Téma: bedny s eminence gamma 10 8

Ähoj potřeboval bych pomoct s tímto reproduktorem mám nabídku těchto reproduktorů pár za 1500kč. Jsou staré asik jeden rok a prakticky vůbec nepoužívané. Tak bych potřeboval poradit jakou bednu na tyto repra navrhnout jestli close nebo basflex, jaký objem atd....Ještě bych dodal že tyto bedny budou používané jako satelity v jednom baru. A ještě k výškovému reproduktoru bude asik nejaka horna 1 ještě nevím - to bych chtěl taky poradit na nějaky typ:) predem dekuji za odpovedi a ještě posledni otazka jestli se něco s tímhle reproduktorem oplatí vůbec něco stavět......s pozdravem Poly

Re: bedny s eminence gamma 10 8

Eminence Gamma má poměrně dobrý pohon ale velmi malou lineární výchylku. Čili podpora nějakého subbasu je naprosto nutná. S objemem bedny, vhodným driverem a příslušnou hornou k němu ti nejlépe poradí Hubert na fóru www.prodance.cz . Dokonce by mohl mít někde i návrh výhybky (ale to už hádám).

Re: bedny s eminence gamma 10 8

Určitě bassreflex, objem tak 20l br 80Hz - jen odhad, jsem ve škole, pak se na to podívám v simulaci. A sub k tomu určitě.

Re: bedny s eminence gamma 10 8

Jo zatím moc díky no ty reproduktory jsou kupované v prodanc takže se hubertovi ozvu. Jinak bych byl moc vděčný za tu simulaci zatím díky.

(upravil hot.shot 14. 1. 2008 21:03)

Re: bedny s eminence gamma 10 8

15l - max. 20l/ 80Hz a bez subwooferu ani ťuk!!! Nějakou 15" k tomu a dělit určitě minimálně na 120Hz

Re: bedny s eminence gamma 10 8

Vidím že tomu rozumíš hodně dobře tak bych se tě chtěl poptat ještě na pár rad tak kdybys mohl po icq moje icq je 251021211

Re: bedny s eminence gamma 10 8

Ozvu se tak za hoďku, ju?

Re: bedny s eminence gamma 10 8

Jo jasne zatim moc diky

Re: bedny s eminence gamma 10 8

mohly by ste pak HOTE a POLY sve vysledky uverejnit tu?
taky by me zajmaly do budoucna tyto satelity smile

(upravil hot.shot 15. 1. 2008 0:47)

Re: bedny s eminence gamma 10 8

A.J.: Vůbec bych to nedoporučoval, u Gammy je problém s výchylkou a je odladěná jen s DT-150. Šel bych spíš do Beta 10 + DE10 + A8080 http://www.profirepra.cz/mereni.php?s=9 sice menší citlivost ale myslím že je to lepší než Gamma+DT-150. Na co to chceš?

Re: bedny s eminence gamma 10 8

On už tuhle problematiku (vliv výchylek Bety a Gammy na zvuk) popisoval kdysi Betaron, zkoušel jsem to najít a myslím, že jsem to nenašel. Našel jsem jenom tohle: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=1379, příspěvek 16. Ale není to přesně to, co jsem myslel, to tam asi už není. Všiml jsem si totiž, že Betaron, který zde sděluje svoje bohaté zkušenosti a rady, má jeden takový neduh a to, že některé příspěvky po sobě zcela nepochopitelně maže. Což je škoda.

Re: bedny s eminence gamma 10 8

Posílám datasheet Gamma 10-A ze svého archivu reproduktorů. Eminence tyto reproduktory už delší dobu nevyrábí, takže ani technické parametry nejsou na jejich webu.

http://www.uloz.cz/show/file/44064-gam10.pdf

Re: bedny s eminence gamma 10 8

U té Gammy je zajímavé jak je ochotná hrát dolů aspoň podle té charky v datashetu a v simulaci to bylo vidět taky, jenže kvůli x-maxu je to prd platný...

Re: bedny s eminence gamma 10 8

Hrával jsem s boxem 4x10 Gamma 10-A přes dva roky. Reproduktory jsem koupil v Audioteku.
Na basy  to není tak úplně ono, vlivem malé lineární výchylce Xmax=1,6mm, mají skutečně plošší zvuk od spodku.
Je to ovšem můj subjektivní pocit baskytaristy zvyklého hrávat roky na 15“ reproduktory s jejich charakteristickým zvukem, jež mají jaksi to dunění kolem bedny a zvuk vnímám, řekněme i nohama.
Ale ještě k boxu 4x10 Gamma. Pro větší podium jsem proto používal navíc rozměrově stejný box s EV18. Obě osmiohmové bedny zapojené paralelně, bez vyhýbky.
Tuto kombinaci už dnes nepoužívám, mám jiné kalibry.=)

Gamma 10-A ovšem nijak nezatracuji. Jsou-li spravně využity v sestavě hrají opravdu znamenitě s patřičnou „desítkovou“ razancí. Později jsem si postavil box s EVM-18B a 2x Gamma 10, které jsou zapojeny přes kapacitní reaktanci, tak aby basy do nich byly ořezány cca pod 100Hz. Oba systémy v bedně hermeticky odděleny.
Mohu garantovat že zvuk je skutečně „veliký“, mohutné basy v kombinaci průraznosti desítek.
Jedinou nevýhodou bedny je, že je to strašně velká kráva a hodí jen na Open Air otevřená podia, kde se ten zvuk fakt neztratí.=)
http://img250.imageshack.us/img250/8552 … ry1ms4.jpg
Ta bedna, o níž píši je nalevo, tady zkušebně s Betami. Dnes jsou tam Gammy a je to zvukově rozdílné, v této kombinaci o řád lepší.
O Betách 4x10 jsem už kdesi psal.

Re: bedny s eminence gamma 10 8

hot.shot : mel bych ty bedny nadoma a mozna obcasne hrani venku( ty budouci chlastacky ) smile mozna by byla treba dobra ta beta 10" + DT150 smile

Re: bedny s eminence gamma 10 8

No tak teda ted nevím jestli ty reproduktory koupit nebo ne ale láka mě jejich cena 1500kč za takove repra je myslim víc než doréééé...mno se uvidí..jinak dávejte další typy jak na výhybku tak bednu..

Re: bedny s eminence gamma 10 8

A.J: Jestli nepotřebuješ nutně ušetřit 600Kč na jedný bedně tak určitě jdi do Beta 10 + DE10 + A8080

Poly: Jestli nemáš ty Gammy už koupený tak asi bude lepší taky jít do Beta 10 + DE10 + A8080, dneska budu na icq tak se můžeš klidně ozvat.