Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Potenciometr s pohonem

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 34 z 34]

Re: Potenciometr s pohonem

Preklzová spojka s pôžitkom gumičkový prevod ako v kazeťáku. Na hruadeľ sa to napojiť dá.

Web

Re: Potenciometr s pohonem

Čo by na to povedal krokový motor s krokom 7.5˚?Iste by sa mu tam páčilo. Akurát som na ceste vyskúšať si to...

Re: Potenciometr s pohonem

7tech: taky sem nad tim premyslel, hridel dlouha 6cm, mista na laborovani dost... smile

Web

Re: Potenciometr s pohonem

Len ten krokáč nejako riadiť a dobre odrušiť...

Web

Re: Potenciometr s pohonem

To nie je až taký problém, mám rozrobený prijímač s riadením, krokový motor je(bude) budený len počas regulácie-je to len jedna z možných alternatív-pri 240˚ otočenia dá dostatok pulzov len pri polkrokovom riadení. To je zas háčik-je potrebné upraviť riadenie...Jednoduchšie to je(bude) s DC motorom..

Re: Potenciometr s pohonem

Frankie je to jen prachsprostej můstek s komplementárama, nic zvláštního....

Web

Re: Potenciometr s pohonem

Já myslel, že to máš i s IR přenosem smile

Re: Potenciometr s pohonem

a sme zase u tech jednocipu.. smile

Web

Re: Potenciometr s pohonem

Mám to na dálku, ale to je taková stavebka od Flajzara, která přes optočleny řídí ten můskek....

Web

Re: Potenciometr s pohonem

Ani s tím můstkem se nemusíš babrat, stačí použít třeba IO BA6209. Tento obvod mám ve svém přijímači dálkového ovládání. Další výhoda tohoto řešení je to, že lze snadno řídit otáčky pomocí jednoho pinu a obvod zajišťuje i elektrickou brzdu.

Re: Potenciometr s pohonem

Ondro, to shcémátko mi snad bude stačit, díky.
Moc daleko s tím nejsem, resp. ještě jsem nezačal uui. Nějak mi to časově nevychází (to víš, práce doma plno a já se poflakuju na amplionu wink). Ale něco se přecejen pohlo - dneska jsem objednal ten vysílač a přijímač od Flajzara

Web

Re: Potenciometr s pohonem

frank: Už se to tu jednou probíralo. Nepamatuju si, jestli si preferoval IR ovládání s jednočipem, nebo nějakým spešl obvodem pro dálkové ovládání. Tady jsem ti nakreslil zapojení přijímače IR s jednočipem: http://www.a-contact.cz/mikes/pict/IR_remote.png   Ještě by se muselo nějak dořešit spínání toho motoru. Dálkovej ovladač (IR vysílač) nějakej univerzál, kterej umí kód RC5 od Philipse. Mám doma asi tři a všichni RC5 umí.

Re: Potenciometr s pohonem

Díky, ale už to mám vyřešený... jen jsem se zajímal smile

Re: Potenciometr s pohonem

Dvojitý poťák s odbočkami a motorkem jsem si objednal jako originální náhr. díl na Technics, stál pár stovek. Je to už deset let, má perfektní souběh a nechrastí. Před tím jsem tam měl klasický dvojitý od Tesly a ten se prodřel, možná následkem neustálého stříkání Kontoxem.
Ovladač jsem si dělal originálním analogovým způsobem - nosná je modulovaná jedním nebo druhým kmitočtem, oktávu od sebe. Za přijímačem jsou dvě úzkopásmové propusti, dva komparátory a můstek z tranzistorů. Podle toho, který kmitočet přijde, to točí motorkem příslušným směrem. Ostatní ovladače vysílají signál přerušovaně (data), takže na ně to nereaguje, což jsem doma zkoušel.
Pak jsem si dal zesilovač na chatu, kde je nějaká no-name televize a co čert nechtěl - při ovládání televize se to sice pomalu, ale pořád zeslabuje. Asi se kmitočet dokonale shodnul. No co, aspoň že to není naopak smile

Příspěvky [21 až 34 z 34]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Potenciometr s pohonem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£