(upravil jardag69 5. 7. 2022 22:29)

Re: 2p k PC - Doporuceni

Záleží na tom, co chceš měřit. Pokud jen basák, připojíš jen basák. Měla by stačit zvuková karta bez zesilovače.

(upravil StavJi 6. 7. 2022 9:15)

Re: 2p k PC - Doporuceni

jardag69

No chci změřit jak je naladěný BR v bedně. Takto.

(upravil kaed 6. 7. 2022 12:16)

Re: 2p k PC - Doporuceni

tohle měřím přímo zvukovkou, úrovně sluchátkovýho výstupu na to stačí. A samozřejmě jenom basák.

Re: 2p k PC - Doporuceni

Tak teď takto. Znamená to, že BR mám krátký?

Re: 2p k PC - Doporuceni

Máš to naladěno cca na 73 Hz a podle tvaru průběhu je fs toho Zetagu vyšší, možná 90 Hz. Ladit BR pro fs tak vysoké moc rozumně nejde. Dobrý BR je nízko laděný BR.

Re: 2p k PC - Doporuceni

Podle návodu bych měl ladit na 65 Hz mám něco přes 70 Hz tím pádem bych měl trochu prodloužit. V návodu je Š115xV12xD200 já ho udělal dlouhý 200 - 18 = 182 (kratší o tloušťku přední stěny). Přidám 10 mm a uvidím.

Re: 2p k PC - Doporuceni

Nečekej, že ti 10 mm nějak pomůže. Spíš bych to nechal tak.

Re: 2p k PC - Doporuceni

Se teď zeptám asi trochu blbě, ale naladění BR se na impedačce pozná na tom propadu mezi těmi peaky ne? Já prodloužil BR a připadá mi že měřím to stejné https://imgur.com/a/Gr0zTfx

Re: 2p k PC - Doporuceni

je to tak, otázka je, jak vypadá konec toho prodloužení (zaoblení, zmena průřezu), jestli to někde netáhne falešnej luft - čím menší bedýnky, tím je to na tyhle chyby citlivější. Zkus přidat ještě 10mm. Já ty štěrbinový BR zakončuju seříznutý na 45°, aspoň pro pocit, že tam není ostrá hrana, a díky tomu se líp napojuje prodloužení...
Máš v bedně nějaký tlumení? Ten první obrázek je jakejsi kostrbatej...
P.S: jednou jsem se nějak nemohl doměřit "dvouhrbu" - po hodině laborování jsem si všiml, že jsem zapoměl našroubovat vaničku s terminály. Přes tlumení to nebylo na první pohled patrný...

(upravil StavJi 8. 7. 2022 12:08)

Re: 2p k PC - Doporuceni

Nakonec jsem přidal dalších 15 mm (nechal jsem se vycukat, že se to nemění) a teď je to takto a tak to už i nechám, protože nemám jak BR zkrátit. Problém byl nejspíš v netěsnosti zadní stěny nebo na krajích těch vlepených prodloužení BR proto se to neměnilo. Tím pádem pro ty kdo bude chtít stavět bedny ZV240 délka BR 200mm je myšlena bez tloušťky přední stěny.

kaed: To seříznutí myslíš jak? https://imgur.com/a/h9a7tPb. Jinak bych se ještě zeptal k natočení výškáče. Všiml jsem si z fotek, že to lidi dávají kontakty směrem nahoru a já to dal směrem dolů má to nějaký vliv?

Re: 2p k PC - Doporuceni

StavJi, nikdo nechce reagovat a nediv se. Výšku 5DR51441 otočenou mít můžeš, zas tak moc se neděje, jen nechápu jak tě to napadlo - dávat ji vzhůru nohama - neptám se. Zakončení nátrubku kaed jistě myslel tak, aby na konci nebyly ostré hrany, protože tak to bude svištět.

Re: 2p k PC - Doporuceni

No vzniklo to úplně jednoduše. Ta výška má čtvercovej rámeček ze kterého jsem ji vydal, protože se mi nelíbí a zároveň jsem umyl ty šedé pruhy s nápisem acetonem. Při vlepování do bedny jsem ji pak osadil dráty směrem dolů (přišlo mi to logické a zatím všechny výšky které jsem měl měly dráty dolů) a až zpětně jsem z fotek zjistil že dráty mají být směrem nahoru.