(upravil Kronos 28. 12. 2007 16:54)

Téma: Kde sehnat kousek mědi

Nemáte někdo doma, nebo nevíte kde seženu plátky mědi? Tak 5mm tloušťka délka kolem 100-150mm a průměr 2-3mm
Navrtal bych do nich díry, pocínoval a napájel do nich kondenzátory. Vím že mohu takto snadně udělat i s vodičem. Ale i tak doma měď nemám žádnou krom lanek. A ty použít nechi. Našel jsem firmy co to dělají, ale podle mě mi buď 2-4 kousky neříznou a nebo za velké peníze.

Re: Kde sehnat kousek mědi

Měděné tyčky kdysi prodávali ve Feroně v Holešovicích a řezali na míru. Jak to tam chodí teď, musíš zjistit.

Re: Kde sehnat kousek mědi

Ten tvůj popis rozměrů sice nechápu, ale ve feroně v holešovicích 8mm měděnou kulatinu mají. Uříznou ti. Ale prosimtě pro 20cm si tam nechoď, vem si něco do zásoby, z takovejch obchodů by brzo pošli.

Web

(upravil sinclair 29. 12. 2007 12:19)

Re: Kde sehnat kousek mědi

Zajdi do nějakého velkoobchodu s elektromateriálem a kup si metr drátu CY16 nebo CY35, případně kus kabelu CYKY 5Cx35. Tam máš podobné mědi kolik chceš.
Akorát by mě zajímalo, čím bys to chtěl pájet a jestli takové pájení použité kondenzátory přežijí...

Web

Re: Kde sehnat kousek mědi

sinclair ok udělám to podle tebe. Jinak pocínovat to by nebyl problém u známého a taky sem si říkal že pájet ty kondenzátory by byla práce. Takže by nebyl problém tam dát šroubovací ale tvůj návrh vypadá lépe díky.