Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Lab. zdroj

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

(upravil zs_ 16. 6. 2022 15:11)

Téma: Lab. zdroj

ahojte
ma niekto odporucanie (dobre skusenosti) na nejaky dobry 2-kanal  lab. zdroj?
cca nieco ako:

    regulovatelny symetricky ale aj jednotlivo   
    -+40V (50V) / 3A - 5A + regulovatelna prudova poistka
    display V/A sucasne
    dalsie pevne napatie (5V/12V)
    idealne audio grade

vdaka
pozdrav
zs.

Re: Lab. zdroj

Měl jsem několik zdrojů a super jsou německé Statrony. Mají celou řadu U/I, lineární regulace..

Web

Re: Lab. zdroj

... vďaka za tip, pozriem co majú aktuálne ...

Re: Lab. zdroj

Mam upravený Statron 3229 a druhý zdroj mám MX100TP AIM-TTI. Ten druhý je super na ovládání má spínanou předregulaci a lineární regulaci, když měřím rušivé napětí na výstupu je lepší ten Statron.

(upravil zs_ 17. 6. 2022 21:23)

Re: Lab. zdroj

Statron 3229 som našiel ze to je el. záťaž ..
Preklep? Vďaka.
2229?

Re: Lab. zdroj

To je otazka, jestli zdroj chces, nebo potrebujes.
Zdroj muze byt drahy a ne moc dobry, nebo i levny funkcni a celkem kvalitni.
Mne se osvedcili moduly zdroju RD6018/RD6018-W
Ale leta mi slouzi moduly zdroju levnych, ktere delai svoji praci.
pravda je kruta, Cina se zlepsuje.
Kuprikladu WZ3605E, velmi blbe ovladani, ale funkcnost vynikajici.
Udelal sem mu ale upravu, moc sem se bal, ze se upali a dal sem vetsi chladic a tichy ventilator z procesoru.
Spolu modul napajeni 22V 5A, vlezl do krabice od PC zroje.
A takovych nuanci je hodne.

Re: Lab. zdroj

ahoj
vdaka za nazor, no radovo 100mV ripple pravdupovediac nie je to co som chcel ... inak samozrejme beriem ze su situacie kedy spinane moduly posluzia ... k tomu so si predstavujem  je najblizsie Statron 2229 ...

Re: Lab. zdroj

Otázka je, kolik do toho chceš investovat, jaké máš místo na stole atd...
Já (krom několika dalších jiných) mám na stole TSZ75 , ten se dá koupit poměrně lacině, opravit se dá případně snadno a velmi za celé ty roky používání oceňuji tu volbu výstupního napětí přepínačem - nic nehledám nějakým milionotáčkovým potem nebo neladím dvěma poty jemně hrubě ale přepnu a mám nastaveno.
Většinu věcí dělám s ním,ostatní zdroje zahálí big_smile

Re: Lab. zdroj

statron asi tohle: https://aukro.cz/rft-statron-3218-dc-zd … 7007160148
mám podobnej krám od mesitu: https://duckduckgo.com/?t=ffab&q=me … 40-001.jpg
ale nakonec na věci se symetrickým napájením používám obyč čínu https://www.hadex.cz/g857c-laboratorni- … a--1x5v3a/
Pravda je, že tohle má dost velkou výstupní kapacitu, takže připojení LED na svorky s nastaveným 20V/20mA energie z kondenzáotru LED spolehlivě zničí. U mesitu je to ještě o řád horší...

Re: Lab. zdroj

RFT Statron 3218 mam na stole v labaku a prasi se na nej.
Kdyz si vymyslite nejakou normalni cenu a jak to dostat k vam, mate ho mit.

Re: Lab. zdroj

Omlouvám se za překlep Statron 2229. Uvnitř je celkem slušně udělán, regulace je osazena LM324. Kontroloval jsem ho i na skokové změny zátěže a překmity regulace, žádné zásadní problémy jsem nezjistil. Na eevblog jsou testy různých laboratorních zdrojů, tak snad tam načerpáš inspiraci.Na tom statronu je nepohldlné nastavování, pokud potřebuješ např symetrické napětí. Nebo zapínat  v nějaké posloupnosti napětí, tak to máš smůlu. Ještě bych od zdroje vyžadoval aby se dal vypnout výstup zdroje bez vypnutí síťového napájení, to Statron nemá., ale šlo by to dodělat.

Re: Lab. zdroj

V práci máme několik Statronů a jsou to držáci (narozdíl od Diametralu)

Web

(upravil 21. 6. 2022 12:49)

Re: Lab. zdroj

wimshurst napsal:

RFT Statron 3218 mam na stole v labaku a prasi se na nej.
Kdyz si vymyslite nejakou normalni cenu a jak to dostat k vam, mate ho mit.

... skoda ze je iba jednokanal ...

... cim dalej tym via sa priklanam k Statron 2229, vo velkoobchode som to nasiel za 300,- / za mna rozumny peniaz za rozumnu kvalitu ...

Re: Lab. zdroj

Chtěl bych upozornit, že Statron 2229 má na výstupu  větší C. Tuším asi 100M,  alespoň u mé verze. Někdy to může vadit. Udělal jsem úpravu, zmenšil výstupní C, a upravil kmitoctovou kompenzaci zdroje. Jinak zdroj kmital. Pak jsem zkontroloval zdroj na skokovou změnu zátěže, jestli zdroj nepřekmitava.

Re: Lab. zdroj

... vdaka moc za cenne rady ...

(upravil reeb 3. 7. 2022 21:40)

Re: Lab. zdroj

https://ulozto.cz/file/XQc5YyK2G/statro … 9crJIyMD==

schéma

https://ulozto.cz/file/6mYsnK82ahCQ/222 … qjFzDlAD==

Web

Re: Lab. zdroj

To je klasika... Nebýt tam tolik vinutí na trafu, tak je to pěknej návod ke stavbě lineárního zdorje. Přepínání odboček ušetří hodně tranzistorům, a výstupní kapacita fakt není velká, oproti Mesitu...

Re: Lab. zdroj

V mé verzi na výstupu bylo 47M nebo 100M. Je to nějaký čas co jsem se s tim trápil. Takže asi je více modifikací. Vykonaky rozhodně nebyly KD50x, ale něco od On semi. I na přiložených obrázcích nejsou podle pouzdra KD50x. Jedna polovina zdroje měla zvýšený šum, byl vadný trimr a naboreny LM324.

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Lab. zdroj

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£