Téma: ARN 226 do plata?

nazdar chlapi. mozem dat 226-ku do plata. mal som ho v bedni v skodovke za zadnymi sedackami a hral slusne, teraz mamine auto a to  ma oddeleny kufor od kabiny plechom a v kabine to skoro vobec neni pocut. rozmyslal som co by sa s nim stalo keby som ho fukol do plata. viem ze z neho vela basov nedostanem, ale ako to bude vlastne hrat? krmim ho zosikom 70W s vyhybkou. dik

Re: ARN 226 do plata?

postav k tomu domečky a bude to hrát. jinak do plaa použij spíš jiný repro k tomu "určený" ovály a podobně. 226 do plata bez vlastních ozvučnic je docela blbost.

Web

Re: ARN 226 do plata?

ale ved 226 potrebuje minimálne 25-35l. ja to potrebujem na basy a mam len mono zosik. a nejaky 20 cm CARPOWER by to plata nesiel?

Re: ARN 226 do plata?

o ake auto ide ? do plata by som dal radšej ovály 2-3 pasmove ... ale basak do plata ehm... a su rozne ARN 226ky... ake ma presne oznacenie ??

Web

Re: ARN 226 do plata?

To je úplně jedno jakou 226ku do toho pláta strčí.

(upravil Mathes 15. 12. 2007 16:38)

Re: ARN 226 do plata?

Proč zrovna 20cm Carpower? Větší basák by basoval víc a šel víc dolů. Jinak v rozumných cenových mezích by do plata šlo tohle : http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=315  Do jakýho auta to máš?

Re: ARN 226 do plata?

je to asi 07- 8ohmova.mam ju zatial v bedni a nechce sa mi ju odkrucat. ma membranu lakovanu s ciarkou do vnutra. to auto mam Alfa romeo 155 (Kufor jak hovado, mozno aj 500 l) sedacky su napevno a tiez plato je plechove a basy z kufra idu do kabiny len slabucko. mozem dat ovaly seriovo na ten 70W monozosik a stredy z vyskacmi z tych ovalov napojim na autoradio. je to blbost? chcem vyuzit aspon ten zosik ked uz nie reprak.

Re: ARN 226 do plata?

Z tych ovalov (pokial su koaxialy) stredovysky asi nezapojis na iny zosik, kedze prevazna vacsina ak nie vsetky, maju len 1 terminal na pripojenie. Lacne tyoy urcite nie. Maju totiz uz zabudovanu vyhybku.

To ARN226 neviem ci je vhodne do plata, aj ked som uz take nieco myslim videl. Najma mensie ARN, 130 a 150.
Co som vsak tiez videl je, ze prepadava na nich membrana dole.
Deje sa to kvoli jej hmotnosti, ktora ju taha dole a tiez preto, ze na to svieti slnko, posobi vlhkost, rozdiely teplot a pod.

Do plata hladaj free air autobasy. Napr aj Carpower  SP302-C tam moze ist.

Re: ARN 226 do plata?

ja teda nevim, ale nezda se vam OBECNE blbost poslouchat nejaky pazvuky zezadu? Pokud by to mel byt samotny SW, pak (neresim menic, se svym nazorem nepochodim) by mel mit presne definovanou ozvucnici s propusti pod 60Hz, umisteni v platu by za predpokladu dobreho konstrukcniho reseni mohlo byt slusnym prinosem.

Asi jsem naivni, kdyz si myslim, ze ve finale by SW melo byt jen dokreslujicim prvkem cele soustavy?

Re: ARN 226 do plata?

ako inac sa riesi SW v takomto type auta? ked otvorim kufor je to parada ale ked ho zavriem...skoro nic. prave preto som ho chcel do plata. nechcem stovky dB ani nic podobne, chcem len nieco pre doplnenie spodnej zlozky.
tie ovaly co mam pravdaze maju jedem terminal na pripojenie..ale, tie draty co idu k stredaku a vyskacu by som cvakol a dal na radio.len taky pokus.
alebo...spravim este jeden 70W zosik a dam na kazdy oval samostatne. co je lepsie? ten zosik je robeny z TDA 1562Q.

Re: ARN 226 do plata?

Zbyňku, u některých soplošů je SW DOMINUJÍCÍM prvkem celé sestavy, vše ostatní okolo něj je nepodstatné.

Web

Re: ARN 226 do plata?

No, taky jsem mel tu cest s "aparatem", kde subwoofer byl JEDINNYM prvkem soustavy.

Myslim, ze zrovna Sinclair tu kdysi rikal o pouziti dvou dvojic ARN na plate do Fabie nebo nebo podobneho snu. Slysel jsem ctverici 188 tusm cliu jako free-air a dalo se to poslouchat. Stejne tam ty repraky nebudou tak dlouho aby se stihly provesit, jak to tak odhaduju a objem v 5dv aute s platem nema smysl resit. Ale sub tohleto neni.

Re: ARN 226 do plata?

neznam konkretni tvar plata v AR 155.
Ja bych volil jednu z variant:
osazeni do plata s tim, ze bych vyrobil z MDF nove, radne prosrouboval s platem a na nej zespod udelal patricnou ozvucnici opet MDF, nebo laminat (v pripade komplikovanych tvaru). Spis bych ale volil menic 8-10" pro uzavrenou ozvucnici do 15l.

jako druhou variantu opet menic s mensi ozvucnici a tu vytvoril v prostoru spolujezdce pod palubni deskou. Kdyz by si clovek chtel vyhrat, lze predelat kastlik pred spolujezdcem, ale to je pomalu na prekopani cele palubky + nutne upravy uchyceni, coz u vetsiny lidi neprichazi v uvahu smile

je mozne udelat BP a natrubek "vytahnout" platem ven. Do toho bych se ale moc nepoustel. Sam jsem to kdysi v sedanu zkousel, oddladit BP neni lehke, navic tato ozvucnice ma sve - pro me zasadni - negativa.

jako posledni a idealni moznost je na SW se vyprdnout, poradne udelat dvere a v kombinaci se slusnymi stredobasy na solidnim externim zesilovaci SW nemusi byt potreba.

Taky jsem slysel instalaci s dvema 8" SW v zadnich dverich, ani to nebylo spatne. Opet je to ale o poradne instalaci a sladeni.

Jsou to moje nazory, takze se nemusi shodovat s vasimi smile

Re: ARN 226 do plata?

dik za nazory... rozmyslal som a dam asi ovaly po stranach a medzi ne ten freeair menic od carpoweru (sp 252c alebo sp202c). tu 226 necham lezat dalej odpocivat. oplati sa mi tam davat ovaly sencor,kamos mi ich ponuka za smiesny peniaz?Hraju celkom pekne basy. alebo mam kupit nieco lepsie? tym myslim nie najdrahsie,nechcem do toho vrázat tisice. bude to na ukor kvality ale chcem toho vymackat maximum. a este... ake mate skusenosti so znackou RTO? (na krabici pise TWISTER U.S.A:)

Re: ARN 226 do plata?

Podle mě jeden 8" v platě nemá téměř význam... Alespoň 10". Kdysi jsem koukal na nějaký test oválů do 1000 Kč, nebo do kolika a Sencory se zelenou membránou to vyhrály... smile  Dávat do jednoho objemu rozdílný repra není dobrý nápad, ale jestliže chceš nějaký basový výsledek za co nejmíň peněz, možná bych do toho i šel. Určitě to bude lepší než plato jednoho "tunera" od nás, osazený 2x ARN 660x, 1x ARO 450x a 1x další širokáč a všechny frajersky magnetama nahoru... big_smile

Re: ARN 226 do plata?

big_smile
taky "dobrý" nápad s těma magnetama lol

Web

Re: ARN 226 do plata?

su to tie zelene sencory...aj zvok sa mi celkom pacil,tak ich asi narvem namiesto tych ,,15000W turbo bass,, chrcakov:) urcite to bude lepsie... este nejaky ten alpinik a OK.