Re: MP3 vs FLAC

to bereš všechno z těch ruských stránek?

Web

Re: MP3 vs FLAC

Jasny

Re: MP3 vs FLAC

Starter ja mam CD vyalene primo a pak pro detailnejcim poslechu sem zistil, ze chuj co mi to palil, tak si origo CD preved do MP3 128kbps a pak to opet prevadel na Audio CD a k tomu Track At Once. takze to mam uplne zmrsene. ani CDDA mi nebere. Prase..... bylo to pred 7 lety a daval jsem za to 200,- ted uz to nemuzu sehnat. Taky to muze byt prave ten FLAC, nekdo to moh delat z MP3

Web

Re: MP3 vs FLAC

Já si stáhnu flac, poslechnu a vypálím na lepší CD audio a je to smile mp3 netahám né že bych byl zmlsaný ale když už někdo dělá kovert do flacu tak je to většinou ok protože když už používá flac tak tomu trošku rozumí. Jinak jak jsem měl kdysik 15 let taky jsem všechno rubal do stoosmadvacítky.

Re: MP3 vs FLAC

A to já zase ne, když už jsem kdy páchal MP3 tak 320kilo přestože mi ostatní říkali že jsem magor a že je to zbytečný. Bohužel z toho mám prdlačku - všechno odešlo se starým diskem.

Re: MP3 vs FLAC

no uchometrický rozdiel medzi 192 a 320 som nerozoznal

Web

Re: MP3 vs FLAC

redyuri jde to poznat ale na starem lame enkoderu. ten co je posledni 2-3 roky uz je omnoho kvalitnejsi. takze tam uz musi byt netopyri ucho a kvalitni aparatura.

Web

Re: MP3 vs FLAC

no asi tak smile keď už nad 192, tak potom rovno ogg....

Web

Re: MP3 vs FLAC

Já 192vs320 fakt poznám smile Ale záleží kde třebau Jazzu,Metálu ano. u nějaké Dance kterou neposlouchám ne, hiphop taky ne ani dnb ne.

Re: MP3 vs FLAC

no ja som to hladal tak ze www.torrentz.com >> autor a flac
takto som si stiahol diskografiu soad, lp a par albumov kornu
torrent kornu je sice tiez diskografia ale tak sa mi nepacia vsetky albumy
napriklad pri tom korne je pekne pocut rozdiel na basgytare s kopakom.... nezahuhlava sa to (sorry ale lepsie slovo ma nenapadlo)
i na soad su vsetky nastroje aj hlas definovanesi a zivejsi a ten kopak na soad je fakt o niecom inom vo flaci

(upravil Mike 24. 8. 2008 21:04)

Re: MP3 vs FLAC

ja ted shanim Koncerty na dvd kde je audio stopa AC3, DTS ale hlavne stereo nekomprimovane. Ted sem mel U2 ikdyz to moc neposloucham, tak mi jde  kvalitu. Divl jsem se a ta stereo stopa ma 1.3GB DTS 5.1 700MB a AC 5.1 300MB, tak sem poslouchal stereo a opravdu vysky byly take jako maji byt zadne syceni ale pekne cinkani

Web

Re: MP3 vs FLAC

Jelle Van Giel Group - Songs for Everyone (2015)

https://www.audioweb.cz/05%20-%20Coast%20to%20Coast.mp3
152 kbps (VBR)

Zajímalo by mě, koho tato mp-troska uráží? smile Lepší kvalitu nemám.

Re: MP3 vs FLAC

antonio napsal:

Lepší kvalitu nemám.

Je dostupná takto
http://www.hevhetia.sk/Hevhetia/portal/ … ml?id=3418

Re: MP3 vs FLAC

Já tu mám mp3, který strčí do řiti hodně remasterovaných cédéček, originálů. Mám tu první dvě alba Helloween, a všechny Queensryche, který se prostě nedaly poslouchat - praskání v nahrávkách, v tišších pasážích, na lp Keeper Of The Seven Keys je v kytarových sólech slyšet pískot. Aparatura to nedělá, chová se to stejně i na té druhé. Takže, byť jsem měl rád to, když jsem si rozbalil originál, a listoval bookletem, při tom, co jsem seděl v křesle a poslouchal, tak prostě na hovadiny a výrobní i studiový zmetky nemám peníze. Takž jdu na Ulož to, a tam si prostě stáhnu, co potřebuju. To jsou právě ti Queensryche, kdy mě nikdo nemůže říct ani popel, protože mám i originály, který už ale nepřehrávám! Protože ty mp3 hrajou oproti tomuto, co tak dojebali, o dvě třídy líp.

Re: MP3 vs FLAC

Tohle je druhá část problému, z čeho se ta MP3 nebo flac vytvoří. Mě slušný MP3 taky nijak neuráží, a neuráží mě ani origo LP, i s tím praskáním a šumem, to k tomu zážitku patří. Jinak se kem ně většina muziky dostává z nějakýho ztrátovýho kompresního digitálu, a pokud je to udělanáý trochu s rozumem (ne historický MP3 do auta, aby na jedno CD vlezlo 50 hodin hudby) tak ani nepoznám rozdíl.

Re: MP3 vs FLAC

antonio
Pokud se neporovnává s originálem v bezztrátovém formátu, tak to samozřejmě nehraje špatně. Tato skladba má tvrdý ořez na 16kHz. Vzhledem k tomu, že vycházejí nahrávky ve velmi rozdílné kvalitě, tak často můžeme jen spekulovat zda problém kvality nebyl již na straně masteringu. Na jednoduchou muziku s několika nástroji ten ztrátový formát obvykle stačí. U symfonickém orchestru to ale půjde poznat i při vyšším datovém toku mp3 (musí se opět porovnávat s bezztrátovým originálem).
Je vůbec ještě nějaký důvod používat v dnešní době mp3? Jako nouzovka posloužil tento formát v době počítačového a internetového pravěku. Teď to fakt nemá žádný význam.

Re: MP3 vs FLAC

Jo, někde v garáži nebo v autě, se mp3 hodí, ale na kvalitním aparátu doma asi nee, I z origo CD je nutnost vybírat, některé hrajou jak z prdele.

Re: MP3 vs FLAC

Kdo by měl chuť poslechnout mptrosku a povědět, která to je:

https://www.audioweb.cz/df23g5d4rt.flac
https://www.audioweb.cz/qi2hdfg4d5.flac

Pište do SZ. smile

(upravil 30. 9. 2022 21:16)

Re: MP3 vs FLAC

microlan > špatně /ta X je mp3
emge > špatně /X hrá lepšie, takže to nie je MP3
xor > špatně /statisticky lepší je X, uchometricky nerozliším, jsem šťastný hifista smile
dhaman > špatně /Nepocujem rozdiel tak len cisto typ a pocitovo hlasujem za mp3 je X
paf > špatně /X bych řekl, že prošla kompresí


Možná Benazi v garáži to pozná. lol

Re: MP3 vs FLAC

Ověřil jsem si to po tvém vyhodnocení a nekecáš big_smile