Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 5)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 81]

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Paráda, prostě pořádný repro z poctivý německý produkce a ne jen samý Seas smile Je vidět, že jsi si s tím pohrál -  výhybky jsou moc pěkný. KE25SC považuji za jednu z nej kalot, věřím že hraje moc dobře. Visaton je moje krevní skupina !

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

smile Pěkné - za jedna!
Mám rád, když se několika jednoduchými prvky (v tomhle případě zkosením horních částí hran a spodní dřevěnou deskou) opticky "rozbije" tvar kvádru. Líbí se mi taky trojkombinace dřevo-černý lak-AL.

Web

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Visaton nesnáším, ale co se týče designu jedny z nejkrásnějších z webu! wink

Web

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Kritik: Proč?

Jsou perfektní, za 1 s deseti *.
Bedna je moc moc hezká, a výhybky vypadají přímo vzorově.
Designově jsou na tomhle vebu nejhezčí spolu s dawsoovými pásky.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Já považuju za nejhezčí tyto: http://audioweb.cz/vase/fedor1-06.jpg

Web

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Vox: simulace a vyhybka tam je,odkazy jsou v textu

Jinak to zkosení (fazety) není parádička,ale kvůli průběhu na vejškách

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Pěkně provedené, avšak jak vidím na poslední fotografii k Vaší sestavě trochu low-end. Udávaná cena 27k by byla už na dosti slušné rok staré High-end bedny např. JM-LAB a pod.

(upravil iMartin 20. 2. 2008 22:24)

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Další high-endista smile
A co když jsou tyhle lepší?
Navíc to by pak nebylo žádný DIY.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Slovan: Co tam vidíš? Já tam vidim nějaký HáKáčka a Vincka, žádnej zázrak. Jestli je ta výhybka tak dobrá jak asi je, tak to sou kurva dobrý bedny a přehrajou kdejaký fekály za třicítku.



A co se zkosení týče, určitě to je i designovej prvek, se kterym se v celku počítá. Proti difrakcím se dá jít na oko různě (větší zkosení, zaoblení...) Všechno se to musí skloubit s celkovym designem, prdel to neni.  Mně osobně se to s tou přírodní přední deskou moc nelíbí, jinak je to goood.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Myslím si, že cena naprosto odpovídá, jenom použité měniče musely stát majlant a součástky ve výhybce jsou poctivý, dokonce si myslím že poctivější a v lepší toleranci, než v kde jakých highend komerčně vyráběných bednách a pak je tady ta radost z toho, že to vyrobil sám. Když jsem nedávno slyšel, kam až se dá jít v DIY podmínkách, když se vyberou vhodné měniče, odměří a udělá pocitvá výhybka, navrhne ozvučnice - komerční bedny mně naprosto nemůžou uspokojit a budu na desetině ceny, ne-li míň highendu a o to jestli se to jmenuje Focal nebo bedny Franty Vomáčky vážně nejde - jde primárně o zvuk především.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Frank

taky proto přemejšlím o o nějakym lepším zesu.HK uvede na jaře 2 nový modely,HK 980 a HK  990. Ta 990 bude vlajková loď firmy,duální konstrukce,2 toroidní transformátory,výkon 2*150W na 8 Ohm a snad i něco jako digitální RoomPerfect.Cena asi 1600E.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Tomasi, důvěřuj DIY i v zesilovačích... DPA222 ty harmany jistě přehraje.

Web

(upravil Thales 21. 2. 2008 13:26)

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Já dávám za 1 přesto že ne vše mi sedí na 100%. Konečně po nějaké době solidní odladěný priojekt v první třídě který má i nějaký ten nadstandardní vzhled. Velice se mi líbí ty fazety jen mi nějak nesedí vyústění toho basreflexu a povrchová úprava kolem toho zablení pod basákem. Možná že matný nebo polomatný lak by byl lepší ale neviděl jsem to naživo ani to není moje. pakliže se to majiteli líbí pak je vše v pořádku. A nenechte se odradit mými poznámkami, je to vážně pěkná práce.

Mě vždycky fascinují lidi jako Slovan (a to někdy natolik že bych je nejraději nakopnul pro ten svůj snobizmus - ne nadarmo má slovo snob pachuť něčeho nepěkného) kteří přijdou a řeknou něco v tom stylu že to je "jen" domorobo a na ty jejich značky to stejně nemá. Nevidí si totiž na špičku nosu protože hází všechno do jednoho pytle (což je zásadní chyba). Většina domorobo věcí tohoto typu které jsou vidět mezi běžným lidem opravdu za mnoho nestojí ale jsou i výjimky. Jenže to samé platí i pro komerci. Rozdíl je pak hlavně v ceně. Takže si teď zahraju na pana Slovana a spol a prohlásím že ten váš panasonik také stojí za prdlačku. Za tu cenu se dají pořídit docela pěkné domorobo audio. Jéé - vy nemáte spotřebkový Panasonic ale něco extra? To je jedno - to je taky komerce.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Já si osobně myslim, že by Vincek moh bejt lepší než HK, ale jestli se Ti podaří sehnat desky na DPA222, tak to ber všema dvaceti. Bude to hrát líp než zas za pade.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

je to tady o bednach a ne o zbytku. Pekne zpracovane, hlavne vyhybka a vnitrni konstrukce. Final se mi moc nelibi, hlavne spodni cast, jak uz tady bylo napsano, napr. leskly lak. Ale fotky klamou a osobni vkus mame kazdy jiny. Celkove je to prima prace a asi to zabralo i hodne casu.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

nahodou prave ten kus dreva dole se mi na tom libi moc, nemam rad obycejny cerny kvadry...

(upravil petrh 21. 2. 2008 19:44)

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Velice hezky zpracovaný projekt škoda jen,že to nemůžem rovnou i slyšet.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

neuveríš ale taku zostavu som mal na plane uplne tie iste repra som privrženec VISATONu po dlhom rozhodovani som zvolil namiesto TIW 250XS radšej 2krat AL 200
K tomu tvojmu projektu:je fakt prešpekulovany aj po optickej stranke aj po stranke SPL u mna mas plny počet -100bodov spolu s Fedorom tu jednoznačne kralujete.

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Tomáši, jak jsi prosim delal povrchovou upravu? Muzes poslat prosim letsi detail?
Diyk

Re: Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Veľmi dobré. Kvalitný výber meničov, návrh výhybky a zrejme aj posluchový efekt.  Mám len jedinú výhradu k dizajnu - použitie "záchodového prkénka" na prednej ozvučnici.

Příspěvky [21 až 40 z 81]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Tomas (Visaton TIW250XS, AL130 a KE25SC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£