Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » Schéma ke sluchátkovému zesilovači.....???

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Schéma ke sluchátkovému zesilovači.....???

Nedokázal by někdo prosím najít na netu schéma ke sluchátkovému zesilovači "Arcam rHead"? ----- Mě se to nepodařilo.  hmm

Jde mi o to vidět, jak je v tomto přístroji vyřešen napájecí zdroj. Vím, že je napájen z externího spínaného zdroje, který do přístroje přivádí nesymetrických 12V/DC, ale koncové tranzistory zesilovače (BCP-54/BCP-51) už jsou napájeny symetricky +-11V. Zajímá mě způsob jak konstruktéři tohoto přístroje vyřešili, že z 12V/DC nesymetrických udělali +-11V/DC symetrických. Děkuji předem všem, kteří poradí. smile

(upravil BV 24. 8. 2022 17:45)

Re: Schéma ke sluchátkovému zesilovači.....???

Asi nejako takto
https://i0.wp.com/theaudiophileman.com/wp-content/uploads/2017/06/Screen-Shot-2017-06-02-at-12.29.31.jpg?ssl=1
Bez meničov to nejde..

Re: Schéma ke sluchátkovému zesilovači.....???

Jj, nějakej měnič tam je, ale neumím rozklíčovat jakej. No, to je fuk.
Nějakou dobu už tento přístroj mám a nemohu si stěžovat. Navíc, je to první sluchátkáč, kterej krom skvělé zvukové reprodukce při postupném zvyšování hlasitosti "najíždí" absolutně přesně. Vůbec poslechově neregistruji rozdíly mezi levou a pravou stranou, takže se s "vrtěním" potenciometru nemění hudební scéna, prostor, lokalizace, to neumí ani známej poťák ALPS/RK-27, fakt musím před acamáky smeknout jak to vyřešili.

(upravil BV 28. 8. 2022 10:10)

Re: Schéma ke sluchátkovému zesilovači.....???

Použitý je na reguláciu hlasitosti  PGA2311. Meniče nejaké jednoduché "bipolárne", z +12V vyrobí +- cca15 a zrejme aj 5V, za nimi sú vidieť (pri XLR konektoroch) stabilizátory, zrejme nejaké LM3xx)

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » Schéma ke sluchátkovému zesilovači.....???

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£