Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » REPRO TESLA ARS 6900

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: REPRO TESLA ARS 6900

Nemáte niekto bližšie informácie o konštrukcii týchto reprobední pre hudobné súbory?
Osadenei: 2x ARM 9308 + 8x ARV 168. Impedancia: 15 Ohm, 100w - sinus (130w - špička), modrá koženka.
Budem rád, keď mi poskytnete hocijaké informácie, dakujem.

Web

Re: REPRO TESLA ARS 6900

Tyhle bedny jsme měli na vojně ve zkušebně. Hrají výborně.

Web

Re: REPRO TESLA ARS 6900

Pouze na nenáročný zpěv, nedá se do nich pustit nic pod 100Hz, protože to ty papírové ARM9308 zničí. Vlastní zkušenost s nimi. Mizerné bedny, hlavně ta výšková sekce.

Web

Re: REPRO TESLA ARS 6900

Prečo si myslíš, že sú tie bedne totálne zlé? Je však jasné, že prvé čo by som urobil, keby sa mi dostali tie bedne do rúk, tak by som vyhodil tie výškače, a dal tam aspoň jeden kvalitný tweeter, alebo driver. Ináč tie arm-ka idú od 50Hz, ja som do nich dlhšiu dobu daval prave od nejakych 60Hz a celkom bomba. Samozrejme netreba k nim pustiť takych tych dedinskych "výkoňákov", ktorí rozprávajú jak tomu rozumejú a do stowattovej bedne tlačia s nejakým QSA akože 300w.

Web

Re: REPRO TESLA ARS 6900

ARM930x i ARM940x jsou svými TSP vysloveně nekompromisní středobasy. Pouštět do nich 50-60Hz je totální nesmysl, nezvládají to, překračuje se jejich Xmax a po pár měsících je po nich.

Web

Re: REPRO TESLA ARS 6900

Zdravím, mám na Vás ešte pár otazok, tak poprosil by som o rady. Chcem si postaviť odposluchy s osadením 4x tesla ARO 6604 + 2x, alebo 4xTVM ARV 168(4). Pozor, tie ARO su tesly, nie TVM. No prvé co potrebujem poradit je, ze ci tam stací dat 2x, alebo 4x to ARV. Kedze TVM ich robi s citlivostou 91db, tak neviem, ci by nebolo lepsie dat aj 4. Samozrejme bedýnku si vypočítam v programe + bassreflex, vyhybku tak, aby vyhovovali.

Tuto poskytujem este udaje o ARO 6604:

    *  Označení reproduktoru: ARO 6604
    * Rozměry [mm]: 200
    * Impedance [ohm]: 4
    * Maximální standartní příkon [W]: 8 (25)
    * Vlastní rezonance [Hz]: 60-90
    * Kmitočtový rozsah [Hz]: 60-10 000
    * Charakteristická citlivost [dB]: 95
    * Druh magnetického obvodu: ferit
    * Hmotnost [kg]: 0.84

Dalej sa chcem informovat na ich prikon. Sinus - 8w a hudobný alebo teda špičkový krátkodobý príkon 25w. Ja by som potreboval, aby odposluchy isli na 50w. Ked som to tak rátal tak: 50w:4= každý reproduktor by išiel na 12,5w sinus. Samozrejme ratam s tým, že ich orežem tak na tých 70 - 90Hz aby som ich nezničil a počítam i s tým, že nikdy nepôjde zosik na plných 50w, max na tých 40w. Citlivost majú 95db - podla mna je to dost a mne to aj vyhovuje. Este aby som poznamenal - ja chodím zvučit len folklór - naše malé akcie, sem-tam, nejaký festivalík. Tak žiaden rock kde na odposluch potrebujem aspon 100db a 300w. Inac toto Aro + Arv sa pouzivali aj v stľpových reprákoch od UV Svazarmu, ktoré hrali výborne. Takze si myslím, ze to bude celkom slusný zvuk.

Dalej, kedze mám k dispozícii az 16 tých ARO, tak chcem vyrobit 4 takéto odposluchy. Tieto odposluchy by som chcel ale vyuzívat aj na ozvucenie malých akcíí, kde by slúžili ako satelity v malom  PA systému spolu so subbasom.

K tomu subbasu: válajú sa mi doma 2 kusy basakov ARO 931, ktoré ked sa nemýlim sa používali v kinoreprobedniach. Podla mna sú výborné uz len kvôli tým 100db. Impedancia 15ohm mi tiez neprekáza. Ale ich príkon - tých 15w je uz skutocne málo. Je mi to lúto, ale potreboval by som ich previnut aspon na tých 100w. Myslíte ze by mi to v TVM este spravili, a to tak, ze aby bola co najmensia strata citlivosti?
Potom so spekuloval dat ich do teda objemnejsích bední a spravit nieco ako band pass alebo nieco podobné.



Vopred dik za rady.

Web

Re: REPRO TESLA ARS 6900

Děláš blbost, po slovensky kokotinu.  Kup si jakýkoliv rozumný a normální repro do odposlechu, k tomu rozumnou malou hornu. Ledaže chceš dělat retro akce pro členy UV Svazarmu.

Web

Re: REPRO TESLA ARS 6900

Souhlas se Sendym.
Čistě akademicky by samozřejmě šlo dát je dohromady a zapojit sérioparalelně, s raději 4 x výškáč, aby je zesik tak lehce neodpálil. Ani výhybku bych tam nedělal, přesně na úrovni zmíněných sloupů bych oddělil výškáče kondíkem cca 2 uF (velikost podle uší). A nejlépe jako sloupy, alespoň získáš něco navíc - lépe se to ponese do šířky. Ale již v roce 1990 bych se za tohle řešení styděl.

ARO 931 je možno prověřit v TVM Valmez, zda tam nepasuje membrána z ARA 9918, chtějí za ní něco kolem 1000,-Kč. Pokud ano, je z toho reprák 150/300 W 8 ohmů, do spodní části PA jak dělaný. Viz kapitola o ARA 9918.

Re: REPRO TESLA ARS 6900

Co si pamatuji,tak poslední skladem hotové díly na ARA9918 vyplácali vloni v lednu.Výroba nových by byla asi finančně náročnější a to už by se vyplatilo koupit něco novějšího.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » REPRO TESLA ARS 6900

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£