Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koncák na budenie piezokryštálov

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

Téma: Koncák na budenie piezokryštálov

Zdravim, potrebovali by sme napájať piezokryštál na miešanie kvapalín. Potrebujeme výkon cca do 500W. Frekvencia je sínus 25kHz. Nepozná niekto nejaký zosilňovač, ktorý by mal takýto sínusový výkon aj na takejto frekvencii? Hlavne aby to vydržal dlhodobo... Máte nejaký tip?
Ďakujem.

Web

(upravil opamp 2. 2. 2008 20:45)

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Nejdřív se rozepiš o impedanci toho píza...

Jinak obecně s mosfetama by to mělo jít v poho. Předpokládám, že na THD+N sere pes.

Web

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Impedanciu zatiaľ nevieme, pokúsim sa zistiť. Skreslenia fakt nevadia. Pri miešaní určite. Ten kryštál sa chová ako kapacita, myslíš že to zvládne aj bežný mosfetový zosilovač? Keď zistím tú impedanciu, tak sa ozvem. Dík moc za pomoc.

Web

(upravil opamp 3. 2. 2008 9:14)

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Ono to piezo má "někde" rezonanci a tam se chová jako odpor...

Čili to chce u tý impedance něco jako frekvenční charku... i s fází...

Běžný zesilovač spíš ne... Spíš něco jednoduchýho, bez silný nfb (právě s ohledem na fázově divokou zátěž).

EDIT:

Podívej se na LT1166 - budič FETů s automatickou stabilizací kliďáku a proudovou ochranou:
http://www.linear.com/pc/productDetail. … 0,C3,P1163

Web

(upravil kurpelm 5. 2. 2008 9:48)

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Na tú krivku som včera pozeral, nejako som ju vygúglil. Dík za tip, pokúsim sa zohnať k tomu piezu nejaké ďalšie údaje.

Web

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Technické údaje k týmto piezomateriálom sa veľmi ťažko hľadajú, v piatok som hľadal 3 hodiny a dokopy prd. A keď vidím, aká zložitá problematika to je, asi od toho dám ruky preč. Je to nad moje sily... Dík, borci.

Web

(upravil opamp 4. 2. 2008 17:38)

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Opět se potvrzuje, že jsi v jádru velmi rozumný člověk. Takových kdyby tu bylo víc...

Web

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Dík wink

Web

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Já bych se k té věci ještě vrátil.Jak velké množství kapaliny by bylo třeba míchat ?

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Tex, to neviem, nemám dotyčného pri sebe. Ale počítam, že maximálne pár litrov. Radšej fakt z toho vycúvam. Toto bolo len zamyslenie, že či by sa to nedalo lacnejšie a ľahšie vyrobiť doma... Piezokeramiku už majú zohnanú.

Web

(upravil sinclair 5. 2. 2008 2:35)

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Opravoval jsem několik napájecích generátorů pro UZ čisticí vany z Tesly Vráble. Jde o sinusový generátor přeladitelný v mezích 22-28kHz a v podstatě normální výkonový zesilovač v čisté B třídě s výstupním trafem. Ty, co jsem opravoval měly výkon 150W a na konci byly dvě KD503. Větší výkon řešili klasickým paralelním chodem menších zesilovačů téměř stejně, jako u rozhlasových ústředen.
Možná od těchhle generátorů někdo bude mít i servisní dokumentaci /vany se dělaly ještě i v nástupnické firmě TESON Vráble/, ledacos by z dokumentace šlo okoukat.

Web

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Takže hovoríš, že by sa to dalo doma vyrobiť? Hm, to by bolo dobre. Potrebujú mať na výstupe cca 60V. Okukal by som rád big_smile KDčiek mám dosť cool

Web

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

No zkusit můžeš ještě TES-Audio Vráble, ing. Komaromy. Pokud vím, jednu dobu UZ čisticí vany dělali, snad ještě pod hlavičkou TESON. Třeba z něj nějakou dokumentaci vyrazíš. Ideální by bylo přímo do Vráblí zajet a vyrazit to z něj na místě, já to tak udělal kvůli dokumentaci od AUA5613.

Web

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Aha, dobre. Dík moc za informácie. Máš to u mňa.

Web

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Telefon do TES Audio je +421 377 832 202.

Web

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Ďakujeeeeem.

Web

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Piezo bude ponorné, sonda je už skoro vyrobená. Stačí poskladať. Katalógový list nemám a neviem či nejaký vôbec bude. Neviem ako ujo prišiel na tých 60V. Mal požičaný továrenský stroj a tam to ževraj tak bolo. Sonda je vlastne origo, a vraj veľmi kvalitná. Za tú schému by som bol veľmi vďačný, mohol by som to vyskúšať. Dík.

Web

(upravil sinclair 5. 2. 2008 17:25)

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Ano, moduly ADJ637 s výstupním napětím 240V jsou dobrý start na experimenty, patrně bude třeba vyladit sekundár výstupáku s piezy pomocí paralelních kondů do nějaké rezonance, neuškodí ani nějaký činný sériový odpor řádu desítek ohmů, který to trochu zlinearizuje. Jenom debatuju, nikdy jsem totiž podobné experimenty nedělal.
Nicméně perfektně seřízený a nastavený ADJ637 je výýýborný i jako síťová pračka s výkonem až 150W, budí-li se z dostatečně stabilního sinusového oscilátoru 50Hz. Zkreslení výstupního napětí nezpůsobí modul větší, než asi 0,2%. Výstupní napětí 240V po zatížení asi sto watty samo spadne na cca 235V.

Jinak mi ve skladě leží naprosto nepoužitý myslím 100W UZ generátor, co vypadá skoro jako zesilovač AZK180 /tzv. štorcka/. Myslím že je funkční a pokud by ho někdo využil, prodám mu jej. Původně jsem z něj chtěl použít kryt na AZK180, protože je stejný, ale mezitím jsem objevil komaxitovou stříkárnu, kde mají naprosto stejný odstín barvy i strukturu jako původní laky Tesly Vráble, takže je vcelku.

Web

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Kurpelm:kam Ti mám poslat to schema?
Sinclair:jó,ADJ,člověk už si ho... pamatuje.A tak mě napadá,pořád mi tu pro Tebe leží ta AUR 120,posílal jsem Ti kdysi i fotky.Budeš to chtít?Vedu lítý boj s hasičema i obcí,aby mi ji nechali ještě chvíli tam,kde je,slibuji už druhým rokem,že příští měsíc už odcestuje.

Re: Koncák na budenie piezokryštálov

Sinclair, je dosť možné že ten UZ generátor od teba kúpime.
Tex: prosím pošli na kurpelm@gmail.com ďakujem moc.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koncák na budenie piezokryštálov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£