Téma: kompozit?

asi se to tady už pravděpodobně řešilo a ani nevím jestli se to dá nazvat kompozitním materiálem, ale napadlo mě smíšní dvou složek. sice polyesterová pryskyřice jako pojidlo a jako plnidlo pídek. vyrobit formu a odlít. no vede mě k tomu to, že po čase se mi dějou se subwooferem (http://audioweb.cz/vase/glatz2-03.jpg) věci. materiál si sedá nebo co a dělají se mi na něm prohlubně. něco jako puchýřky, ale reverzně. nevím co to má znamenat. tak mě napadlo vyrobit ozvučnici znova a to výše popsaným způsobem. zdá se vám to jako nevhodný materiál pro ozvučnici? váha teď není podstatná. ono se totiž nejedná o profi které se pořád stěhuje, ale o domácí sub stojící na stálém místě.
pokud t není až tak blbý nápad, bude to potřebovat jakésik ocelové výztuže tak jak je to v betonových konstrukcích, nebo to bdue dostatěčně samonosné? tvar ozvučnice bude stejný jak je teď. celkem se mi to osvědčilo a i líbí se mi to. výrobu formy už mám taky celkem vymyšlenou. trošku poslouží stávající ozvučnice. smile

Web

Re: kompozit?

já bych ten sub olaminoval

Re: kompozit?

když on ten laminát mi na tom nedržel. to sem zkoušel už při stavbě.

Web

Re: kompozit?

ja ti nevim,aby ta pryskyrice v takovym mnozstvi taky po case nezacala blbnout...precejenom by ji tam bylo dost,tak aby to nezacalo nejak praskat,nebo tak...urcite bych do toho ale dal nejaky veci,co by mely nejakymu praskani predejit..nastrihat tam do toho skelny vlakna,ci neco takovyho...nad podobnou metodou jsem taky premejslel,chtel jsem tak udelat kamaradovi satelity v mym oblibenym kapkovim tvaru,ale nejak sme od toho upustili,delat formu,pak odlevat a vysledek nejisty...mozna nejlepsi by bylo treba udelat nejakej zkusebni odlitek a nechat to nejakej cas stat,jestli to nezacne praskat,nejak se bortit,ci neco podobnyho...a jeste k tomu puvodnimu subu-cim to mas udelane?neni to nahodou nejaky nitrolak s pilinama??to je svinstvo..ono se to sice jevi,ze to vyschlo a je to tvrdy jak sutr,ale nalakujes to,nechas to mesic stat a uz je videt ze to vysycha a borti se to smerem dovnitr.to se mi taky stalo...nejlepsi je na nejaky experimenty s tvarem karosarskej tmel,ten je stalej(pokud neni v mamutich vrstvach)nepraska,nesesycha...

Re: kompozit?

a poradíš mi nějaký dobrý karosářský tmel? já znám jenom dvousložkový rapid, ale ten je tuhej snad dříve než se nanese. an takovou plochu se nehodí.

Web

Re: kompozit?

mozna zes jenom spatne namichal tu pryskyrici...ja jsem taky olaminoval ozvucnice,co byly blbe vytmeleny-stalo se mi to,co tobe,teda to,ze se mi zacal sesychat ten rychlotmel z pilin a laku...zadnej problem s tim laminatem nebyl,jenom si s tim musi clovek trochu vyhrat a pak stejne musi tmelit no...jinak ten Rapid neni spatnej,neco takovyho sem mel presne na mysli...staci tam dat trosku min toho mediatoru a ono to tuhne pomalejs,ale taky se to musi odhadnout,jednou se mi povedlo ho tam dat tolik-malo-,ze to ztuhlo snad az za tejden...jinak me napada snad jeste ten akrylatovej tmel,dost dobre se to brousi a kdyz tam nedas velkou vrstvu,tak je to podle me k nezaplaceni...kdyz se dela vrstva tak 5cm,tak uz to ma tendenci pri schnuti praskat,ale jak tam das min,tak se s tim pracuje daleko lip,nez s tim svouslozkovym,ja s tim byl moc spokojenej,ale neni to na hrany,spis na ty neobvykly tvary,v pripade nejaky dotmelovani treba toho tvyho planovanyho vytvoru z ty pryskyrice by to nemusela bejt vubec spatna volba...

(upravil Glatz 1. 1. 2008 16:19)

Re: kompozit?

vydím v tmelech největší kámen úrazu. když sou moc tuhé což je v pořádku tak se na pytel brouší (příklad rapid) a když sou moc měké tak se sice brousí dobře, ale sou prostě měké, což je zase na pytel.

Web

Re: kompozit?

Co nejde ubrousit, pouzij metody ze sochariny. Stare dlato... Vyrazne nerovnosti na pryskiricovem dvouslozkovem jsem tak srazel uspesne. Jinsk brousit se da i raspli a pripadne pilnikem, ne jenom papirem nebo bruskou...
Ale hlevne, at te u toho nevidi tatik. smile

Re: kompozit?

Teď jsem nějak nepochopil proč tatík. asi jsem po silvestrovém opojení alkoholem ještě natvrdlý big_smile

Web

Re: kompozit?

to Glatz:tak co?pokracujes nejak?

(upravil Glatz 22. 1. 2008 22:37)

Re: kompozit?

až v létě. bude dlouho světlo a hlavně teplo. teď by to v zimě netuhlo a uměle vyhřívat topením se mi to nechce. uui neboj se, až to bude aktuální, oživím tohle téma.

Web