Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 38 z 38]

(upravil check 1. 5. 2007 19:44)

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

No moje cucácký rady sou jenom takový tlachání, ani já sám se neberu vážně. Můj diletanskej přístup se dá snadno vyvrátit, i když nějaká logika v tom snad je.

GTC s Frez někde kolem 1,5khz by si zasloužila jemně vyšší děličku. 8" Silver Flute věřim, že bude mít slušnou charku i na nižších středech a vzhledem k velikosti se nemusí honit dělička dolů kuli směrování. S přihlédnutím k nákladům nebude vyšší dělička od věci ani vzhledem k velikosti tlumivky vs odporu.
To mi tak nějak upřesňuje zadání na 4" konusovej nebo nějaký kalotový střeďák. Kalotou by se zjednodušil návrh vyhýbky - basová část přední stěny by se naklonila dopředu a pak by se nemusela řešit předozadní pozice. Nevim ale, co si mám myslet o tom náhlim pádu na 4khz nebo jakémsi zapuštění kaloty. 4" konusový střeďáčky se mi v týdle cenovce povětšinou velmi nelíbí designově.

Web

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Nikdo nic? Zajímavé je, že když se tlachá o ničem tak je hned kopa příspěvků, ale konkrétní téma nejspíš nikomu nevoní... smile

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Protože to tu měleš už hrozně dlouho.

(upravil little 2. 5. 2007 12:59)

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Opravdu nikdo nechce vyjádřit svůj názor? Notak, lidi, nestyďte se, já vás nekousnu... cool

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Od každého dostaneš jinou radu, protože výběr je obrovský. Od 150tek TVM, nebo 130 visaton, přes 4" SEASy a 5MP60 nebo 5M30, existují i Vify, peerlessy, HRBy. Když už takhle patláš ty soustavy každý pes jiná ves, tak nemusíš řešit design (GTC a 5MP, k tomu silver flute je skutečně designový skvost) a můžeš tam dát prakticky cokoliv 5" nebo 4".(150/130 - 100) A jak tu naznačil check, tak klidně i 2" kaloty, v tom případě bych sáhnul po hadrovém visatonu, když už máš hadrové výšky.

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

S tím "každý pes, jiná ves" naštěstí nemáš pravdu. Já si svoje budoucí reproduktory pečlivě vybíral a to především ty s nejlepším poměrem cena/zvuk. Vím že přemýšlíš v jiných cenových relacích. Ale stejně moc díky za tvůj názor. Ještě však počkám na nějaký další názor a pak se definitivně rozhodnu. smile

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Jakej to mělo smysl kupovat ty SilverFluty? Kdyby sis k nim rovnou koupil aspoň i ty 13ky... pak by nebyl problém...

(upravil little 2. 5. 2007 13:40)

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

EDIT: Kdyby opět někdo chtěl dělat hromadnou objednávku z madisoundu tak se rád přidám. big_smile

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Na středy reprák s takovým závěsem??? Proboha.

Nevím, proč bych měl přemýšlet v jiných relacích. Stavím tEď přeci T2030+5MP60+ARN188. To je skutečně "jiná" cenová relace. Tys sice vybíral repráky cena/kvalita, ale na výškách máš GTC (v podstatě srovnatelné s ARV - tedy absolutní low-cost) Ty teď napíšeš, že víš, co jsi slyšel a hrají úžasně, srovnatelně s těmi JBL, skoro líp. Nic proti GTC, ale k 5MP je jich možná škoda, respektive 5MP by si zasloužily lepší výšku. O tom basáku si taky myslím svoje, ale neznám, takže nesoudím.
A je to každý pes jiná ves. Každý reprák z jiného materálu, od jiného výrobce s úplně jiným vzhledem, košem, vším. Ale budiž, to už je tvoje věc.
Trošku mě trápí to, že ty se tady sice zeptáš, ale pak si to stejně uděláš po svém (silverflute, GTC - viz tvoje poslední příspěvky po ICQ mně - takhle se mnou nemluv) takže tu budeme akorát mlátit prázdnou slámu.
Když kalota, tak jedině ten monacor. KDyž 5" tak jedině tu 5MP. Nic jiného jako by neexistovalo. Že se dají sehnat výprodejové SEASy a podobný materiál, i ten monacor by měl určitě alternativu 5" i 4".
Když tam máš to GTC, tak se neboj dát na střed třeba ARN116 - ta dvojice k sobě docela jde a ARN116 je jako střed překvapivě dobrý.
KDyž si vezmeš, že Monacor prodává ARP150(!) za 690kč, tak to už o něčem svědčí.
Co třeba SPH102, když už to tak bastlíš jedno přes druhé, desink nedesink...

(upravil little 2. 5. 2007 14:22)

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Sám si mě učil, že na design se v audiu víceméně nehledí. S tím naprosto souhlasím. Pro mě je důležitější zvuk než design. Chceš mít doma naleštěný zmrdy? Já ne, tak mi je prosím necpi. Sakra, hodláš konečně pochopit že já nepotřebuju SUPER-WOE-PYČO-HIFI? Zvuk GTCčka se mi moc líbí (už jen to svědčí o tom, že nejsem žádnej audiofil) a měnit ho rozhodně nebudu. Co se týče kaloty tak se prosím nejdřív porovnej cenu těch dvou reproduktorů (Monacor-670 Kč, Visaton-1700Kč). Chápu, že pro mě chceš to nejlepší, ale můj rozpočet je bohužel omezený. Monacor bych ale rozhodně kvůli jednomu (předraženému) reproduktoru neodsuzoval...

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Kde jsi vzal cenu té visatonní kaloty? To je nějak moc, když jsem počítal rozpočet na Casablancy III, tak to vycházelo líp - pokud se pamatuju.
A právěže odsoudím a právě kvůli jedné předražené řadě. Na tom je prostě vidět, jak je monacor nastavený a jak zachází se zákazníkem. To je to samé jako HRB a další u dexonu. Než prodávat zavedené značky s minimálním ziskem (konkurence - je tu víc prodejců beym a TVM) tak radši "vyvinou" "originální" měniče ke kterým není srovnání ceny, protože jsou logicky jedinní dovozci. Proč se ti nelíbí třeba HRB13? Takový pěkný reprák...

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Podle parametrů to JE pěkný reprák, bohužel SPL 84dB/1W mluví za vše. Rád bych reproduktor který má aspoň 87dB/1W. Nevím kde jsi tu kalotu kupoval, ale já jsem se koukal na http://www.pentatron.cz/katalog_vyrobky … ace=050212 a tam to mají opravdu za 17 stovek. Proti Visatonům fakt nic nemám, škoda jen té vysoké ceny... sad

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

TAk se podívej na visaton.sk nebo visaton.biz a stáhni si aktuální ceník. Já tu teď nemám excel.

(upravil check 2. 5. 2007 14:57)

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Podle audium.sk nového ceníku 1568 s dph a pošta taky něco bude stát (pozor v ceníku maj bez DPH)
Podle čeho vybírat střeďák? Zatížitelnost (SPL a P), průměr, materiál membrány a konstrukce; charky bejvaj většinou podivný. Třeba u TI 100 8 OHM nevěřim, že hraje jak ukazujou.

Založil bych novej dred, vypadá to na dýl a řešit výběr střeďáku ve vyhybkách je dmnc.

Web

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Postav dvoupásmo a je to.

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Ten ceník je zajímavej. Jsou tam dvě položky:1)SPAREPART G 50 FFL/NEW 8 OHM a 2)G 50 FFL 8 OHM. U jednoho je cena 8s, u druhého 17s. Tak by mě zajímalo co je co... smile

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

To je náhradní kmitací systém.

Web

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

jestli trvas na 3p, tak bud W100S 4 (kvuli citlivosti pri 2,83V), nebo tu ARN116 (taky 4 ohmovou), nebo jinej vejskac a 2p (IMHO se tak zvukove za stejny penize dostanes dal)

Příspěvky [21 až 38 z 38]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£