Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 401 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 399 400 401 402 403 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [8,001 až 8,020 z 8,421]

(upravil dhaman 13. 7. 2022 15:01)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

K tym KEF Blade pocul som ich aj ja na vystave a neuchvatili ma. Presne ako si pisal chybali tomu nizsie stredy.
Neviem akym zazrakom sfazovali tie 4 bocne basaky s prednym koaxom Crossover frequency 350Hz.
Mozno keby to delili okolo 100Hz

Este tak ELAC Concentro S 507, ale vadi mi ladenie ELAC nieco ako B&W take ucinkane, ukricane

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mechanik jak popisuješ ideální bednu, tak to skoro vychází na 4 pásmo.
2x36cm bass nebo 4x25cm, 18-22cm středobas, 14-16cm středak a pak asi tlakovej vejškáš aby dal výkon smile

(upravil mechanik 13. 7. 2022 14:05)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kurnik, antonio! Ty si mi to presunul! big_smile

4 pásmo neviem. To je hromada deličiek a basák delený okolo 200-300Hz by mal byť v aktíve. Inak to bude drahé ako svina a bude to zbytočne degradovať DF koncáku.

Ja mám aj spodok 3 pásma v aktive a nelutujem. Až na tú prekomplikovanú elektroniku. Je s tým násobne viac starostí...

Bedna s 12" je nechutne ozrutná. Chce to prehodnotiť či sa viac neoplatí drahý malý basák s nízkym THD. Kedže to dnes ide. Ja som použil 2x8" sw typu na bednu. Teraz mám 1x10". Moje očakávania sú že tie 8" budú lepšie. Plochou 4x8" odpovedá 2,5x10". Ale jasné že to nie je len o ploche. Chce to skúsiť na ucho big_smile

Už by som s 3 pásmom nešiel velmi pod 30Hz... Stráca to citlivosť, príkon alebo narastá nechutne objem bedni. Prípadne nároky na plochu a výchylku repráku...

Asi by som pod moje 4x 8" dal subwoofery po stranách bední. 2x15" až 2x18" prípadne 2x21". Ladené aspoň na 20Hz. Delička nízko. Vidím to tak na 40Hz. 48db/okt. v aktive. Taký 18" zaberie dole na 25Hz uplne inak... Tie malé priemery nemajú tú mohutnosť a čistotu basov a dostávajú na prdel...

Ale len ako doplňok sub frekvencií. Tie 4x8" stále budú hrať lepší spodok než nejake BW 801D4 a iné väčšie bedne na trhu...

Tak si predstavujem 4 pásmo smile


Ešte som mal možnosť počuť sonus faber il cremonese. Stredy a výšky dobré. Prirodzenejšie než BW rady 800. Ale basy prúser. Bez hlbky, dynamiky a zahučané. Nejake malé nepodarené basáky asi... Škoda. Bedna nebudila autoritu ako tie BW.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

20Hz mi domu prijde skoro zbytecny. Kdo ma takovou poslechovku? 35 musí stačit smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ja teraz budem mať 7m... To je 23,5Hz... Zase potom je tam skôr pozvolnejší pokles. Takže 20Hz uplne v pohode smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik napsal:

Na výškach chcem ribbony. Kašlem na to že vertikálne smerujú.

Však přece děláš už roky na jedněch bednách, kde ty pásky budou, ne? Myslím ten Fountek nad 18Soundem. Nevím, co jsi dřív stavěl a na čem poslouchal, nepamatuju si, že bys v bednách tady nebo jinde něco předvedl, ale za mě jsi se dal správným směrem, že se neotravuješ s kalotama. Tady by mě zajímaly zkušenosti Kocoura, jestli Bliesmy jsou výrazně detailnější než jiné kaloty, případně tip na něco, co překvapilo.?


mechanik napsal:

Bohužial Mcintosh výšky tých ribbonov svojim suchým a zrnitým a zároveň tupým charakterom zvuku uplne zabil.

Jaký McIntosh a jak to myslíš? Rozepiš se, přece charakter pásku zůstal, ne?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Starší projekt čo sme porovnávali s tým 3 pásmom focal a ktorý ešte aj teraz používam je toto   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 56#p381056

Od Mcintosh som toho počul viac. Aj 1,2kW monobloky Mcintosh mc1.2. Zachránil ich DAC a preamp od iného výrobcu tak to hralo trochu lepšie... Kamarát má nejake 600W tie som popočúval viac na tých KEF a Raidho... Preamp bol tranzistorový aj druhý lampový. Počúvali sme tranzistorový. Proste aj zahraničný distributor BW, čo patria do spoločnej skupiny s Mcintosh, mi povedal že MCintosh je "terrible". Vôbec to nemá prirodzené výšky a taký ten hlboký priestor. Je to také suché a neprirodzené šuštivé. Počul som od nich toho dosť a nikdy to dobre nehralo. Výborný je audionet. Výborne by mal hrať esoteric.

Keď tam dáš elektroniku čo hrá ako z prdele tak ani tie pásky ktovie aký priestor a cinkanie nezahrajú. Domrví sa to.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To znamená, že to je leštěnka (za příjemných 469 990 Kč) nutně elektricky někde špatně s přechodovým nebo jiným zkreslením... Jak je to možný za ty prachy? Vím, že high-end je jeden velkej bordel, ale až tak? Znamená to, že třeba integráč v relaci 10-20 k je klidně lepší?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No tak vybrakuju střeva toho Mac-ka, nechám jen krabice s krásnými budíky a zakomponuju dovnitř DanWatta a hned bude hej. smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

antonio, bohužial je to tak. Majú dobrý marketing a na ten dizajn dosť ľudí letí. Väčšina tej sumy sú marže. Keď to vystopuješ až k fabrike tak bude na malom zlomku predajnej ceny... To je ten marketing... Viem pretože som to počul z prvej ruky...

Znamená to že keď si kúpiš podstatne lacnejší rotel tak ti to nebude hrať horšie. Dokonca distributor mi tvrdil že lepšie. Kamarát pri porovnávaní zase že je to zhruba jedno.

Komercia za 10-20k rovnaká asi nebude. To bude mať tažko výkon nad 100-200W a ktovie akými obvodmi mimo koncového stupna to domrvili...

Prechodové skreslenie doženieš aj spätnou väzbou o to nejde...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik napsal:

Prechodové skreslenie doženieš aj spätnou väzbou o to nejde...

Co říkáš pak na tohle?:
https://i.postimg.cc/PxFPZn1D/TIM.png
zdroj: Přechodové intermodulační zkreslení v nízkofrekvenčních zesilovačích [sdělovací technika 10/79]   

https://eng.libretexts.org/Courses/Cana … e_Feedback

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik ten nalakovany bassreflex je krasny smile

mam doma zosilnovacov s trafami dost vela ... mozem ti nejaky pozicat ak chces smile na porovnanie s mekintosom big_smile

(upravil BV 13. 7. 2022 21:37)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

antonio
Počul si niečo o meraní skreslenia DIM100, DIM30?  Od roku 1979 sa dosť zmenilo ...

Square + sine Sum of periodic square pulses of frequency f1=3.18 kHz and sine of
frequency f2 =15 kHz, with amplitude ratio V1: V2= 4:1

Správne použitá NFB nič nezhorší, práve naopak.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

BV je lepší více lokálních a každá část hodně lineární nebo jedna silná celková?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak som dnes konečne po dlhej dobe doklepol analóg. Konkrétne Actidamp mk3 v2.
https://i.ibb.co/V9C0Wwt/actidamp-mk3.jpg

A oprášil som staručký Pro-ject RPM 6.1 so Speed boxom a prenoskou Transrotor MM Ucello
https://i.ibb.co/3YNcBm8/rpm6-1.jpg

Bude sa cez víkend počúvať analog, pre zmenu. ded

PS: Ešte pokukujem po Wiliho phono preampu s elektrónkami v porovnaní s Actidamp mk3

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kombinácia ..Lokálne NFB pre linearizáciu jednotlivých stupňov, ktoré sa potom " uzavrú" do celkovej NFB.. Ale je to celé zložitejšie, ide aj o stabilitu, lokálnu aj celkovú..

(upravil mechanik 13. 7. 2022 21:49)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Silná NFB vždy prináša nutnosť vyšších kompenzácií a väčšie problémy so stabilitou a rôznymi zložitými zátažami na výstupe. Ale nejde z toho vyvodiť záver že koncák s NFB by nejako nemohol rozumne fungovať do zložitej zátaže... To nejde zhrnúť.

Pre mna za mna. Nažente si spätnú väzbu pri tom LM3886 nejakym predradeným operákom keď ide len o THD a viac to neriešte. Ja si to bude robiť po svojom big_smile

Wili, ďakujem.


BV, mal by som na vás otázky ohladom R-2R regulácie hlasitosti. L články. Mám to na 1k impedancií. Použil som sice relé s rovnakým časom zopnutia a rozopnutia. Regulátory viac menej bez drop out, alebo teda s minimálnym... Tiež každé relé má spínací tranzistor hneď pri sebe vrátane lokálneho kondenzátoru... No ale lupance to robí... Klasicky prechod z 15,5 na 16 je lupanec. Aj 31,5 na 32. Dalej 63,5 na 64...

Zaujímalo by ma či ste na zvuku počuli nejaky zhoršený odstup tymi relé... Myslím teda 50Hz pri nejakych hodnotách okolo -10db až -3db... Ja som navrhol fakt dosku mimoriadne dobre ale mám pocit že sa tam niečo málo indukuje. Máte spojené zeme relé a signálu? Mali by ste nápad ako ich spojiť ako to mám v dual mono? Mám to dual mono kvôli cinch káblom a tomu že všetky zdroje majú jednu zem... Tým pádom by som tam hneď mal aspoň malú slučku. Úprimne neviem či potenciometer s motorom na zásadne nižšej impedancií než 10k by neurobil lepšiu službu...

Proti tým lupancom viem že ste písali že treba najskôr nahodiť nový utlm a až potom rozpojiť starý. Len budem musieť nejako prerobiť celý program a ešte netuším ako.


Dnes som dal šiestu vrstvu vrchnej farby. Netuším kolko tam toho dať pretože to chcem lešitiť a jednu preleštím hneď. Navyše som dosť riedil a sú tie vrstvy velmi tenké... Je to veda. Niesom dobrý lakýrnik. Priznávam. Nemám dosť praxe... Programátor som ešte slabší bohužial...

Hej raz by som si chcel postaviť... Line array 8x pásik a vedla neho 8x stredák. Citlivosť by bola určite 110db/1W/1m. THD by bolo výborné kedže by tie repráky bežali s minimálny príkonom aj pri extrémnom SPL... K tomu tak 4x8". Prípadne 4x10" v každej bedni... Ale rozhodne si niekedy postavím ešte subwoofery s velkými PA... BC 18SW115 bolo zaujímavé... Chcel by som 2 suby s BMS 18N862 alebo skúsiť konečne 21". Ide o to že 21" má dostatočnú plochu aj výchylku aj nízke THD aj príkon k tomu aby išlo urobiť ekvalizovanú uzavrenku od 20Hz pre SPL cez 120db... Pretože zatial sa mi do uzavrenky nehodilo uplne ani to 18SW115...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

K R-2R
S odstupom siete žiadny problém nemám , podľa podľa meraní   (pocitmi sa neriadim smile ) je to  pod -120dBV, možno preto, že používam SMPS, nie trafá.. ), signálová zem je spojená so zemou spínacích tranzistorov v jednom bode. Zeme obidvoch kanálov v preampe mám spojené už od vstupov (dvojité RCA), nie je to dual mono (nevidím význam, presluchy sú pod -110dB), je to zbytočná komplikácia.. Finta pri nesymetrike-diferenciálny vstup a čo najmenšia impedacia zeme - rozliata zem a minimalizácia zemných prúdov "oddelením" od PE..
K lupancom pri prechode medzi stavmi, pri zvyšovaníí útlmu, kedy sa "zhadzujú" napr. bity 1-5 (-15,5dB) a zaraďuje 6. bit (-16dB), tak najprv treba pridať útlm 16dB (6.bit),a až potom (po cca 5-10ms,podľa vlastností relé) vyradiť -15,5dB (bity1-5), tak aby hlasitosť nemohla vyskočiť, to je ten lupanec.. Ak hlasitosť krátkodobo poklesne, to vôbec nie je rušivo počuť. Obdobne aj pri zvyšovaní hlasitosti, nechať tých -16dB (6.bit)zaradených, pridať -15,5dB(bity1-5) a až po oneskorení tých pár ms vyradiť -16dB (6. bit). Obdobne aj pri prechodoch pri vyšších útlmoch (31,5 na 32, 63,5 na 64).. To je celá finta.. Potom to subjektívne pôsobí úplne plynulo, ako potenciometer.
Ak to lupe aj bez signálu (čo nepredpokladám), tak je to nejaká indukcia z ovládania relé, to by bol iný problém.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

BV napsal:

Počul si niečo o meraní skreslenia DIM100, DIM30?

Ne, neznal, díky!
Jak si vysvětluješ ten podle mechanika "mizerný" zvuk nahoře toho Mcintoše? Může to být kombinace TIM a SID?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Lupání...mohlo by to být kondíkem v cestě a nějaké DC složce, která by se při přepínání skokově měnila a tím prošla kondíkem?

Příspěvky [8,001 až 8,020 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 399 400 401 402 403 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£