Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 78 z 78]

(upravil Vojta 4. 1. 2008 17:47)

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Mě?Spíš tobě.Já mám to co mám.A na tom trvám.A mysli si co chceš.
Dnes jsem vyhrabal to co mi kdysi Franta posílal a zkoušel simulovat ty ARO bez zatížení.tak tu to máš !!  A to že tobě vychází simulace nějak pokurveně neznamená že já to tak mám,Tak se mě příště nezkušej přesvěčit o tom jak to mám já.Je to ze dvou zdrojů.A pokud už ani Frankovi nevěříš tak pak nevím o čem jsme se tu vlastně bavili.  roll   mad
http://img240.imageshack.us/img240/2931/vojtabrwv9.png

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Check:Co na to říkáš no?:)

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Já nevim z jakejch parametrů jsem to dělal smile Ale takhle nějak vypadá "Frankova ideální BR křivka" lol

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Ale já vím.Je to z parametrů odemne.Teď ať Check skáče že prej to má na 60 hz 93 db nebo podobné píčoviny.Ale vůbec..seru na něho.Tohle je poslední věc co jsem tu dal.Pokud o tom chce pindat tak přijde ke mě domů,změří si to a pak at mele.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Co tady blbnete?

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Nepamatuju si, jestli jsem dal při simulaci správný napětí smile

(upravil check 5. 1. 2008 17:01)

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Oboje cháry čerpají s tvých parametrů. SPL sem nechal dopočítat, vycházela vždycky kolem 101dB. Jedna chára vychází pouze z Qček, Fs a Vas; druhá chára vychází z druhé skupiny parametrů - Mms, Cms, Rms, Bl, Re... Při pohledu na tvoje parametry mi totiž proti sobě vůbec nevycházely, někdy v až komických případech (Sd, Dd, Xmax, Vd). Dvě cháry proto, aby bylo vidět, kde zhruba by měla být skutečnost (asi někde mezi). Starší verze WinISD, která povolí uložit i parametry, které proti sobě nesedí, totiž potom simuluje bludy. Nová verze by ti tebou ukázané parametry nedovolila ani uložit.
Věř mi, že kdybych to k tobě neměl kus cesty, už tam sem. Jinak mě prosimtě neber tak vážně, jestli potřebuješ, klidně si na mě zanadávej. Hlavně ať se ale dál můžem bavit v klidu.
Já si prostě myslím, že přes nějakých 93dB se na 60hz z jedné 15" v BR35Hz nedá dostat a to v jakémkoliv objemu.
Klidně si to ber jako rejpání, ale je to neduh většiny lidí, prezentují tu citlivosti nevídané. Taky si trochu připravuju půdu, až k 18" s SPL 98dB budu hrdě psát citlivost reprosoustavy 88dB...

Web

(upravil MethMan 16. 1. 2008 12:52)

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

To je paráda. Jen mohu závidět prostorové možnosti. Velký objem, velké plochy membrány, dobrá citlivost a velká dosažitelná SPL přes 115dB je nenahraditelná kombinace. Je to o třídu důležitější než jaké reproduktory to jsou a kdo je vyrobil. A do reálně dosažitelné citlivosti reproduktoru je potřeba počítat i impedanci prostředí, která pro dostatečně nízké kmitočty přidá 6dB, protože vlnová délka je tak velká, že reproduktor hraje efektivně do polovičního prostoru než třeba na 200Hz (a tím nemyslím bafflestep).

Edit: Těch 6dB se samozřejmě týká dosažitelné SPL. Omlouvám se za chybu. Citlivost jednotlivých reproduktorů se taky mění, ale jinak a i z jiných důvodů.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

A při práci reprosoustavy z impedance bedny do impedance pokoje se ladění zvyšuje?

Web

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Nerozumím.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Velký Bobo pravil, že objem ozvičnice s akustickým obvodem by měl být vůči pokoji 1l ku 1m3, což se prakticky nedá splnit. Zajímalo by mě, co se potom děje s teorií založenou do vyzařování do nekonečně malé impedance. Posune se jenom Cms a potom charakteristika vypadá jinak nebo se posune i frekvence naladění BR? Co se potom všechno změní?

Web

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Nedá splnit? Dá a tahle sestava je toho jasným příkladem. Já mám 1:1250. Dál už ti moc nerozumím. Teorie o vyzařování do nekonečně malé impedance??? To je nějaká fantasmagorie o přenosu zvuku ve vakuu? Co to má společného s poddajností a rezonanční frekvencí BR nevím.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Methman, ty poslouchas v telocvicne? smile

aha - uz pochopeno. smile

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

No podle toho pravidla by se do mojí 16m2 místnosti měla dát reprosoustava o maximálním čistém objemu 42l. Překročím to hravě a hned několikrát.

"K poddajnosti kmit. systému Cmd je také nutno započítat poddajnost spolukmitajícího sloupce vzduchu Cv. Ta je ale rovna nekonečnu, protože předpokládáme, že reproduktor vyzařuje do otevřeného, libovolně stlačitelného prostoru." Kamil Toman
Asi sem pomíchal pár pojmů, ale jak si todle vyložit?

Web

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Michal: to byl poměr v litrech wink Jinak v domácí obýváko-jídelno-kuchyni jsem vysmátý, podle uvedeného pravidla můžu mít okolo 100l bednisko. A budu mít... 1/5 smile Alespoň si můžu dát subík do koupelny.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Ne, pokoj 100 m3.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Vojto, máš to slušný a cením si toho, že jsi se nebál experimentovat s tvarem a dělal jsi vše sám ! Tvůj design mi sice nic neříká, ale hlavně, že se to líbí tobě, to je to nejdůležitější. Dají se tam určitě najít chyby, například subík by určitě zasloužil nějakou tu výztuhu navíc, ale i to se dá časem hravě dodělat. 2x 15" nakope "checkovi" při 50Hz prdel a co teprve při 40Hz, akorát on to ještě neví smile . Plocha těch membrán je jistě hodně znát, sám mám doma dvě 15" ve stereo kombinaci, tak vím o čem to je. Doufám, že nezůstaneš jenom u jednoho projektu a časem nás zase něčím potěšíš.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Check: Překročit to jistě nevadí smile
Předpokládáme, že ..... otevřeného, libovolně stlačitelného prostoru. To není náš případ a odhaduji, že to bylo použito pro vysvětlení čehosi co nemělo být komplikováno čímsi s vlivem daleko za desetinnou čárkou. V reálu jseš v omezeném prostoru a pro dostatečné vlnové délky se dá říci, že velmi. Nejde o to, že by se podstatněji měnily mechanické vlastnosti reproduktoru nebo BR otvoru jako takového. Oproti předpokladu reproduktoru ve volném poli se ale zlepší schopnost předat svůj výkon do prostředí. Je to jak s hornou. Když dáš reproduktor do apertury se směrovým indexem 15, nezmění se mechanické vlastnosti reproduktoru 15x. Změní se jen málo, ale účinnost (citlivost) takové soustavy řádově vzroste.

Příspěvky [61 až 78 z 78]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£