Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Odpověď hodit prosím i sem.

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Klucí ušatý stačí se kouknout http://audioweb.cz/vase-karelxth1.htm ale být váma si radči připlatim na Kappa 15LF nebo aspoň Selenium 15PW5

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

mno ale i ta delta 15LF umí doma udělat rambajs smile

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Dakujem za radu este neviem pre kupu ktoreho sa rozhodnem ale asi ostanem pri tej delte z cisto financnych dovodov. A chcel by som sa este spytat ze kebyze sa predsa rozhodnem kupit ten Selenium 15PW5 ci ho mozem pouzit do toho reproboxu ktory je navrhnuty pre tu deltu?

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

No šlo by to, ale ten objem bych řekl že by to chtělo menší, možná i pro tu Deltu 15LF bych dal menší - záleží na co ten subwoofer bude. Rozměry bedny nejsou problém, rozhodni se jaký reprák použiješ a rozměry ti k bedně napíšu

(upravil KarelXth 13. 12. 2007 9:01)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Ano, jak píše Hot.shot, pro to Selenium by bylo 120-130l tak akorát. Na druhou stranu pro domácí použití určitě 150l nic nezkazíš. Naopak to bude trochu ochotněji hrát kolem 40Hz. Zásadní otázka je jestli je to subbas domů nebo na zvučení. Jinak je každá rada na nic.

Pokud sedí díry pro šrouby, což by asi měly, dají se tyto dva reproduktory v bassreflexové ozvučnici zaměnit plus mínus bez potíží.

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

No tak ja budem tento subwoofer pouzivat skoro vyhradne len na domace pouzitie k pocuvaniu hudby a k pozeraniu nejakeho toho filmu. Aj z tohto dovodu a ako som uz spominal aj z financneho som sa rozhodol pre zakupenie tej delty. Tak teda tie rozmery k tej delte a potom ak by sa dalo aj priemer a dlzku bassreflexov a ak zalezi aj na ich polohe aj tu. Dakujem

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Pokud rozměrově vyhovuje  bedna z Karlova projektu (http://audioweb.cz/vase-karelxth1.htm) tak to udělej podle toho. Sice jak už jsem napsal dal bych asi menší objem ale pokuď vím tak Karel byl se subem spokojenej takže bych nic neměnil

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

ok dakujem za rady tak spravim ten.

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Ja by som zase na doma pouzil ten v uvode zmieneny Monacor SPH-315. Hraje to uz od dna, ma to 92dB/W a nemusite mat doma dalsiu skrinu ako v pripade PA basov. Myslim, ze za rovnaku cenu je to lepsie ako lacne PA.

Inak dobre sa daju pouzit aj autorepra, mam v basreflexe JBL GT4-10 a hra to od cca 24Hz, a pri 50W to spravi take tlaky v miestnosti 4,5*2,5m, ze ide preladit tep srdca. Pritom to vobec nehuhni a hra celkom konkretne. Pre mna prijemnejsie ako ARN 312. Mozno postnem projekt.
Pre mna je podstatny aj spodok od 25Hz; mam rad, ked v pesnickach pocujem aj ten najnizsi bas.

(upravil KarelXth 14. 12. 2007 10:09)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

2 Ajjo: Jestli chceš tak mi pošli tvůj mail, můžu ti poslat detailní výkres.

2 KomarD-Jeay: Pro lidi jako jsem já nebo Hot.shot a další je zase podstatné zpracování těch kmitočtů které to hraje. Rádi se vzdáme "gumových" 25Hz ve prospěch 35Hz a výš, v podání, při němž tuhne krev v žilách:-))

(upravil hot.shot 14. 12. 2007 12:14)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Přesně jak píše Karel, tvrdej závěs a vysoký Bl ať to pořádně kope. V pondělí jsem byl nakupovat dárky, vlezl jsem do Bontonu a co tam nevidím DVD Kabát 2003-2004 (záznam z turné 03 a 04) tak jsem to samozřejmě koupil. Přijel jsem domu hodil to do kompu, nastavil koncertní hlasitost (sousedi museli mít radost lol) a paráda to prostě žádnej hifík nezmákne a ten kopák mlask cool

(upravil A.J 14. 12. 2007 19:41)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

no jo profik je profik smile

ja mam deltu 12lf v horne (zmensenina visaton) a mlati to od 40 s velkym poklesem a od 45 uz poslechove rovne smile a nestezuju si. (mozna nekdy jo kdyz neslysim ty nizke kmitocty ktere sem slysel u hadexu big_smile)


ajjo: myslim si ze delta 15lf v basreflexu je dobra volba smile

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Na kopání do břicha určitě, ale ne na slušnej zvuk smile

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Usámo tos myslel profíky nebo tu Deltu 12LF v horně?!