Téma: monacor SPH-176

chcem sa opytat na tento typ reproduktora...chcem ho pouzit v 2-pasmovej sustave. ake máte skusenosti s tymto menicom? zaujal ma parametrami,použiva sa vo velmi kvalitných sustavach. poradte prosim

Re: monacor SPH-176

SPH-170C asi nebude mít takovou zatížitelnost na basech, ale má o dost lepší magnet a zřejmě i membránu. Na 6,5" jde dělit docela vysoko a spořádaně.

Web

Re: monacor SPH-176

To Check: ale to je úpně jiný repro:-)
To marecek: co vím tak tady s ním nikdo nic nestavěl. Asi by šel k DT300 (s waveguidem?)... Na netu je s ním návod na Minstorm, ale ta výhybka by určitě šla udělat líp.

(upravil check 20. 11. 2007 21:18)

Re: monacor SPH-176

Copak já ti říkám, že je to stejný repro? Píšu jenom, co si o něm myslím (že je lepší). Dvoupásmo s ním mám odměřené a postavené.
Směrovka, kterou Methman naměřil s tímhle zvukovodem, se mi vůbec nelíbí.

Web

Re: monacor SPH-176

Ok cenový rozdíl minimální... 170C asi je lepší volba... minimálně tužší membrána... zrovna hrajou The Clash přes SPH165KEP

(upravil dawsoo 21. 11. 2007 2:51)

Re: monacor SPH-176

Check:
že ses ani nepochlubil jak ti to hraje.... povídej zajímá mě to big_smile jinak obecně waveguide má vždy horší směrovku než klasika otevřenej,avšak výměnou za to člověk zas dostane jiný výhody (nižší zkreslení dole,osu Z,a hlavně dělitelnost podstatně níže spolu s citlivostí)

relevantní odkaz na hrátky s oběma zmíněnejma měničema: http://www.troelsgravesen.dk/C17_II.htm

Hanzi:
Se SPH-170C budu stavět právě teď s 27TDFC či alternativně 25TAFC/D (dawsoo hard mod) a SPH-176 je přeznačená a zákaznicky poupravená Vifa Logic C17WH-69-08 ,takže asi bude patřit ke špičce jejich programu. SPH-165KEP je taky hodně dobrej a populární reproň škoda že má ušatej koš... s čím to máš nakombinovaný?

Není co dodávat...

Re: monacor SPH-176

chcem sa este opytat... aku deliacu frakvenciu mam dat? bude to 2-pasmo. 2500 Hz sa mi zda malo, ved do 4000 ma takmer rovnu krivku. mozem dat nieco okolo 3500-4000? este k vyskacu...presne oznacenie neviem ale vraj audioresearch je lepsi ako vifa co mi pripadala blbost. Ale predajca je velky pohodak,on by mi blbost nepovedal,ma ich aj doma a je s nimi v porovnani v vifou spokojnejsi.

Re: monacor SPH-176

2500 a vic ani prd. Je to 6.5, i to je uz dost. 4000 je tak pro 2-3" kalotu.

Re: monacor SPH-176

mareček1984:
Jak říká Michal víc ne opravdu max tak do 2,7kHz protože reproň už moc směruje což má podstatnej vliv při i malý odchylce poslechu mimo striktní osu = by se rozhodila výrazněji fáze na dělícím kmitočtu... a bedna by hrála blbě ...ten pokles by snad ani tak brutálně nevadil jako právě tohle...

Není co dodávat...

Re: monacor SPH-176

dakujem vam chlapi. dam na skusenejsích,vychadzal som len z tej krivky... aku tam mat dat tu vyhybku? postaci ta od bs acoustic? (12dB strmost a 2500 delenie a zatazitelnost dakych 150W-urcite ju poznate). nebude tu u takeho kvalitnejsieho repracika zniet blbo? myslim tym ze ta vyhybka je navrhovana pre TVM menice. mozno by som aj nieco s vasou pomocou vyrobil... problemom u mna bude asi len cievka, nemam to totiz ako odmerat, neviem kolko zavitov, aky priemer dratu a pod. je to velmi narocne? len chcem vediet ake to bude s tou vyhybkou od bs acoustic.diik

Re: monacor SPH-176

To Dawsoo: sph165kep mám v kombinaci s dt25n. Dneska už vím, že to není optimální (dělička 3,5kHz). Chtělo by to kov a dělit níž...
Dlouho jsem uvažoval o 27TBFCG od Kyselima...
To Marecek1985: honem zapomeň na univerzální výhybku, takhle to nefunguje!!! Jestli nemáš skušenosti, tak studuj, nebo najdi už hotovej - změřenej - projekt a navštiv majitele s demižónkem:-)

Re: monacor SPH-176

jestli se check rozhoupe tak mozna budes mit jeste posledni moznost na posledni par 27tbfcg... ale zalezi to jen na checkovy nebo nekom jinym kdo se ozve na jeden kousek 27tbfcg smile

Re: monacor SPH-176

ja viem asi by tu univerzalnu vyhybku bolo u takeho repracika ,,pocut,,. len je mi dost cudne preco tu na fore takuto zostavu nema. povacsine co pozeram tak same seasiky a tento monacor je predsa dostupnejsi ako seas.alebo nemam pravdu? orieskom pre mna asi bude ta vyhybka...nema niekto kontakt na niekoho kto ma takuto zostavu? dik chlapi.

Re: monacor SPH-176

Seasy jsou oblíbené, protože jsou kvalitní, osvědčené a za přijatelnou cenu. Publikované parametry a dokonce i charakteristiky odpovídají skutečnosti. Lze tak snadno okopírovat nebo přizpůsobit výhybku, kterou už někdo vymyslel a dokonce bez hrubších chyb navrhnout výhybku bez měření. Taková jistota u jiných značek není. Monacor navíc pod svou značkou prodává především cizí výrobky a to jak kvalitní, tak šmejd.

Re: monacor SPH-176

Abych řekl pravdu, někdy nevěřím těm jejich rovných charkám.

(upravil dawsoo 23. 11. 2007 0:09)

Re: monacor SPH-176

Kronos:
Ony zas tak rovný nejsou, chce to vidět ve správným měřítku (dB) big_smile např SPH-170C odpovídá poměrně přesně: to co uváděj = reál moje měření... přecijen sou to němci tak aspoň ty grafy zploštěj tim nelžou ale laikovi nebo i znalýmu se při prvním pohledu skoro všechny jevěj rovný jak když střelí...

Mareček1984:
Tak postav kopii toho gravesena ne? To je špičkovej konstruktér a projekt kerej jsem (právě proto) linkoval v #7 je prakticky hotovej se vším všudy včetně vyhýbek a rozměrů bedny...2x Monacory SPH-176 +DT300+WG300 nač vymejšlet již hotový znova?

Není co dodávat...