Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 44]

Téma: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

  • Určení: 3pásmové sloupové reprosoustavy

  • Datum realizace: Duben 2007

  • Orientační cena: 15000Kč

  • Technická data: Bassreflexová ozvučnice, (šxvxh) 27x105x38cm, Objem 45+3l, Příkon 110W, Citlivost 84dB, Frekvenční rozsah 30-25000Hz, Impedance 8Ω, Bassreflex 76x176mm (37Hz), DTD 25mm

  • Autor: petrh

  • Další projekty: Reprosoustavy (TVM ARN 5604 a ARV 161)

Úvod
Rozhodnutí postavit tyto soustavy vyplynulo z konzultací a názorů se zkušenějšími na tomto fóru jak doplnit reproduktor L22. Nakonec jsem po zvážení všech pro a proti na poslední chvíli poslal gamminovi peníze na dva střeďáky a rozšířil řady objednávajících z USA.

Konstrukce
Jako materiál jsem použil dřevotřísku síly 25mm hlavně proto, že kamarád pracuje v nábytku a nařeže mi to zadara a přesně. V horní části je oddělená komora o objemu 3l pro středy a výšky vyplněná vatelínem. Basová část je opatřena čtyřmi vzpěrami a utlumena minerální vatou. Skříň je lepená a čelní strana má zkosené hrany pod úhlem 45°. Sklon čelní stěny je 10°. Povrchová úprava je tvořena bukovou dýhou namořenou do tmavého mahagonu (dle nábytku a manželky) nastříkaná matným lakem (celkem 3 vrstvy).

Výhybka
Výhybku jsem realizoval dle pistoleho rady (6dB pro všechna pásma) včetně změny tlumivky na středu na 0.56mH. Všechny součástky (mimo cívek) jsou výrobky firmy Bennic objednané u Prodance. Tlumivky jsem nechal navinout u firmy VPS Elektro.
Průměr drátu je u všech cívek 1mm, pouze 4.7mH má 1.5mm. Rozmístění součástek na zbytcích plovoucí podlahy a přišroubování k zadní stěně.

Zvuk
Po první zvukové zkoušce jsem doplnil něco málo vaty do spodní části a snížil zatlumení výšek na 6R8. Nemám možnost měření a musíte se spokojit s mým subjektivním dojmem z poslechu.

Vyzkoušel jsem všechny možné hudební žánry a jsem zcela spokojen. Středy jsou v podání L12 věrné až se člověk občas lekne, že má doma návštěvu, basy hutné, pevné, bez dunění a výšky neagresivní, přesto věrně hrající všechny detaily.

Jako pohon slouží CD přehrávač Sony a zesilovač Harman Kardon HK 970. Na závěr díky všem, kteří přispěli svou radou a pomocí k výrobě těchto reprosoustav.

http://s19.postimg.cc/td06rjl9r/petrh2_01.png http://s19.postimg.cc/6pkxle5pr/petrh2_02.jpg http://s19.postimg.cc/4mf3rgvan/petrh2_03.jpg http://s19.postimg.cc/n39iiab8v/petrh2_04.jpg

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

3pásma podle mého gusta.

Líbí se mi, že "stačí" i 8", že nutně nemusí být kov-kov-kov a výhybka 12/12/12/12.

Esteticky nádherně konzerativní. Jediné, co mé oko trošku drásá je opticky shodný průměr L12 a výškáče. Mně imponují měniče nudně "do trojúhelníku".

U mě dobrý. smile

(upravil Karlos 7. 5. 2007 10:50)

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

I když  nemám rád ty seasovské membrány,tak to vypadá dost dobře smile a zvukově to bude taky paráda smile

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Líbí. Jen vejšku a střed bych dal k sobě trošičku blíž. smile

1

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Dle doporučení z literatury jsem dal osy výšek a středů 14 cm od sebe,ale souhlasím,že to mohlo být klidně
i míń. Petr.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Taky se mi to líbí. Dávám 1+

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Pěkný projekt. Jde ten 8" dostatečně hluboko? Bude nějáký měření? smile

Web

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Měl by, dost. smile

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Taky se mi tento projekt libí i když je trošku z jiného finačního soudku než můžu dovolit.Pěkná dýha.Co je to za dýhu?Sesazenka?Vyráběná řezáním,loupáním?

Web

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Super! taky dávám za 1 wink

(upravil petrh 7. 5. 2007 12:56)

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Původně jsem koupil dýhu mahagon,ale zpracování v domácích podmínkách bylo problematické,tak jsem
s hodnou paní v dýhárně provedl výmněnu za buk a z toho jsem udělal sesazenku a poté namořil společně
s prsty do požadovaného odstínu.
Měřit nemám bohužel jak.Snad v budoucnu zkusím sehnat mikrofon a něco se naučit.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Moc pěkný bedny, akorát to zkosení mezi tim nábytkem moc bije do očí, ale chápu že to zkosení tam je z technickýho důvodu.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Líbí smile

Web

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Všechny výhybky jen 6dB strmost, to je docela odvaha. Kde to dělíš?

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Noo, já k tomu mám docela dost. Co se mi nelíbí:

BR zepředu
Výhybky
Umístění v místnosti... Jestli Ti to projde u manželky, tak je vystrč ode zdi, nebo to jen zkus. Uvidíš, že to bude mnohem lepší - hlavně prostor a snad i basy.

Ale jinak pěkný lol Kecá se dobře, hůř se dělá.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Frank:
Čemu vadí BR zepředu? Zřejmě to byl záměr - viz umístění u stěny, bordel na středech dělat nebude, je to 3p.
Povystrčením ode zdi basů víc nebude, to je proti logice, prostoru... těžko říct.

Ty 6dB výhybky budou ok, pistole ví co dělá, jistě dobře utlumil breakupy. Takto jednoduchá výhybka by měla excelovat právě v podání prostoru díky klidnější fázi. Co mě ale zaráží, že ve screenu jsou jiné typy měničů, patrně to ale asi sedí.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Lepší basy nerovná se víc basůchpyčo...

Br by si moh i vymyslet něco sám... neim.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Vzhledem k umístění je už dál od zdi dát nemůžu a dělení je na 500 a na 3000.Nevím jak by se choval při tomto umístění BR vzadu.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

to neodhadnes, to by s BR vzadu chcelo skusat, kde to bude dobre hrat. a hlavne by stym bolo sraniii. a mne sa ten BR vpredu velice paci, robi to dojem . inak tiez za 1- , mozna bych sa vyhral troska s prednou doskou.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

pěkný

Příspěvky [1 až 20 z 44]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£