovou píčovinu. Vidíte, kam to vede, když se toho chytí jeden papírovej inženýr, co se nešťastnou shodou náhod dostal k výuce studentů????

P.S.: Moje o sedm let starší ségra učí s titulem Bc na druhém stupni ZŠ a má bez pár stokorun dvacet kolíků.

Re: Zesilovač Federmann

pan osciloskop dorazil lol

Re: Zesilovač Federmann

No dobře, to je teorie. Mě by ale zajímala nějak graficky změřená praxe, tedy jestli toho je a příp. jak zesilovač schopen.

(upravil Sendy 24. 2. 2008 19:40)

Re: Zesilovač Federmann

Kdyby Federmann místo toho blábolení raději zveřejnil konečně aspoň procento z těch  tisíců zadokumentovaných výrobků, nebo jakékoliv hodnověrné měření. Jinak jak to tak čtu, to je opravdu jenom pustá federmanovina, vytrhané něco z kontextu bez smyslu. Za týden tady bude tvrdit, že už dávno dělá pro Krell a Self je jeho bývalý student. sad

Web

Re: Zesilovač Federmann

>dokken
To není osciloskop nýbrž ošklivoskop

Re: Zesilovač Federmann

Šak měření ukáže smile  Ale Tatrmann si stejně bude stát za svým. (Znáte tu písničku od Pražskýho výběru?)

to thales: cool

to federman: Pane, vy jste ma... vyjste ma... vy jste ma-góóór!

Web

Příspěvky [1,121 až 1,140 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£