Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 88]

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Tak tomuhle říkám poctivě zpracovaná ozvučnice. Trošku mi jde proti srsti tapeta, ale jinak celkově je to supr. Tak si říkám že tady už končí subwoofer a začíná kardiostimulátor smile To musí být masáž hrudního koše wink

...A to jsem si říkal, že mi bedny hrajou basů až moc ...

(upravil check 22. 1. 2008 19:00)

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Já sem nikdy proti subu s 12" XLS nic nenapsal. Upřímně ho obdivuju - je to kus poctivého inženýrství, do 40litrů sem nepřišel zatím na nic lepšího. Dokonce musím říct, že když tak balancuju, líbí se mi to víc než LAB12. Takovou hrombudečku si člověk nemůže nezamilovat smile. Zpracování měniče je u Pérka hifistické, zato LAB12 má profi zpracování. Jen bych ho možná dal do drobek větší ozvučnice a neznalecky doplnil filtraci ve zdroji, protože se mi to repro moc 8Ohmové nezdá. U obou subů mi přijde zbytečné oddělení prostoru pro zesilovač, u obou bych přepážku odstranil.
Takže konkrétně u LAB12 mi chybí ten objem navíc od zesilovače, 40mm výztuhy sou myslim taky k ničemu (ale já nejsem strojař), dýha místo tapety (i když je velmi dobře udělaná, k nepoznání) a hroty. Co musím vyzvihnout je bassreflex, byť malého průměru, díky obrovskému zaoblení nedělá problémy. Ozvučnice je opravdu festovní a včetně repra a BR hezká. Zesilovač výkonově stačí bohatě s rezervou, až za hranici snesitelnosti.
Konkrétního zvukového srovnání se zdržím, protože bych spíš hodnotil místnosti, kdo může kam sub dát a komu tam co drnčí. Obě konstrukce sem slyšel, pracuju na vlastní. Nabídnul sem pánové srovnání subíků u mě, s místem není problém.

edit: Ta přední deska je moje práce tongue.

Web

(upravil drimacoustic 22. 1. 2008 16:42)

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

pekné no...Mirulu chrbát v poriadku? či máš vysokozdvižný vozík? smile

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Ja mám tiež problem s trafom ,toroidom, a este za cias strednej mi majster odporucil skusit to zaliat do laku,  a nechat to dobre zatvrdnut, neskúšaliste nieco podobné?

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Jo, na střední jsme měli pec na zapékání traf. Normálně vymácháte v trafolaku (pozor je to speciál - ne to co koupíte v OBI) a nebo do impregnmačního vosku a dá se to hezky zapéct. Pár tráfek jsem si tam tehdy takhle udělal a byly ticho.

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

No to jste me moc nepotesili taky mam skladat zesak Aldax do plech, pro zabudovani do subu (pravdepodobne s XXLS12") a presne mam obavy z trafa, aby nevrcelo, tak majitel bude asi dosti nasran...

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Co ti brání si trafo objednat jinde?

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Mirulu:
Moc pěkná práce mě se líbí designově moc.

Není co dodávat...

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Checku, netrotluj. Nemít oddělenou část pro zes (jestli nemá festovní kovovej dekl okolo elektroniky) považuju za slušnou prasárnu. Navíc se dá ten zes kdykoliv vyndat a provozovat bednu pasivně. Ono je i dobrý mít v pasivních bednách oddělenou část pro vexli - dá se to totiž jednoduše ladit.

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Takto nejako by som si predstavoval konečné riešenie subwoofera na doma, veľká bedňa by mi určite nevadila.
Inak ja mám 400VA toroid od slovmetu a vrčí fakt minimálne

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Teď si neumím představit situalci, kdy bych potřeboval provozovat sub pasivně. I Sinclair řiká, že je oddělení zesilovače zbytečné. Na železo (ale i hliník) si můžeš dovařit (přišroubovat) výztuhy. Stejně je větší častí ještě pod masivním hliníkovým chladičem nebo přidělný k ozvučnici. Případně plech tlustej a pro seniora se holt část vyfrézuje.
Kdyby se těch nějakých 20l využilo, bedna by byla ještě o ždibíček citlivější... Třeba u Michalovy konstrukce by to citlivostní skok zanedbatelný nebyl.

Web

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Nazdar, no jak pozoruju tyto stránky www.audioweb.cz tak klobouk dolů před váma... jste opravdu kádři tolik sestav udělat. no.. kde na to berete finance.  a ty povrchové úpravy to lepíte vše těma samolepícíma šmejdama??jinak no toten sub je celkem  v pohodě.. taky jsem trošku takový kutil... ale nemám tolik prachů abych vykutil něco pořádného!  jak jsem tak četl.. tento článek... nějaké vrčení transf...? no nedá se svítit někdy se plechy uvolní al u toriodů se to nemůže stát - ajak tak vidím tak asi jo...  no aktivní suby je to dobrá věc ale jak to máte se vstupem? nenakmitává se vám nějaký bordel na kablech? např. z el. rozvodů atd? ja jsem spíše zastánce pasivních no každý má jinačí názor.

(upravil iMartin 10. 2. 2008 18:51)

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

K projektu: Máš to moc pěkný a precizní mirulu, akorát ta barva povrchovky není zrovna moje oblíbená, ale je to tvůj subwoofer, takže 1* wink.


2 Check: já si zase myslim, že když je ta Michalova konstrukce jednou takhle navrhnutá a doporučený ladění je 35l/20 Hz, tak by se to akorát celý rozhodilo.

2 Lojzek: Vítej. Ono je tu celkem dost lidí, co ty bedny staví, takže to množsví projektů ani tak značný nepřijde.
Co se týče toho bordelu, od toho je stínění, a jestli jsi o něčem takovým jako nakmitávání četl třeba ve Stereo-Videu nebo tak, nevěř všemu.

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Lojzku, a do pasivního se Ti nenakmitává nic? smile

Web

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Lojza je lojza, asi bych to Ondro neřešil smile

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

jasne jasne Lojzek je Lojzel big_smile v pohodě.. no ale myslím si že přímo z koncového stupně se toho moc nenakmitá jak z nějakého předzesilovače a ještě k tomu když je nestíněný kabel to je pak konec.. no  vím jaký to dělá bordel jenom na osciloskopu když je hozený vstupní kablik kolem zásuvky atd.. no jasne vy jste profíci.. jj s těma vice lidma máte pravdu no ... ja jsem zatim složil něco takového:

http://fotoalba.centrum.cz/~guest~/phot … ffset%3D42

Ty krávo to je odkaz - nevadi(chyba této bedny je ta že ARN 6614 mají bassreflex a jsou v male ozvučnici- předěláme možná )

tak tu nechci machrovat ale co říkáte? jinak chsi si udělat 3 pásm. reprosoustavu z TVM reproduktorů + asi DEXONA sub dole (je to vše jedna bedna rozumíte?) jedna bedna se subwooferem (pasivni.. a dat to do 2 Ohm ? 4ohm třípásm a 4 ohm sub asi do tech 120hz  a dát to paralelně.) jinak jak jsem tu koumal olepím to tím šmejdem.. vypadá to pěkně ale chci se vás zeptat jestli se to neztrhává?

Jinak čest

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

A co takhle zacit normalne psat, prestat vymejslet nesmysly (sub do jedne bedny paralelne) a kdyz uz, tak si to srat do vlastniho threadu?

Zvlastni, ze nam tu nikomu do signalovych kabelu nic nekmita a to ho vedu okolo cele mistnosti. smile

(upravil opamp 11. 2. 2008 16:54)

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Nojo, další pan chytrej nám to tady přišel vysvětlit wink ... dexon...

Web

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

no nevím jestli nesmyslem myslíš slovo paralelně ale tak.... jinak taky mám 10m přes místnost vedený kabel k reprům pod domovníma rozvodama a nemachruju tady jak nějaký geroy big_smile

jojo  opamp  vysvětlit.. no chtěl jsem se spíše poptat ale tak každý to pochopí trušku jinak

Re: mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

2 Lojzek ... ta tapeta, pokud je postup před nalepením tapety dodrženej, tak ti ta tapeta vydrží dlouho, jestli jenom sbouchneš bednu, frkneš na každou plochu cár tapety, tak ti to moc dlouho nevydrží

Web

Příspěvky [41 až 60 z 88]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » mirulu (subwoofer Eminence LAB12)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£