Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Autorepro v ozvučnici

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Autorepro v ozvučnici

Mám možnost získat za dobrou cenu repro sinus live sl 16 http://www.hificar.cz/reproduktory/sinu … -25-s.html jak myslíte že by hrály v uzavřené ozvučnici o zhruba 30 litrech? jsou vůbec autorepro vhodné na použití v hifi? vždyť dveře automobilu tvoří ozvučnici a dost nekvalitní tak by mohli i slušně zahrát jen se bojím jak to bude hrát hluboké tóny.
každou radu uvítám:)

Re: Autorepro v ozvučnici

na to že to sou 6,5" tak bych jim ubral na litráži. takových 15-20litrů. potom by to chtělo si udělat třebas přední desku z hodně tvrdýho kartonu a hýbat se vzdáleností výškovýho repra a poslouchat a pouštět generátor signálu aby si slyšel jestli ti to nedělá hory,doly.určitě tu bednu potom pořádně vytlum(3/4)
a na závěr: myslím že to hrát bude,možná i dobře ale nebude to vypydat klasicky HIFIsticky. I když bys moch tu vejšku udělat v podobným stylu jako Glatz(viz projekty)

Web

(upravil Ej Pxy 13. 2. 2008 2:39)

Re: Autorepro v ozvučnici

Ked som ja kupil auto repro tak som to otestoval doma v uzavretej bedni aj s BR. Celkový prednes bol pekný, prekvapili ma dobré výšky. Skúšal som 165mm Infinity, tie zvládali aj BR ale radšej by som ich nechal v uzavretej, od tych 50-55Hz sa chytali fakt obstojne. Potom som mal 3-pásmové Hertz repráky ktore boli jednoznačne na uzavretu, vobec neznášali bednu s BR, mali dost vysoké Qts (0,8), zvuk ma opet prekvapil, bolo to krasne vyvážené celé pásmo a hrali strašne hlboko (teda na tie repraky), boli to elipsy 7x10". Oba boli zo strednej až pokročilej rady, teda nie najlacnejšie šumítka.

Myslím si že tie tvoje budú taktiež znieť obstojne až dobre, predpokladam že to nebude šunt vzhladom na cenu, osobne skusenosti s touto značkou nemam. Zišli by sa TS parametre ale ja by som ich odhadol na 20L uzavretú so stredným až hrubým tlmením. Výšku by som len obyčajne osadil do predného panelu vedla basaku.

Re: Autorepro v ozvučnici

a čo tak predať a kupiť niečo hifi?? smile

Re: Autorepro v ozvučnici

Díky za rady, reproduktory ještě nemám chci postavit bedny aby slušně zahráli poslouchám rap,rnb, i rock a nějakou elektroniku. Nejde mi o maximálně věrný přednes ale aby slušně hráli v celém pásmu a neměly uduněné basy . Nejsem proti když mi poradíte vhodný měniče do 20litrů uzavřené bedny. Sl 16 bych vzal protože mi je nabízí známý a měl bych repro i odladěnou výhybku.
Ozvučnici chci udělat jako kopii xavian série xn roll http://www.elektrospalicek.cz/detailfoto.php?id=2262

Re: Autorepro v ozvučnici

ozvučnice by byla hezká ale napsal si tam něco blbě.... "odladěnou vyhybku" budeš mít až to změříš mikrákem a bude ti všechno sedět

Web

Re: Autorepro v ozvučnici

já myslel u těch autorepro

po pročtení fóra autorepro zavrhnu použiju  tonsil gtc 8 / 100,8 a středobas tvm xv-165-1398
můžete mi pls někdo spočítat jestli půjde do 20 litrů close a navrhnout výhybku

(upravil chyna.cz 13. 2. 2008 18:47)

Re: Autorepro v ozvučnici

15 litrů a vybral bych možná vhodnější měniče s odladěnou vyhybkou,jaký do toho chceš vrazit peníze?
a směřuj tu otázku už na jiný místo

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Autorepro v ozvučnici

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£