(upravil Ej Pxy 6. 2. 2008 18:30)

Téma: Odpojenie pri vysokej teplote

Mam zosik, chcem mu spravit nejaky ochranny obvod ktory by ho odpojil pri dosiahnuti vysokej teploty.
Prosim vas poradte mi niečo, schemu alebo stavednicu...

Na www.ezk.cz som nasiel rezpinacie termostaty, možem to použiť?

Re: Odpojenie pri vysokej teplote

Kup si tam termostat z EZK 2070 tuším někde to psal teď sinclair.

Re: Odpojenie pri vysokej teplote

Asi to budem riešit cez tie termostaty ale aku teplotu doporučujete na vypinanie? 70-80stupnou?

(upravil Kronos 6. 2. 2008 18:44)

Re: Odpojenie pri vysokej teplote

Těch 70 big_smile teda zaleží co to je ale něco kvalitnějšího by těch 70 mělo určitě vydržet. Vím že mnohé vydží víc ale zdravý rozum mi  říká něco jiného.

Re: Odpojenie pri vysokej teplote

SM2070 z EZK, zapoj ho do série s výstupem, nebo s cívkou relé ochran. Ten termostat je myslím desetiampérový.

Web

Re: Odpojenie pri vysokej teplote

ideálna je taká teplota kde sa 5 sekúnd neudrží paprča smile

Web

Re: Odpojenie pri vysokej teplote

Dakujem za presne určenie bodu pre teploty pre koncak...
Dam to na napajanie pred trafak.

Re: Odpojenie pri vysokej teplote

sinclair že se podobné termostaty, možná dokonce stejné použivají do praček ? smile

Re: Odpojenie pri vysokej teplote

no ja by som ho dával k napájaniu ochrán ak ich máš alebo na výstup, lebo je zbytočné ak vypneš celý zosilovač

Re: Odpojenie pri vysokej teplote

Čím to, že některé SPM100/250 termostat mají a některé ne? Třeba na stránkách Aldaxu jsou moduly nafoceny bez, ačkoli já jsem moduly obdržel s termostatem aniž bych si o něj žádal smile

Re: Odpojenie pri vysokej teplote

Ano, SPM100/250 termostat standardně mají, fotka je ještě bez něj. Vyměníme fotku.

Web

Re: Odpojenie pri vysokej teplote

Chlapci, norma pro spotřebku praví, že žádné místo na kasli, volně dotknutelné prstem, nesmí mít za provozu víc jak šedesát stupňů....Z toho plyne, že termostat by měl odepnout při teplotě nižší....

Re: Odpojenie pri vysokej teplote

Jen pokud jsou chladiče volně přístupné dotyku ruky. Pokud budou uvnitř kastle, tak je všecko v pořádku.
Termostat 70°C umístěný poblíž výkonových tranzistorů vypne při sedmdesáti, přičemž kastle tuhle teplotu ještě zdaleka mít nebude.
Třeba NADovské zesilovače mají na chladičích uvnitř tepelné jištění 95°C.

Web