Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B115

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 35 z 35]

(upravil stiglitz 8. 5. 2022 9:49)

Re: Tesla B115

Právě že na 15cm kotouči toho moc nepoznáš. Všechno to musí bezvadně chodit i s cívkami 18cm, ty už třeba při převíjení mají úplně jinou setrvačnost. Co já jsem se natrápil s brzdami.

(upravil Ingwarr 8. 5. 2022 14:02)

Re: Tesla B115

Podarilo sa mi natočiť vibráciu remena. Potom to samo zaniklo. Alebo dotknúť prstom remenena, a vibrácie zaniknú. Previjanie, tam mi robilo problém počítadlo, musel som namazať šnek, inak pred koncom pásky nedokázalo previnut pásku.
https://youtu.be/Ff88GCDmx4g

Re: Tesla B115

tohle vyřeší akorát jinej řemen nebo přídavná kladka

Re: Tesla B115

Remeň je nový, ale asi nieje guma ako guma. Urobím pomocnú kladku, mám ešte jeden nový remeň, ale to asi nemá zmysel tam dávať.

Re: Tesla B115

Počítám, že je to ta část řemene, co není v záběru. Tak je volnější a lítá. Možnost je, menší tužší hodně našponovaná guma nebo kladka.
Ta našponovaná guma bude náročná na motor a ložiska.

Re: Tesla B115

Áno, je to spodok ktorí nieje v zábere.

Re: Tesla B115

Další možností je, že opravdu byl nastaven přílišný tah přivíjecí spojky. Ta opravdu stačí nastavená tak, aby při zahřátém magnetofonu a plné 18cm pravé cívce spolehlivě ukládala pásek a nedocházelo k vypínání funkce. Pravdou je, že u řady B11x potažmo CM byl od výroby přivíjecí tah nastaven zbytečně vysoký. Nastavit to ale optimálně jak na prázdou 13cm cívkou zastudena (aby tah nebyl příliš vysoký na neměl tendenci vytahovat pásek z pod kladky), tak s plnou 18cm cívkou zatepla je zkouškou trpělivosti a laborováním s tlačnou pružinou spojky. Tahle spojka se holt Přelouči moc nevyvedla...
P.S. : co se týče přihýbání patek: Je to normální postup popsaný v servisním návodu, takže opravdu nevím, o co jde.

Re: Tesla B115

Ingwarr napsal:

Podarilo sa mi natočiť vibráciu remena. Potom to samo zaniklo. Alebo dotknúť prstom remenena, a vibrácie zaniknú. Previjanie, tam mi robilo problém počítadlo, musel som namazať šnek, inak pred koncom pásky nedokázalo previnut pásku.
https://youtu.be/Ff88GCDmx4g

Taky jsem už viděl podél takového řemínku oboustranně těsně u něj takovou semišovou tkaninu, které se v klidu nedotýkal, ale když se chtěl rozvibrovat, tak jej uklidnila.

(upravil Ingwarr 17. 5. 2022 4:59)

Re: Tesla B115

Bobeš1 napsal:

Taky jsem už viděl podél takového řemínku oboustranně těsně u něj takovou semišovou tkaninu, které se v klidu nedotýkal, ale když se chtěl rozvibrovat, tak jej uklidnila.

Skúsil som kladku, nepomohlo. To bola slepá ulička
Potom  som nalepil z boku plsť ktorá sa jemne dotýka remena, Zatiaľ to funguje..
Inšpiráciou mi bol sám magnetofon tam sa opiera remeň o plsť pri prepnutí na rýchlosť 19.
Fungovalo to dva dni.Dal som za remeň bielu podložku, remeň nebeží v rovine, je vyoseni o 1mm Tak predpokladám, že ak sa dá do osi malo by to prestať.
Tak ani to nepomohlo, guma z čoho je gumička vyrobená nespĺňa to čo bolo za Československa vyrobené.
Inak na nete som našiel v ponuke gumičky pre Tesla magnetofon od B113 vyššie rozmer štvorcového prierezu 63x1mm na jednom fóre som našiel 63x2mm. A ja tam mám 63x2.
Ešte je možnosť dať tam z kruhovým prierezom.
Je to pokus omyl, horšie ako hľadať hluku na aute.

Tak mi to nedalo, dal som tam gumičku z kruhovim  prierezom, zatiaľ je kľud. Snáď sa nebudem vtom "vŕtať" .

Re: Tesla B115

TheLastUnicorn napsal:

P.S. : co se týče přihýbání patek: Je to normální postup popsaný v servisním návodu, takže opravdu nevím, o co jde.

Problém je vtom, že koľko krát sa to da prihnut do ulomenia. Že som  urobil napnuté zo skrutkou som zachoval.povodne nastavenie bez poškodenia. O to mi hlavne šlo.

(upravil jardag69 17. 5. 2022 9:59)

Re: Tesla B115

V podstatě to dělají všechny řemeny. Třaba i klíňáky s cordem uvnitř.
Ani jsem se nezeptal, ta přidaná kladka byla natvrdo nebo odpružená?

Re: Tesla B115

Ingwarr napsal:
TheLastUnicorn napsal:

P.S. : co se týče přihýbání patek: Je to normální postup popsaný v servisním návodu, takže opravdu nevím, o co jde.

Problém je vtom, že koľko krát sa to da prihnut do ulomenia. Že som  urobil napnuté zo skrutkou som zachoval.povodne nastavenie bez poškodenia. O to mi hlavne šlo.

Neviem, nikdy som to neulomil. Rob si, ako chceš. Ja sa už k tomu vyjadrovať nebudem, keďže tu si nikto povedať nedá. Budem sa baviť na tom, ako bojujete s remeňom privíjacej spojky. smile

(upravil Ingwarr 17. 5. 2022 16:15)

Re: Tesla B115

jardag69 napsal:

V podstatě to dělají všechny řemeny. Třaba i klíňáky s cordem uvnitř.
Ani jsem se nezeptal, ta přidaná kladka byla natvrdo nebo odpružená?

Kladka nebola odpružena, bola natvrdo.
Gumičku som vymenil za kruhový prierez
zatiaľ to funguje bez pazvukov.

TheLastUnicorn napsal:

Budem sa baviť na tom, ako bojujete s remeňom privíjacej spojky. smile

Nie je to previjacia spojka ale, čo navíja pri prehrávaní.

(upravil TheLastUnicorn 19. 5. 2022 18:22)

Re: Tesla B115

Ja teraz neviem, či si zo mňa robíš kozy, alebo to myslíš vážne. Nenapísal som prEvíjacia spojka, ale prIvíjacia spojka a ona sa  tak naozaj volá. smile To, čo navíja pri prehrávaní je pravý unášač. To, čo ním pri prehrávaní otáča je privíjacia spojka.
https://img18.rajce.idnes.cz/d1802/10/10620/10620212_0a2734231bf5c1c55a77bcb7346978ef/images/Snmka_2.jpg?ver=0

(upravil Ingwarr 20. 5. 2022 18:08)

Re: Tesla B115

TheLastUnicorn napsal:

. To, čo ním pri prehrávaní otáča je privíjacia spojka.
https://img18.rajce.idnes.cz/d1802/10/10620/10620212_0a2734231bf5c1c55a77bcb7346978ef/images/Snmka_2.jpg?ver=0

Máš pravdu, naozaj to tak nazvali.
Prepáč, ponaučenie pre mňa treba pozrieť do návodu pri komunikacii písať, čo tam je a nie ako si to nazveme ja.

Už do toho rýpať nebudem dal som tam remeň kruhového prierezu, prehral som jednu 180mm cievku a dve 150mm zatiaľ remeň nevibruje ani v zábere ani na voľno.
https://thumbs.uloz.to/8/5/1/851e9fbfe6 … MQ&bl=

Na obrázku si pozri ako som to myslel nastavenie s tou skrutkou. Jednoduché nič a nemusí prihybat.

Příspěvky [21 až 35 z 35]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B115

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£