(upravil Kronos 25. 12. 2007 10:42)

Téma: "Teslácký" terminál

Bude lepší použití "banánku" nebo "vidličky" ? Je vhodné použití těchto terminálů? Jde o to že jsem měnil kabeláž v bedně za 2,5ku měď a aby ten terminál nedegradoval moji snahu. Vím že Teslácké reprokolíky jsou výborně o proti těm co dělají teď. Ale nevím jak je to s tím terminálem. Chtěl jsem tam přímo přidělat vodič ale ten otvor pro kabel je snad jen 2mm protože mi tam 2,5ka nevlezla.
http://img525.imageshack.us/img525/8320/s5000469xx1.jpg

Re: "Teslácký" terminál

Schválně vyndej ten terminálek ven a koukni se na drátky kterýma je to propojený, pokud jsi je už neměnil, tak by to mělo být propojený skoro zvnokovým drátem. Jinak ti doporučuji používat banánky(vidličky).

Re: "Teslácký" terminál

Jo já vím, už je to to pryč.
Původně tam bylo toto.
http://img261.imageshack.us/img261/1653/s5000464qk2.jpg

Re: "Teslácký" terminál

Když nenarveš do díry pořádnej drát, tak mu pár žil z konce ustřihni...

Re: "Teslácký" terminál

A není to škoda? dělat z 2,5ky 2ku? Tedy spíš není to podle zásad DIY ještě celkem málo 2mm vodič na celkem velké 3pásma? Asik dám nakonec banánek, četl jsem že ty vidličky nejsou ono,prý se to stále uvolňuje a tak.

Re: "Teslácký" terminál

Tá dierka pre kábel sa dá prevrtať väčším priemerom. Teda ak sú to tie skrutkovacie

Web

Re: "Teslácký" terminál

Když ufikneš z kousku (po centimetru na konci) 2,5mm2 kabelu o 0,5mm2 tak jeho vlastnosti nezměníš, neboj.

(upravil Kronos 25. 12. 2007 15:49)

Re: "Teslácký" terminál

Ok díky Franku jdu na to smile Stejně to nechápu, když někdo valí 4mm kábl třeba a ve výhybce jsou kondíky a cívky které mají i průměr třeba pod 1mm. Někdo mi vysvětlete prosím o co jde děkuji.

(upravil mengel252 25. 12. 2007 15:52)

Re: "Teslácký" terminál

Ten kablik sa da na odizolovanom konci rozdelit na polovicu. Jednu polovicu prestrcis cez oko, druhu polovicu vedla oka, za tym to stocis, zaspajkujes...

Cim dlhsi vodic, tym vacsi odpor.
Cim hrubsi vodic, tym mensi odpor.
Skin efekt zatial vynechajme, pripadne kapacitanciu, induktanciu.

(upravil Frank 25. 12. 2007 16:13)

Re: "Teslácký" terminál

Stejně nevim co ten skinefekt je smile


Ani to nemusíš spájkovat. Stačí zatočit a utáhnout konektor.


Jo, hlavně tam jde o tlumení basáku, který je nejlepší, když mezi basem a zesem neni žádnej odpor, což nejde. Nejlepší je aktivní vexle, která je dost blízko ideálu. V aktivu i pasivu to chce k basům tlustý dráty. V pasivu je dobrý mít cívku z tlustýho drátu... Anebo taky ne, když se s tim v návrhu počítá (třebas u basáků s Q=0,25 a tak, ale to už jsem asi mimo diyfans (teď nemluvim o Pistoli, Dawsoo..)

Re: "Teslácký" terminál

Jo díky.