Téma: skrácení štěrbinoveho basreflexu

ahojte

mam takový problém
Při stavbě subwoferu s deltou 12 lf sem ji dal do 83 litru a ladil jsem basreflex na 40 hz. při dlouhodobém poslechu se mě už zdá, že je basreflex podladěnej a ty tvrde basy tam nejsou, takže sem si vymyslel že bych mohl štěrbinovej basreflex skrátit ,ale ted´ otázka jak. Rozdělat bednu to by nešlo takže jediny přístup do bedny je zepředu otvorem jak je repro ,nebo oddělat zadní čelo. Napadlo mě že bych ten basreflex mohl odvrtat a pak nejak spilovat.

co na to říkáte?

http://age.rajce.idnes.cz/Antukuv_sub/

Re: skrácení štěrbinoveho basreflexu

co tam vyvrtat díru a pak to projet přímočarkou?

Web

Re: skrácení štěrbinoveho basreflexu

me taky napadlo ale mam dlouhe platky big_smile jedine ji jeste nejak podlocit nebo skratit ten platek

Re: skrácení štěrbinoveho basreflexu

jistý je že tak jako tak s  tím bude sraní . hodně štěstí a trpělivosti, asi to budeš potřebovat

Web

Re: skrácení štěrbinoveho basreflexu

proste si to podlož nebo obětuj jeden plátek a zkrať ho...

Re: skrácení štěrbinoveho basreflexu

jj tak ja to zkusim nejak vykuchtit az budu mit tu odvahu se do toho pustit smile

Re: skrácení štěrbinoveho basreflexu

presne ten istý problém mám ja u delty 15"LF smile prvý cca týždeň to šlo krásne, no potom ako zmäkkol záves tak tiež ma to štve

inak A.J neporovnával si náhodou ten sub s ARN312 ? kamoš si ide stavať sub a nevie sa medzi nimi rozhodnúť....
...máš to celkom pekne spravené wink

Re: skrácení štěrbinoveho basreflexu

ee tuhle moznost sem nemel. ta delta 12 je hodne dobra na hudbu ,ale ve filmech tak trochu straci. pod 40 Hz bych ji uz netrapil smile.

(upravil dawsoo 20. 11. 2007 0:51)

Re: skrácení štěrbinoveho basreflexu

Nedělej nic takovýho,jen zmenši objem bedny 2l Petflaška (nebo víc kousků) naplněná za nezávaznej nedestruktivní pokus stojí ne? Zkrácením si nepomůžeš k tvrdším basům jen to bude víc hučet... naopak přitvrdit se dá když necháš BR jek je a zmenšíš objem bedny.. smile

Není co dodávat...

Re: skrácení štěrbinoveho basreflexu

dík za typ smile vyskúšam niekedy.... tá flašľka mi cez ten BR aj vojde dnu big_smile no ale i tak,ja mám objem ozvučnice 150L (+/-5l) tak si myslím že 2L poznať nebude, skôr takých 20 ??

Re: skrácení štěrbinoveho basreflexu

Toto zkrácení br bych se nebál alespoň ne v případě A.J protože on ten br podladil jestli si správně pamatuju

(upravil A.J 20. 11. 2007 17:32)

Re: skrácení štěrbinoveho basreflexu

hot.shot:jj podladil xD

skratit sem ten basreflex uz zkratil o 4 cm ( odvrtal sem akuvrtackou a pak malou pilkou prorezal a pilnickem dorovnal cca 5 hodin prace a na druhy den sem necitil zada big_smile) ,ale jeste porad to neni ono ,ale pomohlo to . Jeste by chtel o neco ,ale to asi az nekdy jindy

tedka tu deltu provozuji  zkušebně ve šneku http://age.rajce.idnes.cz/snekovy_subwoofer_K750i_foto/ (na fotkach je gumak od tipy) a delta v nem hraje celkem slušně  smile

Re: skrácení štěrbinoveho basreflexu

Zkus ještě ubrat tlumení nebo ho dát úplně pryč. Já suby netlumím nebo jen "tak aby se neřeklo"