Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 34 z 34]

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

Fr0stGarm, nechal bych to tak

Web

(upravil Fr0stGarm 1. 5. 2022 13:24)

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

Otas, No kastle je moc pěkná já pak pošlu fotku ale teďka je to rozebrané. Každopádně zkusím jak už si sám navrhnul provizorně připojit místo těch svitků jiné kondezátory a vyměním hlavně ten filtrační ten je očividně vadný a formátovat se mi ho zrovna moc nechce. Výstupní 3300uF jsou na měření dobré ale asi taky už to není co to bývalo.
nechápu to s tím KU myslíš tu 605 ? proč je tak chlazená? asi to tak někdo prostě chtěl.
zkusím udělat nějak provizorně ty kondezátory  a uvidíme jak to bude hrát ale tipuju, že bude problém tam.
A jak už jsem říkal o výše prostě časem pokud by to bylo hodně marné a nemělo to žádný smysl řešit tak se nabízí přestavba... kastle je moc pěkná já bych si domů ani žádný očividný kus šrotu nebral počítám jednou s přestavbou:) kdyžtak si pak nechám od místních borců poradit co by se do toho tak hodilo je tam asi 9 přepínačů z toho 4 se dají použít jako vstupy toreticky i dneska se dají koupit nové potenciometry stejných rozměrů jako tehdy takže se nebudou muset měnit otvory atd. takže minimálně do budoucna je to celkem zajímavá kastle na modernější přestavbu místa tam je dost.

každopádně díky moc za info smile

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

Ono hlavně neznám účel použití té KU605, nic mne zatím z poskytnutých obrázků nenapadá. Proto mi připadá divné, že je tak důkladně chlazená a zabírá tím tolik místa.
Jinak jestli je pěkná kastle, tak je současnost jen startem aktivity. Pro mne je práce na obalu vždycky tím, co mne limituje, zapojení uvnitř mne baví tisíckrát více, než na vnějším vzhledu smile. Od zapojení uvnitř bych nic moc zvukově kvalitního nečekal - ovšem jen podle pohledu zvenčí sad .

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

Otas, zkusím nad tím KU popřemýšlet/překreslím zapojení. Jinak souhlas jednou to předělám zevnitř a zaměřím se na vnitřek tedka udělam proste opravu aby to hrálo a časem to můžu celé překopvat a dát tam i jiné trafo/toroid. Otázka je co tam časem pak dát dovnitř. Osobně moc výkon nepotřebuu mě stačí zesilovače 30/50W do 8 ohm takže otázka je jestli jsou nějaké slušné moduly v AB tříde které by mi tady někdo doporučil ?

(upravil jardag69 3. 5. 2022 20:09)

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

Škoda času a peněz, pokud tím nezabíjíš volný čas. Postav si nějakou verzi Danwattu a dej tam akorát stereopotak kolem 10k. Asi ALPS. Nic víc netreba. Pokud si netroufas, tak klidne to LM3886.

(upravil pzwak 3. 5. 2022 20:43)

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

Fr0stGarm, nezkoušel jsi porovnat to schéma, co jsem ti poslal, s realitou? Docela by mě zajímalo, jestli jsem se trefil. Mimochodem ten konec nehrál špatně, i když je to zatracovaný kvazikomplementár smile Ten tvůj zesilovač nehrál? Ono ty hovňáky nemusí být vždcky mrtvé, i když jsou popraskané. A stačilo je vyměnit za polypropylénové svitky stejné hodnoty, pokud ses bál to zapnout. Teslácké elyty taky málokdy časem ztratily kapacitu nebo dostaly svod.
Musíš se spíš rozhodnout, co vlastně chceš - jestli to oživit a vyzkoušet jak to hraje (třeba budeš překvapený) nebo to hned předělávat na něco jiného, aniž bys to porovnal s původním...

Web

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

pzwak, Ahoj, dneska už to porovnám sehnal jsem ty 1uF svitky takže ty hovnáky vyměním nebyl jsem doma tak jsem to neměl jak udělat.
Jinak ten zesilovač chci primárně nechat tak jak je (přestavbu zvážím třeba až někdo za dlouho teď určitě né ale když to bude fungovat tak dodělat nebudu) mám jiný hlavní integrovaný zesilovač. Tohle jsem vzal na "zabíjení volného času" alias prostě to chci opravit at to funguje a dá se to používat třeba na bedničky u počítače nebo tak:) Já používám měniče od FOSTEX takže výkon není zrovna to co bych nutně potřeboval.

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

Fr0stGarm, odkud jsi? Fostex v hornách mám taky, ale budím lampovým koncem 10W na kanál, takže je mi jasné, že 30W v domácích podmínkách ani nevyužiješ.

Web

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

pzwak, Já jsem z Orlové právě už dříve jsem psal, že to mám k tobě kousek big_smile V budoucnu uvažuju, že bych koupil  Aurel Bryan nebo Lii audio ale až když se budeme stěhovat do většího.

(upravil VAŠEK W 5. 5. 2022 21:18)

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

Zatím Ti nikdo nechce odpovědět na Tvůj dotaz ohledně těch čtyřech kondenzátorů u diod. Předpokládám, že se jedná o tento obrázek: IMG_4750.
Takto se dávají svitkové kondenzátory pro odrušení rušivých jevů při spínání diod. Kondenzátor je vždy paralelně k diodě, proto jsou většinou čtyři, i když se někdy použijí jen dva kusy. Hodnota se používá od cca 10nF pro malé proudy přes diody až po cca 220nF přes diody ve velkých výkonových zesilovačích, kde již "tečou" do kondenzátoru na vrcholu sinusovky velké proudy, a právě ten "bordel" při spínání diod mají za úkol potlačit.

A ještě dodám, že pokud je ten velký filtrační červený kond vadný (bez kapacity), tak mu už nepomůže ani "svěcená voda", nebo formování. Bolestí tohoto provedení českých kondů je, že jim agresivní elektrolyt uvnitř během let úplně užere páskové přívody na vývody od svitku. Sám jsem si tuto skutečnost za mlada ověřil na několika kusech vadných kondenzátorů jejich rozebráním.

Je potřeba ho dát nový, ale od kvalitního výrobce !!! Žádný čínský hnůj !!!

Vašek

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

pzwak, zatím jsem rychle koukal na to zapojení podle toho schématu co jsi mi poslal a jako je to podobné ale není to stejné no časem to bude chtít překreslit ale teďka si to převezu na firmu kde je osciloskop a generátor a zkusím zjistit co to vůbec dělá respektive nedělá.
Otas, jak se tady Otas ptá na využití toho KU605 (překreslím pak schéma) mě to připadá, že z nějakého důvodu někdo chtěl mít trvalý zdroj na 30V protože opravdu za můstkem je momentálně 43V.

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

Fr0stGarm, těch 30V bude napájení pro předzesilovač / korekce a pokud bere třeba 100mA, tak je to 1.3W ztráta na KU605. Masivní chladič může být předimenzovaný, nebo prostě autor jiný po ruce neměl smile
Dej pak vědět, co jsi naměřil, ale pokud to při připojení napájení někde nehoří, asi to bude více méně nějak fungovat smile

Web

(upravil Fr0stGarm 11. 5. 2022 13:46)

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

pzwak, no právě, že těch 30V jde přes 2x1A na každý kanál jak na korekci tak na koncák. Jinak jak říkáš je možné, že prostě jiný chladič neměl.

Jinak jaký, že ten měnič od FOSTEX vlastně používáš ?

Re: Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

Fr0stGarm, jestli jde těch 30V přes ten KU605 na koncák, tak je chladič dimenzovaný asi dobře smile (2 x 13V x 1A = 26W a to už je co chladit)
Mám FE206En v BK-20 hornách. Spokojenost, před časem jsem doplnil tweeter, protože s rostoucím věkem ubývá výšek sad

Web

Příspěvky [21 až 34 z 34]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vytipování zesilovače a pomoc s jeho opravou

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£