Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Mohl by mi prosím někdo pomoct s výběrem receiveru pro tchána? Chce si koupit DK skládané z jednotl. komponent, placku už si v podstatě vybral, ale s ostatním si neni jistý a chtěl by znát pozitivní ohlasy, zkušenosti nebo návrhy na urč. výrobky... Jeho nároky nejsou moc vysoké, cenově by se měl receiver vejít do 10k max., zvuk 5.1. Zatim bral v úvahu tyhle:

http://www.hifi-megastore.cz/yamaha-htr-6030-b/33845/
http://www.hifi-megastore.cz/yamaha-rx-v-461-b/33854/
http://www.hifi-megastore.cz/av-receive … 7-k/25540/
http://www.hifi-megastore.cz/av-receive … 4e-s/6907/
http://www.hifi-megastore.cz/av-receive … 0-s/24209/

Místo DVD rekordéru by měl stolní PC se zvukovkou pravděpodobně M-Audio 5.1 nebo ESI Juli...
Jeho dosavadní bedny jsou ARS 1018 s pasivním subwooferem z TVM (ARS-124-00/8) a centrem TVM  (ARS-204-50/8). Subáč by chtěl zachovat a místo ARSek (kvůli manželky) něco menšího... smile
Jak to ideálně sladit...? (má 2 pokový byt a celkem netolerantní ženu, takže 2 "ledničky" bez subu nepůjdou).
Dik za příp. ohlasy wink

(upravil sinclair 10. 2. 2008 17:34)

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

1. Spotřebitelská poradna zde není.
2. Modely se momentálně na trhu mění tak rychle, že než přijdou nějaké zkušenosti, model už na trhu není.
3. Za desítku koupíš leda tak sračku, za naprosté minimum bych pokládal T744 od NADu.
4. Z výše uvedených titulů pokládám položený dotaz za...:mad:

Web

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Zas se nemusíš hned tak rozčilovat, pokud vim, na trhu neni zas tak problém pořídit i rok starý model jako nový ze skladu, tak za rok ho snad už někdo může mít doma a vyjádřit se, jestli je s tim v rámci možností spokojený a nebo ne... Tchán neni žádnej hifista, stejně vejšky zas tak moc neslyší a už ono "místo DVD rekordéru bude mít PC" snad mluví za své, ne? Pokud jsem dotaz položil blbě, tak sorry, ale jaksi přes půl roku jsem trochu mimo elektroniku kvůli přítelkyni...

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

5.1 za desítku bude "sračka". To si raději za 10 tisíc kup stereo zesislovač.

Web

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Koukni do hi-fi bazaru. Ale teď jsem tam koukal a je tam nic moc výběr do 10 tisíc ale počkej si tak měsíc, někdy se tam dají fakt sehnat pěkně kousky. za 10tisíc je to dobré tak akorát aby si k tomu připojil magáty za par tisíc. Určitě to není na diy seas a spol ...

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Dik, takže když už 5.1, tak něco staršího, nebo ho překecat nejlíp na tu klasiku 2.0 nebo 2.1... Mj. fakt nemá cenu ani uvažovat nad nějakou tou Yamahou lehce přes 10k?
Placku chce tuhle:
http://www.hifi-megastore.cz/samsung-le37s81b/47420/
No a bedýnky chtěl maly, tak co tyhle:
http://www.hifi-megastore.cz/tannoy-mer … buk/18556/
Jde o to, jestli si těma Tannoyema pomůže nebo moc ne, Revealy jsem slyšel, Mercury ne, tak nevim...
Nebo ho prostě poslat ať si poslechne sestavu tak, jak ji chce koupit a basta...?

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Doporučuju něco staršího od NAD. Ty aparáty mají vážně skvělé parametry.

Web

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Už jsem mu to navrhnul, dik wink A co ty bedny? Sloupovky u něj neprojdou, to si zas tchýně postaví hlavu... jít do těch Tannoyů, nebo udělat repas těch ARSek aby byly stíněný...? (Zas si myslim škoda kurvit funkční originály). Nebo když už má TVM střed a sub, tak koupit prostě zas TVM   ARS-210-05/4,8 nebo ARS-215-07/4,8... Zas aby to mělo nějaký význam, je to cely postaveny na hlavu, ale když se tchýni zdaj ARS 1018 jako velky, tak nevim... :-/ Pak leda vystěhovat tchýni... lol

(upravil Thales 11. 2. 2008 15:54)

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Pořídit menší bedny kvůli manželce? To bych jí raději poslal kamsi a pořídil si novou manželku.
Do věcí by měli mluvit jen lidé kteří tomu alespoň trochu rozumí a manželky bednám zcela zásadně nerozumí (čest výjimkám či spíše přírodním úkazům) a proto bych jim totoi právo upřel. A to jsem jinak pro rovnoprávnost.

Pochopil bych ještě že byse jí nemusely zamlouvat nějaké hrombedny jako mám třeba já ale takový drobeček jako je ARS1018? To by fakt řekla jen jednou.

EDIT:
A teďjsem se dočetl že dokonce tchýně?!! No tak to už vůbec! Neexistuje! Viděl bych to na přípravu sudu a auta na odvoz k orlické přehradě.

(upravil opamp 11. 2. 2008 16:00)

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Koukám Thaléte, žes nějak přitvrdil, co se to děje???

Web

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Thales: Konečně někdo s normálními názory. Plně se s Tebou ztotožňuji... wink

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Dopadl jsem stejně. Hrombedny jsou ve sklepě a v obývákové stěně se krčí něco podobného ARS 1018 a sub v rohu místnosti. A teď si uvědomuju, že ten jí nevadí a ke sto litříkům bude mět.

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Opampe - ani nepřitvrdil. Já jsem obecně tolerantní člověk a dokážu být k někomu tolerantní kolikrát až příliš pokud je on tolerantní ke mě. Jsou ale určité hranice a tou například je pokud si někdo postaví hlavu a na nějaké argumenty nevidí-neslyší. kdyby alespoň dotyčný (v tomto případě dotyčná) byla ochotná k jednání a viděl bych že druhá strana naslouchán a snaží se nějak rozumně reagovat a přemýšlet o tom pak budu mluvit naprosto v klidu a třeba dojedeme i k nějakému kompromisnímu řešení Bez problému, bez emocí. Ale to tady nevidím. Tady čtu větu že kvůli manželce musí. To znamkená že manželka na tom trvá. To by se dalo ještě pochopit kdyby jak už jsem výše psal se třeba přestěhovali a bedny by byly příliš velké ale tohle je jiná situace. Byt je stejný, bedny jsou stejné a najednou to prostě vadí. ona nechce malé bedny (ARS1018 jsou malé bedny), ona chce pidibedny a pidibedny jsou na houbelec a donekonečna jednostranně dál ustupovat nelze. Ber to jako modelovou situaci. Prostě normálně jsem v pohodě ale je pár věcí kterých se stačí dotknout a vyskočím jak čertík z krabičky. Jedna z nich je lidská blbost jejíž důsledkem je způsobena škoda někomu jinému. Když si někdo svojí blbostí působí škodu sobě dobře mu tak. Komu není rady tomu není pomoci. Ale když vidím ty dementy třeba v Občanském Judu (jeden z mála funkčních pořadů na Nově) tak mám chuť tam vlítnout s plamenometem. OK? Tedy nepřitvrdil jsem, jen to tak zdánlivě vypadá (větší koncentrace povokujících materiálů).

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

No já osobně jsem za vodou (zatim), přítelkyně je chemička a bioložka a nejradši má teda papoušky, když jsem jí řekl, že ARA neni jenom papoušek, tak je klid... Chce mít doma zvířata, no dobře, ale pravim ptáky až když se přestěhujem do RD, teď mě to v mojem bytě řvát nebude... - ale já zas si nepouštim nic extra nahlas, když je doma a je kompromis. Křeček je v klidu a potichu alespoň.
Ale co snáší tchán je trochu husty, no... (mi osobně tchýně nekecá do ničeho... na to nemá právo, když mám svůj byt - si můžu udělat klidně z pokoje sub a co...)
Ty tchýniné kecy jako: "a na co zas bedne k televizi...? však budeš mít velkou placku, tak to udělá dost kraválu, ne...?" - sama hluchá jak peň...

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Jojo - to je rozumný a nic proti tomu. Stačí se jen dohodnout. S někým to jde snadno, s někým hůř a s někým vůbec.
Jinak člověk může být blbej nebo nevzdělanej ale musí si to nechat vysvětlit alespoň nahrubo. Když něco nevím tak je přece normální že se snažím naslouchat těm co ví. Ale když je někdo blbej a ještě nepoučitelnej to mě maximálně vytočí.

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Viper napsal:

... jít do těch Tannoyů, nebo udělat repas těch ARSek aby byly stíněný...? (Zas si myslim škoda kurvit funkční originály).

Proč stíněný? Vždyť to bude k LCD(plazmě), tam to nehraje roli.

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

No tak v tom případě nemá cenu asi ani ty bedny řešit... Když tomu nedává plný kotel a už na těch 1018tkách hraje tak jen tak na půl, co by asi snesly... Nemá tak snášenlivý sousedy jako já do toho eště velmi konfliktní manželku, bydlí v paneláku, nic moc si dovolovat nemůže. Tim pádem stačí, aby manželce trochu "vyčinil" a je to... lol Každopádně zatim dik za rady wink

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Kurva já bych takový šustibudky doma nesnes..dyť to nehraje...

Web

Re: Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

má, co (ne)chtěl... wink Slyšel jsem to hrát (do teď má k tomu nějaké cca 12 let staré Onkyo, u kterého furt vypadává pravý kanál) a s tim subem z TVM to hraje o něco málo lépe, než "bum - cink", ale když se mu to tak líbí... Resp. když si neumí otevřít hubu na manželku, tak si myslim není pomoci...

Akorát se pořád nikdo nevyjádřil k těm Tannoyům... Dneska mi psal, že by stejně nové bedny asi chtěl, nebo alespoň ten repas... Jak mu nejlíp pomoct? Momentálně jsem získal nový zdroj MDF, tak leda něco postavit, jinak fakt nevim... hmm (už to je spíš téma na smeťák teda... roll)

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výběr vhodného receiveru (příp. beden)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£