Re: 440Hz vs léčivých 432Hz slyšeli ste o tom? Celkem mě to překvapilo

patrně to budě ozaistná konšpirácia wink

https://jakubmarian.com/the-432-hz-vs-4 … cy-theory/

Re: 440Hz vs léčivých 432Hz slyšeli ste o tom? Celkem mě to překvapilo

Je toho mnohem víc milí padavani:- https://probud.se/hudba/1334-solffegio smile

Re: 440Hz vs léčivých 432Hz slyšeli ste o tom? Celkem mě to překvapilo

Celý je to nesmysl. Samotná základní frekvence Ačka nemá vůbec žádný význam. Muzika stojí na vzájemném poměru jednotlivých tónů na stupnici, ne na jejich absolutní hodnotě. Ačko může mít jakoukoli, naprosto libovolnou frekvenci, ostatní tóny stupnice pak zůstávají pořád ve stejném intervalu nad a pod ním. Nic víc v tom není.
V historii se po celým světě používalo asi dvacet různých frekvencí pro komorní A. A to mluvíme jenom o těch známých, které se nějakým způsobem zachovaly (třeba v podobě konkrétní perkusní ladičky). Každý orchestr měl ještě v osmnáctém století svoje vlastní Ačko. Teprve v okamžiku, kdy začalo být potřeba je sjednotit na nějaký jednoduchý standard, padla volba na tu, která má nějakou technicky snadno definovanou hodnotu. Nikde navíc není psáno, že musejí všichni ladit na komorní A podle světového standardu. Jenom si pak si bez pracného přelaďování nezahrajou třeba online s muzikanty na druhém konci světa, nebo poloviční playback s nahrávkou jiného muzikanta. Nepoužijou hotový koupený nástroj, který se nedá, nebo jen blbě dá doladit. To je všecko.
Tohle bláznění kolem 432Hz (a proč zrovna 432? Proč to vůbec musí být celé číslo?) je dobré leda jako masturbační materiál pro milovníky konspiračních teorií, ufologie, záhadologie, čekatele konců světa, hypnotizéry, numerology, astrology, homeopaty, žrouty horoskopů, spiritisty, esoteriky a podobné existence.

Re: 440Hz vs léčivých 432Hz slyšeli ste o tom? Celkem mě to překvapilo

V souvislosti s tímhle vláknem jsem si vzpomněl na soud, který proběhnul s kapelou Judas Priest, po tom, co si dva týpci vystřelili mozek z palice po poslechu jedné jejich skladby. Tu potom nejrůznější znalci pouštěli nejrůznějšími rychlostmi, pod všemožným zkreslením, a taky pozpátku, hledaje skryté poselství. K tomu, teď nevím, jestli Halford, Downing nebo Tipton poznamenali, že kdyby tam šlo něco takového vložit, vzkaz by zněl: "Jdi! Kupi si padesát kopií..!"

Re: 440Hz vs léčivých 432Hz slyšeli ste o tom? Celkem mě to překvapilo

Tady máte další materiál ke studiu, Vy nevěřící:- https://relaxhudba.cz/432-hz-frekvence/
                                                                     - https://celostnivzdelavani.cz/skryta-fr … zadi-hudby smile

(upravil ransom 14. 7. 2022 19:10)

Re: 440Hz vs léčivých 432Hz slyšeli ste o tom? Celkem mě to překvapilo

Stiglitz:
Judas nebyli jediní ani první. Podobné skryté vzkazy byly hledány v celé desce Abbey Road od Beatles. Pak třeba v Stairway to Heaven od Led se Zelím.  Jenom těch teorií kolem významu názvu AC-DC...
Hodně nesmyslů v tomhle směru napáchali fundamentalističtí křesťani. Ke studiu téhle paranoie vřele doporučuju knížku Ulricha Baumera Chceme jen tvou duši. Je k mání v češtině, vydána byla někdy začátkem devadesátých let.
Já k tomu mám poněkud blazeovaně chápavý vztah, protože v podobných věcech jela moje první žena a nadělal jsem si mezi nábožníky i pár přátel. Jsou to takové roztomilé a de facto neškodné blbosti...

Re: 440Hz vs léčivých 432Hz slyšeli ste o tom? Celkem mě to překvapilo

S tím už na mě přišla polovička, že poslouchám hudbu ve špatných frekvencích a ze to neni v 432Hz. smile

Re: 440Hz vs léčivých 432Hz slyšeli ste o tom? Celkem mě to překvapilo

Pravda. Úplně jsem zapomněl na antivaxery.

Re: 440Hz vs léčivých 432Hz slyšeli ste o tom? Celkem mě to překvapilo

Tak sem si to zkusil na kytaře --- přeladit jí podle 432Hz a......... zajímavý pokus. Něco zní fakt "lépe", něco je zase divný. Záleží co kdo hraje a jakej má osobní vkus, víc v tom nenacházím.

Re: 440Hz vs léčivých 432Hz slyšeli ste o tom? Celkem mě to překvapilo

A mate nejaky jednoduchy navod, jak posunout ladicku komercni, nebo jak prepnout ladicku jako sw v telefonu (apku do telefonu) abych nemusel ladit rucne, od prvniho tonu, podle generatoru na 432Hz a pak postupne naladit vsechny struny a potom tukat flazolety, aby to bylo uplne presne?
Ja sem nenasel funkci u komercni ladicky, ze by se dalo posunovat komorni A, ani v aplikaci tf.