Téma: Stavba autosubfooweru

Zdravím, mám doma dva reproduktory Tesla ARN 5604 (15W 4ohm) a chtěl bych s nima udělat subwoofer do auta. Má to vůbec cenu s tak malými reproduktory?? Tady jsou parametry:
* Označení reproduktoru: ARN 5604
* Rozměry [mm]: průměr 165
* Impedance [ohm]: 4
* Maximální standartní příkon [W]: 50
* Vlastní rezonance [Hz]: 35
* Kmitočtový rozsah [Hz]: 40-4 000
* Charakteristická citlivost [dB]: 88
* Druh magnetického obvodu: ferit
* Hmotnost [kg]: 1.00
Jsem začátečník a nepotřebuju nic extra silného. Je to do favorita. Mám tam autorádio 4x50W s výstupem na subwoofer. Potřebuju nějakou výhybku apod.? Předem díky za rady.

Re: Stavba autosubfooweru

tydle bych spíš prdnul do dveří než z nich stavět suba.

Web

Re: Stavba autosubfooweru

tieto super repro by som takto škaredo netrápil. skús ARN6614, prípadne dva kusy v uzatvorenej bedni. bude to lepšie.

Web

Re: Stavba autosubfooweru

A co říkáte na řešení, že bych každý ARN 5604 hodil s jedním výškáčem ARV 161 do bedny a tyhle dvě bedny dal za zadní okno každou na jednu stranu?? kolik litrů potřebujou tyhle repra v uzavřené ozvučnici?

Re: Stavba autosubfooweru

Pak jednoho dne rychle zabrzdis nebo nedej boze do neceho narazis a bedna ti zezadu rozbije hlavu,jak poleti se zadniho plata setrvacnosti dopredu... takhle bych to urcite neresil..

Re: Stavba autosubfooweru

A co máš za repro vpředu? Jestli seš nenáročnej, tak dej do plata třeba dvě 6684, nebo 226-08/4 s polypropylenovou membránou (ty jsou ale o dost dražší) a k tomu ty ARV 161. Nebo čtyři 6688 a zapojit 2 a 2 paralelně, to už by mohlo basovat slušně. Sub výstup z radia musíš zapojit do externího zesilovače. Nebo ty 5604 do plata, když už je máš doma, ale basovat moc nebudou...

Re: Stavba autosubfooweru

Ony i ty 5604 v autě krásně basujou, ale řezat subsonikem tak na 50Hz, jinak moc dlouho nevydrží...

Web