Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 78]

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

hot.shot to ze hifika usmazis je predsa logicke , pretoze dovodom je ich nizka vykonová zatazitelnost nakolko v domacom pouzití nie su nutné tak obrovské výkony kedze sa jedna o uzatvoreny priestor nez v systeme PA kde sa rataju kW a je nutné ozvucovat otvorene priestranstva

Web

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

dbmaxi já bych ale byl schopný hifíka usmažit i doma, víš? Protože občas tomu fakt naložim

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Dbmax:Dopravit sub mi dalo s mým tátou značnou práci.A to jsme museli nést samostatnou ozvučnici a až v pokoji montovat meniče smile Jinak já ten aparát zase tak nesolím.Je pravda že pokud jsem doma sám tak tomu cosik naložím ale i tak do toho subu nejde více jak 20w peak.Ale 80% času kdy to hraje tak to hraje tak cca na 50-60 db.
Mechanik:Jo kontaktuji toho kdo mi to dělal ať mi dá schéma a přiložím to tu smile

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Dost dobre si nedovedu predstavit zesilovac, ktery by to dokazal. Jako asi treba 800 mozna, nebo dve v mustku, ale pokud jsou nastavene korektne korekce, tak snad ne...
vychylkou by to nemelo jit z konstrukce a tepelne... Pokud by mu nekdo smazil nepretrzite... tepelne ma snest 300VA dlouhodobe, 600 kratkodobe. Mate konec (na domacim subu), ktery umi vyrazne vice jak 300W do 8(6+)ohm?

Ale jinak samozrejme to je repro na uplne jiny zpusob provozu, nez profik, ten musi umet rubat furt a furt a furt, kdezto hifik ala XLS by mel umet moc hezky hlesnout parkrat za minutu. smile

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

jo QSC 1850HD 1,1kW/8R 1,8kW/4R...
XLS12 je repro který mě by se vůbec nelíbilo, já pro uspokojení svých basových potřeb potřebuji úplně jiný repro.

(upravil Vojta 3. 1. 2008 16:38)

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Mě nějak není jasné (i když já se svým subem mám co mluvit smile ) proč tu řešíte tak velké příkony.Pochybuju že to Michal tasí nějak extra nahlas aby se jakkoliv poničilo repro.A nechce se mi věřit že 300W stálý příkon někomu na XLS nestačí,i když má relativně nižší citlivost než profík.Já mám citlivost 98,5db a při fakt hlasitém poslechu do toho nevalím jak 40W peak,a to dělám zvukaře a jsem na pořádnou hlasitost zvyklý.Někomu stačí ke štěstí i míň než vibrující podlaha smile
Hote:Jinak jak to tak čtu tak se pořád bavíte o relativně jiné věci.Michal má sub hlavně na filmy,tudíš pro něho není tak důležitý kopanec nebo pořádné vibrace basy,i když XLS musí i slušně kopnout.Kdežto ty ho  chceš hlavně na hudbu.A už jen to je si myslím rozdíl.Je to to samé jak když jsem "rýpal" do Checka co tvoří s tím 18" smile a srovnával jsem to s mým 2x15" subem na hudbu.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Vojto, já o citlivosti těch dvou ARO silně pochybuju, opravdu by mě zajímalo jak se dá s 15" vykouzlit rovná chára až k 35Hz na kterých je BR. Řekl bych, že maximum  15" je tak 93dB při BR na 35Hz. Jako střeďáky to asi nepoužíváš smile.

Web

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Víš Checku,Je to kapku upraveno=přidáno na membránu 50g.Je to z fotek vidět.takové "hovínko" černé uprostřed u kopulky .Jinak "kecy" o strátě dynamiky,zahuhlanosti basy atd..neberu.Jednal jsem to s lidmi kteří tomu rozumí,a také trochu slyším co z toho leze smile a  i po přidání hmotnosti je mms "jen" 109g.Myslím že tohle běžné 15" nemají ani samy.Lehce si spočítáš že samotné mms bez zátěže je 59g.Ukaž mi 15" reprák který má 59g mms. smile

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Přidanou hmotností si akorát ještě snížil citlivost a zvýšil Q, takže charku máš asi rovnou. Repro je s dvojnásobnou hmotností o 6dB méně citlivější, kdyby si býval byl použil místo hovínka jeden operák, chára by vypadala stejně, ale repro by bylo alespoň na vyšších frekvencích citlivější.

Web

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Já vím že byly i jiné možnosti.Ale zdálo se mi tohle jako nejlepší možné řešení.A navíc jsem nechtěl "hrb" že na 100 hz by to hrálo třeba 124 db ale na 35 "jen" 117 db.Radši v celém pásmu 117db smile.Jinak samotné repra by měly 103 db a tak s hmotností mají 98,5+-.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

a potřebuješ to? Nepotřebuješ.

Je jedno, jestli má 93 nebo 90dB. Furt je to lepší než 80dB plácátka hyfy smile

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

mechanik: Každý prostě máme jiné preference. Ty chceš 20Hz já chci zas úplně něco jiného...

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

No to máme 100dB citlivost podle papírů, zhruba 94 s hmotností, 97dB ve dvojci. Pořád si ale myslím, že nemáš rovnou cháru, takže citlivost je nižší. Ještě sem nevyděl takové parametry, aby s nimi bylo v 155l 35Hz někde mezi 50-70hz víc než 93dB na kus, aspoň v simulaci.
I takových 93dB je dost, ale už stojí za přemýšlení, jestli k tomu ten 50W zesilovač bude pro vychutnání špiček dostatečný. Že onen zmíněný 50W zesilovač, honěný do méně než 4Ohmů (reálná impedance třeba v místě ladění BR nebo někde kolem 120hz), nebude mít asi DF 250, aby si hravě poradil s těmi 200g kmitající hmotnosti a objemem vzduchu v bassreflexu, je už detail.
Na klepání podlahy sem 8" Condorovi místo membrány přidělal těžítko, dává si to slušně.
Ono je to decibel tam decibel sem a rázem tu máme perpetum mobile nebo alespoň pneumatický reproduktor smile.
A zase klid, než mě opět nějaká Vojtova data kopnou do ksichtu.

Web

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Tak sorry že tu vůbec něco říkám ale všechno co tu říkám mám nasimulované a jakštakš odměřené.A CHÁRA JE ROVNÁ.Ale i tak se ti to asi líbit nebude,tak radši sklapnu a nebudu ke svému projektu nic říkat.Koneckonců ty asi víš jak to hraje tak máš pravdu ty.To že ty jsi něco takového neviděl neznamená že to není.A navíc ty vycházíš jen z toho co nějak naházíš do softu jenže já z toho co mi hraje 3 metry od těla.A ted fakt konec.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Nemíš mě brát tak vážně smile. Já sem tě chtěl vyprovokovat, abys předhodil nějaké tvrdé důkazy jako např. odměřené TS parametry. Tím bys mi opravdu zavřel hubu.

Web

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Ano parametry mám změřené u každého repra.Kvůli nepatrným odlišnostem jsem to také dal do 2 oddělených objemů aby se to tak neovlivñovalo.Přiložím parametry jednoho z repráků
http://img181.imageshack.us/img181/9177 … pieca4.jpg

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

No a máš to checku. Jen tu mudruješ a Vojta to má komplet hotový i s měřenim.

(upravil check 3. 1. 2008 18:47)

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Vskutku zajímavé parametry, snad žádná skupina mezi sebou nesedí a že to nejsou malé odlišnosti, aspoň průměr membrány oproti povrchu nebo Vd oproti Xmax a Sd by mohli sedět. Ale použít se to dá.
Udělal sem simulačku nejdříve vrchní skupiny parametrů a později spodní. Přes 94dB na 60Hz se to pro jeden reprák nepřehoupne a jedna z aproximací sedla na můj předpoklad 93dB.
http://www.check.wz.cz/docasna/GCS0002.png

Web

(upravil Vojta 3. 1. 2008 19:12)

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Ano,Připouštím.Ale je to u jednoho repra a bez hmotnosti smile a nevím kde jsi vzal ty dvoje parametry..Mimoto to co mi při měření vylezlo tak jsem tu napsal.Koneckoců se podívej tu na amplion jaké jsou parametry když se ti to nelíbí.A simuluj to podle toho jak ty repráky ve skutečnosti fungují.Tudíš i se zátěží,pak to je totiž uplně něco jiného co já doma nemám.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

S těmy parametry z webu vychází 92dB na 60Hz. Jediné co ti udělala přidaná hmotnost bylo snižení citlivosti u vyšších frekvencí.

Web

Příspěvky [41 až 60 z 78]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£