Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

Téma: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Ahoj.
Mám tenhle zesík. Nevím už, asi 10 let. Postupně se mi zdá, že se u něj vytratila "srozumitelnost" zpívaného textu při pokojovém poslechu. Jistěže se může jednat o psycho, ale  obecně mne zvuk z něho nebaví. Něco se změnilo, ale, kdo ví. Původní poslech byl na levnějších Xavianech, pak to nějak uvadalo. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Chápu, že když to pošlu na upgrade, vysolím hodně, protože předpokládám výměnu téměř všech signálových součástek. Pro 100% jistotu výsledku. Takže nevím.

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

sporilek, a poslech na jiných zesilovačích při stejné hlasitosti je ok? Nejlépe se stejnými bednami. Já jen že deset let je dlouhá doba (netuším, kolik ti je), a sluch se s věkem mění, bohužel k horšímu. Abys nehledal problém na špatném místě...

Web

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Jistě, překonám lenost a udělám větší test.

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Zoxidovane rele a oxidace ruznych prepinacu a potaku zvysuje zkresleni...

Web

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

A za tech 10 let jsi v sestave vubec nic nemenil?

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Yamaha mě nebavila nikdy ani jako nová, kdy jsem měl  ax-496. Podle schéma koncáku je to na jedno brdo s  touhle A S500. Poladit se to dá aby z ní při poslechu nebolela hlava.
Jinak ty relátka by po deseti letech už mohly zlobit, tam bych začal.

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Yamaha prave nepribarvuje zvuk a da se tak poslouchat hodiny a hlava neboli, proto ji mam rad.

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

pokud umíš trochu s pájkou, tak si to "upgrade" (kondíky, relátka a kliďák) uděláš sám, minimálně budeš mít pocit, že je to lepší...pokud budeš srovnávat zesíky, tak neopomeň i něco flaškovýho, třeba tě to chytí (za uši)

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Casea je drahá, volil bych spíš Rozkopa.. nedávno dělal nějaké upgrade Yamah kamarádům (M50, AX570) a majitelé si pochvalují..měřil jsem vykuchané elyty a byl tam znatelný ubytek kapacit, relé katastrofa..

Web

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

relata vyměnit určitě, tím se nic nezkazí, ale nemyslím si, že nové elyty zlepší "srozumitelnost" na středovýškách, ale placebo tam být může, člověk musí mít pocit, že pro to udělal maximum smile
fakt je ten, že ne každému suchý yamahácký "natural sound" sedí sad

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

sporilek napsal:

Jistě, překonám lenost a udělám větší test.

Trefa. smile Myslím, že to je přesně to, co musíš udělat, jestli nechceš vyhazovat peníze. Ideálně slepý test.

Taky mám A-S500, osm roků. Doporučuju si poslechnout něco jiného, než klasické osazení, ze sériovek třeba Klipsch s driverem v horně, tyto jsem sice neslyšel, ale po zkušenosti s vlastní kombinací mi bylo zatěžko systém večer vypínat! Tak moc mě to bavilo - rozlišení a detaily výšek je úplně jinde. Ovšem musíš mít dobrý driver v dobré horně.

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

antonio
Klipsch R-51M. V recenzi r. 2018 cena 6300 Kč, dnes taktéž. Zvláštní. Mohlo by to být zajímavé, právě pro tu nižší dělící frekvenci a použití horny. Pokud by se osvědčily a "jen" chyběly basy, něco už vymyslím. No a dá se to vrátit, když by to nebylo ono, že. Nebude to ode mne zkušební neférovka.

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Rele z 40 let staré Yamahy smile

https://smoula007.rajce.idnes.cz/Rele_z_Yamaha_M-50/

Web

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

To máte z toho, že hrajete v akumulátorovně.

(upravil stiglitz 29. 6. 2022 17:56)

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

No páni..! Hoši... Relé jsem nikdy nerozebíral, jak na to? Ptám se teď jako idiot, takže vypájet a... Jde tedy rozloupnout? Díky za rady. Já tu mám AX550, takže mě čeká přepínač vstupů, a tohle, když už to bude na stole. Našel jsem vieo, ale nelíbí se mi zrovna dvakrát ten šmirgl, to teda nevím!
https://www.youtube.com/watch?v=zqQUEiQgMDA

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Rele dat rovnou nove, zadne cisteni.

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Nektera rele jsou rozebirarelna a daji se vylapovat, u jinych je to problem. Mnohdy staci i jen kancelarsky papir a prelestit. Hruby smirk udela vic skody nez uzitku.

Ale jinak jo, nejlip dat nove rele, pokud existuje s danym pinoutem. Nebo nahradit Mosfet rele smile

Web

(upravil Hippo007 29. 6. 2022 21:38)

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Jde rozdělat. Vypájet, kryt je na delších bocích uprostřed dole zaháčený za zobáček a jde to zespodu zapáčením šroubovákem odcvaknout. Pak vzít vodní smirek, minimálně 3000 a nasucho vyleštit do rovna plošky kontaktů. Ale tím odstraníš vrstvičku Au, jestli tam ještě nějaká zbyla. Já tam dával náhradu Finder 40.52.9.024.5000 ze kterého jsem odštípnul 2 nožky, to ale teď je za nechutnou cenu. Dej tam 40.52.9.024.0000, taky to bude fungovat. Nebo můžeš použít elektronickou náhradu.

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Hele, Spořílku, pokud je ti 50+, tak bych rozhodně nepodceňoval faktor vlastních uší.
Od tohoto věku pravidelně navštěvuji ordinaci ORL a nechám si vyčistit zvukovody. Jasně, zní to odpudivě, ale doktoři ušaři mají sofistikované mašinky, které pouze ucho polechtají, ale spolehlivě vyčistí. Nebolí to,  a vydrží to asi rok.
To se to pak poslouchá, nestačím se divit, jak mi to zase najednou hraje.
(Teprve potom bych podezříval aparáty).

Re: Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Relé z AX570

https://reebaudio.rajce.idnes.cz/Rele_Yamaha_AX570/

velmi subtilní, pidi-kontaktíky

Web

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Upgrade Yamahy A-S500 u Casea?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£