Téma: MCE 2000

už dlhšiu dobu uvažujem postaviť si jednoduchý mikrofónik na meranie reproduktorov, tento by mal celkom vyhovujúce parametre 20Hz - 20kHz /-2dB ... viem že to nieje bohviečo ale na naučenie by to môhlo stačiť nie ? nemám teraz milón na účte aby som si kúpil niečo lepšie, tak zatiaľ aspoň toto...? + ku tomu predzosík s OPA xxxx ?

Re: MCE 2000

Používal jsem na tohle MCE2500, existovala k němu kdesi i kalibrační křivka. Ale i tak to bylo velmi vyrovnané a použitelné. Tyhle kapsle nejsou ani zdaleka všesměrové, hlavně na výškách. Vestavěl bych to do pouzdra od fixy.
Předzes jsem udělal s OP07 a byl jsem velmi spokojen, než to podlehlo pořádkové agresi máti...

Web

Re: MCE 2000

no to rád počujem smile a kde sa dá zohnať MCE2500 ? ja som všade našiel iba MCE 2000 sad

(upravil Walda 27. 11. 2007 17:39)

Re: MCE 2000

Včera jsem ho kupoval v GES na Vinohradské za pajcku wink

Re: MCE 2000

Akorát že od původní, kvalitní MCE2000 dodávané Monacorem se liší cenou, rozměry a vlastnostmi...

Web

Re: MCE 2000

Takže na měřící účely nepoužitelná? Taky zvažuju něco podonýho...

Re: MCE 2000

Co já vím, já jich pár kdysi kupoval na výzkum cca po 300Kč a fungovaly obstojně, ale lepší snad byla MCE2500. Něco jsem s tím spáchal, ale tuhle větev vývoje jsem z více důvodů opustil.

Web

Re: MCE 2000

Přijde na to, jak náročný budeš... přes středy ty kapsle fungují dobře, musíš ale počítat s tím, že už nad 5kHz je to víceméně náhoda... obvyklý tam bývá zdvih, ale myslím, že ondraCh má vyjímku.

(upravil dj-bobr 27. 11. 2007 20:06)

Re: MCE 2000

Ještě jsem si vzpomněl: se dvěma MCE2k5 a TL072 mám udělaný nahrávadlo do zkušebny. Ve farfieldu (nahrávání zdálky) musím hodně výšek přidávat, v nearfieldu (nahrávání z bezprostřední blízkosti) je zvuk vyrovnaný.

Web

Re: MCE 2000

To bývá ale docela běžný jev, dozvukové pole obsahuje obvykle méně výšek, na vysokých kmitočtech už slušně pohlcuje vzduch sám o sobě, natož kdejaké tlumení v prostoru.

Web

Re: MCE 2000

u nás sa zohnať asi nedá sad nemáte niekto cestu na slovensko že by ste mi ten MIC priviezli ? prípadne ak by bol niekto ochotný poslať mi ho v obálke, dopredu by som mu poslal stovku v obálke, alebo previedol na slovenský účet ... ?

(upravil dawsoo 29. 11. 2007 0:55)

Re: MCE 2000

Monacor dodává MCE 4000 ty vcelku ujdou testoval jsem je a šly dobře rovně do 7k-10k pak zdvih kus od kusu stojej jen 22kč takže jich vzít 10 a vybrat nejlepší není tak od věci.. http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=549

Zkoušel jsem i velký porovnávání s více kouskama v mým upraveným ECM-40 tyhle:

MCE-2000
MCE-2500
MCE-4000
MCE-4500
WM-60A
WM-61A

a kupodivu panasoniky nebyly o nic lepší než monacory... záleží ď hodně na provedení pouzdra mikráku... v tom je fígl ne uplně jen v kapsli smile

Není co dodávat...

Re: MCE 2000

Nezkoušel jsi náhodou ty vložky pro Level zvukoměry ? Pár ks jsem jich komusi posílal.

Web

(upravil dawsoo 29. 11. 2007 1:34)

Re: MCE 2000

Sendy:
Bohužel ...to jsem nebyl já ....škoda.... bohužel jsem testil jen to co jsem dokázal sehnat tady a od známejch... nejvíc mi dalo sehnat panasoniky (který mě trošku zklamaly) a naopak ECM mile překvapily jak byly některý poměrně pěkně rovný... emcééčka jsem měl už ze dřív (2000,2500) a někerý jsem dokoupil (4000 a 4500)  aby bylo když už jsem se hecnul aspoň co zkoušet...

U pár kousků jsem udělal i linkwitzovu úpravu ... ve výsledku se o fous zlepšil odstup a poměrně klesla citlivost ale průběh zůstal nedotčen možná jen zdvih byl plošší ale jen opravdu nepatrně...

Není co dodávat...

Re: MCE 2000

Ja teda pouzivam MCE2000 z Gesu, bez predzesilovace jak to meri jsem sem uz daval: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2102 jinak MCE 2500 jsem taky zkousel a byla naprosto nepouzitelna... taky ve vsech navodech na netu maji jen MCE 2000.
Ja si myslim, ze mi to takhle plne dostacuje...

Re: MCE 2000

S čím jsi tu MCE2000 porovnával ? A proč byla ta 2500 nepoužitelná ? Má tuším nižší rezonanční kmitočet a musí se nad 15kHz korigovat mnohem více než 2000, ale je menší a má menší směrovost. Aspoň tomu tak bývalo...

Web

(upravil hanzs 29. 11. 2007 12:07)

Re: MCE 2000

Sendy: No porovnaval jsem ji s tou MCE2000, o ktery vim, ze v tom pasmu 200Hz až 12khz je slusna (mam nejaky porovnavaci mereni s Hubertem) a po pouziti MCE 2500 to vypadalo, jak kdyz merim uplne jinou bednu rozdily vic nez 5dB. Ale je fakt zkousel jsem to jenom jednou, muzu to zkusit znova, kdyz ji najdu. Jinak MCE2500 ma stejny prumer, akorat je trochu plossi, to si myslim, by nemelo mit na smerovani vliv...
Kazdopadne oboji je z Gesu, jestli od monacoru je to jinak, tak to klidne muze...

Re: MCE 2000

Asi to nemá smysl zkoušet, možná jen jako ověření historického faktu smile. Když jsem předloni vytáhnul své zásoby kapslí této řady z Německa a od Monacoru, a hoši vyložili ty koupené v GES v různém časovém období a další snad z GM, tak to byly tvarem, vzhledem, citlivostí a šumem odlišné kusy, frekvenční cháru jsme neporovnávali. Taky by to chtělo změřit víc vzorků, může být velký rozptyl....
Směrovky u těch starých 2500 a 2000 byly odlišné dost, co si vzpomínám na 10kHz měla ta 2000 o nějakých 5dB zezadu míň než 2500, to se na točně ukázalo pěkně.

Web

Re: MCE 2000

super smile pôjdem sa dnes pozrieť ku nám do elektra či tam nemajú MCE2000, by som sa cez weekend pohral trošku smile inak, budem ku tomu stavať aj predzosilňovač, s OZ, ešte neviem ktorý použijem ale bude to niečo od BB, mňa by len zaujímalo či je lepšie použiť dvojitý operák - zapojiť ho do série a rovnomerne rozdeliť zosílenie alebo použiť mono operák a všetko zosílenie dať nastarosť iba jemu...?

Re: MCE 2000

Takhle vypadá můj ECM8000, měřeno Hubertem:
http://img530.imageshack.us/img530/3180/harkaecm800pk4.th.gif

Web