Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 78]

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Pasivní výhybka by v takovém subu být neměla, a místo toho ARN bych tam dal 10BR60, ať to líp vypadá.

Ten sub musí být totální masakr smile

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Dyk píše, že to je provizorně.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

ÁNO to je ono! 2x 15" PA domu takle se to má dělat! Jak píše Frank na ty keci z vysoka srát.

Nemyslim že by br byl blízko k zadní stěně a niží ladění než 35Hz IMHO kravina. Isobarik, PushPull a takovýdle bych se vyprd citlivost je citlovst smile Nějakou tu výstuhu bych tam osobně přidal ale uz ty br a držáky magnetů jsou výstuhy...

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Mě zdecimování zkreslení nelinearitou pole nepřijde jako kravina. Spíš mi to přijde jako jediný smysl použití dvou subwooferů v jedné ozvučnici.

Web

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Vojta zvučí, furt poslouchá PAčko a ty bys řešil nelinearity... Hlavně že to třepe nohavicema. Chce mít doma zvuk koncertu a myslim, že se mu to povedlo. Jako bonus bude mít lepší směrovost nahoře.

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Mě se docela líbí tvar a proporce těch sloupků včetně těch přasahujících horních a dolních stěn ale raději bych udělal černou jen přední stěnu a zbytek dýhu nebo alespoň folii. Co se mi ale nelíbí to osazení měniči. Hlavně designově. Ten ARN je designově sice OK, líbí se mi že není vidět ten šestihraný koš ale nějak mi k tomu designově nejde ten zbytek. je sice pravda že ta stříbrná rozbíjí tu čerň ale v tom případě by to pak chtělo i designově odpovídající basák. Celkově kulatý černý basák, hranatý polostříbrný střed a kulatá celostříbrná výška - to ne. Chybí mi tam nějaká optická spojnice. ARN738 hraje hezky ale měkce a tak aby ta soustava nebyla nudná tak by asi bylo záhodno vybrat nízko dělitelný střed aby alespoň zbytek pásma byl živější. Na kolika je to dělené?
Ten sub s ARO bude hrát sice asi dost slušně ale pokud to není součást nějakého komplexního designu pokoje tak je to strašlivá almara a i na mě je to prostě moc. Určitě bych se bál toho uklepání membrány jak psal check a vůbec má ve vícero věcech pravdu. Co bych dodal já je že tyhle ARO mají velice ostrý a profi zvuk a nevím jak to ladí s těmi měkoučkými ARN v satelitech. Je ale možné že to byl úmysl protože při večerním pohodovém poslechu pomalejší neagresivní muziky se pustí jen satelity bez subu a když je požadována agresivita a více šťávy pustí se sub který pak ty ARN prostě přeřve. Na mě jsou tyhle PAčka až moc agresivní (mám jedno takové ARO doma) a spíš se mi líbilo něco hybridního typu ARN932. Ale opravdu záleží na typu poslouchané hudby a na tom jaký pocit z toho chce člověk mít takže jsem jen řekl vlastní názor ale jestli se to autorovi líbí tak jak to je budiž mu to přáno.

(upravil hot.shot 25. 12. 2007 16:36)

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Já bych jen teda tu povrchovku udělal jinak. A tu Bejmu na výškách bych dal do někam, obenčně mi kaloty nějak neseděj PAčkový drivery mi seděj nejvíc

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Heledtě pánové,tenhle projekt má svý mouchy ale to má ve finále asi každý projekt,každý si vždycky něco vymyslí co by udělal líp.Vo tom je,a taky lidském názoru a samotném názoru na věc.Já bych to tu nepitval,hlavně,že to majiteli vyhovuje to to nejdůležitější...je sice pravda,že ten sub je pro někoho bláznovina ale pro mě ne,mám rád tak trochu basy pyčo.

Web

(upravil Vojta 25. 12. 2007 17:31)

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Ke vzhledu se vyjádřím páru slovy..každému se líbí něco uplně jiného...stačí si projít jen projekty tu na webu...každý je originál...mě se líbí v danou chvíli tohle a postavil jsem tohle...Jsem si vědom že každý reprák je jiná barva a časem ho chci nabarvit jak to udělal myslím John 370 aby to ladilo do černé,nebo to nechat tak.Jinak síťky k tomu mám,jen nebyly hotové když jsem to fotil,takže jsem je nemohl vyfotit.
A s těmi tapetami atd...má už jedny třípásma od TVM které jsou kompletně černé a upřímě radši černé rakve než každou bednu jinak velkou a barevnou big_smile
v výstuhám si myslím že nejsou určitě třeba..hodně dělají ty výstuhy k těm magnetům a to rozdělení objemů.Ozvučnice lehce vibruje až vibruje celá podlaha,strop,skříňě,posluchač sám....
ARNko jsem vybral už jen z důvodu že jsem ho měl,a nezdá se mi jako špatný bas.
BR je naladěn asi o 2 hz níž než je simulace což si myslím že není na škodu,koneckonců vyhovuje mi to tak a poškození měničů se nebojím.
Jinak ja říká Frank,já jsem zvyklý poslouchat hudbu na koncertech když zvučím z 12x18" a více na basy a jsou to tvrdé profi hajzldekly.Koneckonců pokud mě to bude vadi tak ho prostě jednoduše vypnu a budu se rozplývat jen nad lehkým basem z těch sloupů.Je to jen o zvyku a o tom jak se mu zvuk líbí a jak ho má naposlouchaný,třeba Hot si určitě nikdy domů nedá hifi,zase třeba Dawsoo by si ke svým bývalým Towerům nedal takový sub protože by to "rušilo".
Vyhýbka je PROVIZORNÍ!! BUDE NAHRAZENA ALDAXEM A SUBSENIOREM,vy snad neumíte kromě Franty číst smile
K velikosti ,ta mi nějak nevadí,jsem si vědom toho že to je fakt kysna,ale tak když chci basy,musím mít almaru smile
Jinak pokud si někdo myslí že ten sub tasím alespon na půl výkonu tak to je hooodně vedle,zvažuji že k tomu subu dám tak 50 Aldax a ne 250,ted na QSC mám jen lehoučce otočení potenciometrem,-20db ledka zasvítí jen semtam a stačí to.
Check: nechci rýpat ale myslím si že mám lepší sub než ty co tvoříš s tou 18" smile

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Ale jo držim hubu, sem to zase nevydržel no. Remcat budu, až se budu mít s čim vytahovat.

Web

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Ne,já to neberu,možná to bude lepší,ale zatím jen podle "návrhů" mi to přijde takové divné smile,Jinak proti tomu vůbec nic nemám,alespon nebudu sám kdo bude mít homesub profi

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Jo přesně Vojto Hifi mi do baráku nesmí!
Check se snaží udělat z toho sub na filmy kterej bude hrát na 20Hz rovně (nebo jen skoro rovně?), vymejšlí nejrůznější výstuhy, který z mýho pohledu PAčkaře jsou úplně zbytečný. Dle mýho názoru to není správná cesta. Na svym RCFku filmy pouštím docela často a necítím žádnou potřebu z toho tahat 20Hz. Ale třeba se mu to povede, uvidíme. Kdybych měl potřeby jako check tak bych si koupil LAB 12...

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

AAA,tak to Checkovi omlouvám,radší jsem měl držet hubu,já myslel že to má být také na hudbu ten sub,tak to promiň smile
Myslím že Check to dělá jednak aby dokázal že PA hraje tak nízko,a taky z důvodu který jsem dělal i já že chce profi zvuk doma,určitě ví že existuje Lab nebo Michalovy Peerleasy nebo tak něco smile

(upravil Frank 25. 12. 2007 19:13)

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Každej má na to jinej názor... Nemá smysl se o tom dohadovat.

Nebo Pearl-easy smile

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Všechno vokoukaný, už to necháme, ju? smile

Web

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

150 Kg vazici sub to uz je na me trochu moc big_smile ale jinak pekna prace

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Ale rozhodně ten sub vypadá líp než tohle:
http://aukro.cz/item286217193_subwoofer_tesla_.html

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Náhodou, od té tesly ten sub vypadá dobře.

(upravil dbmax 31. 12. 2007 11:34)

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

mna by len zaujmalo kto ti pomahal vyniest ten 150kg subik do izby smile mne vzdy pomaha vynasat taketo vecičky dokonca ´´mama´´ naposledy vynasala so mnou 50kg bandpasik a moc sa jej to nepačilo smile
co sa tyka satelitov chcel by som to počuť - spracovanie super, cierna farba /klasika/sa mi pači ! , subwoofer ta dufam niekedy nezabije, nezabudni si ist kupit cement a piesok, keby ta omietka nahodou opustila smile
a posledna vecička prečo stale rýpete do checka ? hmm... ? sad

juj aby som nezabudol na hot.shota ze ti hifi do domu nesmí ja by som ta posadil na taky testik : najprv by som ti satkou zakryl oči, aby si nic nevidel, potom by som dal pred teba 10 roznych subwooferov z toho 5 hifi a 5 profi , nechal by som ta popočuvat, ci by si sa nahodou netrafil do hifička, pretoze moj profi bandpass na klasickych zosikoch hra tvrdo razantne to je jasne, na subwooferom module hra makko na nerozoznanie od hifiku vieš ? samozrejme podla toho, ako kto aky bass preferuje , ale jednym som si isty s tvrdym basom  pri filmoch určite neuspejes !!! moj nazor

Web

Re: Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

dbmax: Když hraje k nepoznání od hifíka tak je něco špatně. Netvrdím že 100% poznám rozdíl PA/Hifi záleží na musice při rocku (kopák to jistí lol) nebo elektronice poznám určitě. Když to pustíš na pořádně výkoném zesu a dáš mi k tomu ovládání hlasitosti tak to poznám 100% protože toho hifíka usmažim lol
Filmy: PA umí taky zahrát měkce ale má-li hrát tvrdě tak hraje tvrdě. LAB12 by sice na filmy byl lepší ale já potřebuju spíš sub na musiku a to co to zmákne při filmech mi bohatě stačí.

Příspěvky [21 až 40 z 78]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Vojta (sestava 2.1 Beyma, Tesla)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£