Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 120W

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 34 z 34]

(upravil Benazi 12. 4. 2022 20:17)

Re: Zesilovač 120W

Měl bych?
Mam své zkušenosti.

(upravil Power of Bass 12. 4. 2022 20:29)

Re: Zesilovač 120W

Hordek, jestli někdo řekne,že lampa,trandy a Dčko hrajou stejně... tak buď záměrně trolí nebo si hodně nabíhá na flame.. big_smile (a měl by asi zajít na ušní) ,ale až to dám dokupy,schválně z hecu bduu porovnávat ty své dva Denony .. už je to pár let co jsme je měl pokopě,ale vím,že jsme poslouchal jeden a pak když mě vytekly nervy s těma mechanickyma přepinačema,tak jsme pořídil a poslouchal druhý a pamatuju,že mi to znělo jinak.. bedny,prostor,i kompa zvukovka(Julie)  a hudba byly porad stejne a nic extra.

Re: Zesilovač 120W

Neflámovat, jinak se téma rozdíly mezi zesilovači zakáže.

Re: Zesilovač 120W

Každej si to může vyzkoušet sám. Podstatný je budit zesilovače shodným vstupním signálem, nastavit shodnou výstupní úroveň a přepínat výstupy na všech pólech tak, aby se nikdy nemohly dva zesilovače potkat do sebe. Dá se toho dosáhnout vhodným řazením kontaktů, to je běžná elektrikařina.
Nevím, proč bych trolil. Jak jsem napsal, mně osobně z toho není ani horko, ani zima. Na výsledku jsem neměl žádný zájem. Mám technické zázemí, tak jsem kamarádům nachystal atrakci. Srazy ostatně pořádám každej rok.
Hrálo se z notebooku, klasika - Foobar a Wasapi, převzorkování na nativní rozlišení převodníku. Bzukovka Behringer UMC-204, za ní Dispre jako buffer a regulátor úrovně, za ním pasivní rozbočení. Čtyři stejné linkové kabely do vstupů. Z výstupů čtyři stejné propoje 2,5mm2 na přepínač. Ten mám sestavený z relé RP301, což jsou velmi spolehlivá, masivní relé se stříbrnými kontakty velikosti kontaktů silových stykačů. Přepínání tlačítky ze kteréhokoli kanálu na kterýkoli. Používáme to hlavně na porovnávání beden. Z přepínače dvoumetrové propoje k bednám.

Největší prdel byla, že zaskočení byli jak skeptici, tak audiofilní esoterici. Po prvních přepnutích nevěřili, že se zesilovače opravdu vystřídaly. I skeptici čekali přeci jen větší skoky ve zvuku, a museli zatraceně špicovat uši, než něco zaregistrovali. Asi nejhůř na tom byl psychicky majitel Cambridge a toho flaškového Revoxe (typ si fakt nepamatuju), protože ten přišel s postojem "já vám všem ukážu". Já byl naopak příjemně překvapený tím, že ty letitý flašky hrajou stejně dobře jako modernější trandy.

Jako bedny jsme použili URS-3100 stavěné Scarabeem (autor konstrukce The Last Unicorn), které používáme jako standard, všichni je známe. Na všech srazech bývají hodnocené mezi TOP-kou, lhostejno v porovnání s čím.

Zesilovače které si pamatuju: Proton - 1200, Akai AM - 57, Yamaha AX 1090, ta čínská zhovadilost s TPA 3116, Cambridge Audio A 500, Sony TA -F 530 ES, NAD 760 AV. Já jsem se pak nechal ukecat a pro prdel vytáhnul svoje Monstrum, což je bazmek do práce na dílnu splácaný ze dvou upravených AUJ-637. Pak tam byl ten Revox a ještě něco co si už nepamatuju.

Porovnání se dalo dělat jenom při nějakých středních a vyšších hlasitostech. Večerní šeptání je v tomhle prostředí neproveditelné. Pokud by se někde projevily rozdíly větší, čekal bych je právě tam.

Já samozřejmě vím, že to zní hodně nepravděpodobně, nicméně nemyslím, že by všichni zúčastnění byli opravdu hluší nebo pod vlivem sugesce. Ale opakuju - pokud si chcete podobně porovnat dva zesilovače, je to velice jednoduché a technicky nenáročné. Na to stačí čtyřpólové relé s přepínacími kontakty, aby se dalo ovládat na dálku bez chození k aparatuře a přepínat během poslechu. Jestli najdete rozdíly větší až zásadní, pak jedině dobře. Nemusí všichni dojít ke stejným závěrům a vůbec se nemíním přít nebo někoho přesvědčovat. Na to mám moc malý péro.

Re: Zesilovač 120W

Ad zesilovače použitý k testu : Nedivím se, že jsi nic výraznýho neslyšel , jsoutě to samý průměrný mršby a mezi průměrama se král hledá jen těžko... smile

(upravil mechanik 13. 4. 2022 1:36)

Re: Zesilovač 120W

Zvukovka za 90€, hlasitosť aby nikoho nešlo rušiť. Medzi zosilňovačmi fakt nič mimoriadne. Už ten basák vyzerá hrozne. Plechový koš a magnet malý ako na tesle. Mám doma SB29NRX75-6 stojí asi 160€. Z môjho pohladu nejde o nejaky high end. Basáky za 250€ a viac sú zase inde... Napríklad 10x nižšie THD... Ale napriek tomu, či pripojím 100, 200 alebo 400W koncák jasne poznám. Teda keď to nehrá uplne potichu a hudba nejake hlboké basy obsahuje fakt by ten rozdiel malo byť počuť. Tak si teraz vyber. Prišiel ku mne kamarát a tvrdil že pri bežnej hlasitosti musí v biampingu jeho sračkový marantz PM7000 hrať na basoch rovnako. Po asi minútovom teste oproti 400W/4R (vlastne 600W/3R) bol už ticho... Ja už sa asi k podobným veciam na fore nebudem vyjadrovať. Nech si každý robí čo uzná za vhodné. Sú to zbytočné dohady.

Re: Zesilovač 120W

Vždyť sám říkám, že mám moc malý péro. To mi nemusíte vysvětlovat.

(upravil reeb 13. 4. 2022 10:18)

Re: Zesilovač 120W

Benazi napsal:

každý zesik hraje jinak,.

Souhlas..každé řešení má svůj zvukový témbr. Mnohdy ale rozdíl není brutální.

Hlavni je ale kvalita a rozlišení repro, na šmejdu žádné rozdíly neslyšet. Uplně jiné výsledky budou na Tesla bednách se shnilou výhybkou a tip-top bednách se Scan Speaky.

Pak je i otázka sluchu, někteří lidi jsou hluchoni..

Web

(upravil PMA 13. 4. 2022 9:27)

Re: Zesilovač 120W

ransom - naprosto přesně popsáno. K tomu se samozřejmě vyrojí oponentury typu "levná zvukovka, levná bedna" a další folklór, ty odpovědi se dají psát dopředu. Je to ale úplně jedno, ani dražší bedny ani lepší zdroj signálu na výsledcích nic nezmění. Větší poslechová hlasitost se projeví až při zahnání některého z testovaných zesilovačů do kouta. Pokud je splněná podmínka, že žádný nehraje v limitaci a hlavně jsou perfektně srovnané hlasitosti (např. 0,5dB je už moc velká odchylka), tak test dopadne, jak píšeš a odlišit se dají skutečně jen zcela exotické výtvory (velká modulace frek. char. impedancí bedny a etrémní zkreslení). Trvalo mi dlouho, než jsem k tomu došel a byl ochoten si to připustit. Bereme tím ale "dětem" hračky, takže je potřeba počítat s patřičnou reakcí.

Souhlas..každé řešení má svůj zvukový témbr.

To si hlavně myslíme. Bez korektně provedeného testu naslepo jsou to domněnky a výsledky psychoakustiky.

(upravil reeb 14. 4. 2022 8:09)

Re: Zesilovač 120W

Slepé testy provedeny..nejlíp s člověkem který se vůbec nevyzná v elektronice ale např. hraje na hudební nástroj. Dost snadno  popíše co se mu líbí víc a proč.

To že někdo někde neslyšel rozdíl neznamená že nikdo jiný na celé planetě rozdíl slyšet nemůže.

Ale ve výsledku jde stejně o to aby si každý našel co mu nejlíp vyhovuje a baví ho poslouchat smile Třeba MBA810 nebo TDA2030..

header napsal:

Ahoj, prosím měl by někdo odzkoušený zesík ideálně ve třídě AB a výkonem minimálně 2x100W do 4 ohm?

Z druhé ruky DPA222, Leach, MIR50, Laco má K51, K61... https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p … mp;start=0

Web

(upravil Wili 13. 4. 2022 10:24)

Re: Zesilovač 120W

Sry z OT,

Ja suhlasim s mechanikom a reebom, ransom a pma ciastocne s vami tiez suhlasim ale nazerate na tento problem trochu s klapkami na ocich. Berete v potaz len thd a vykon, co ale rychlost, cinitel tlumeni, frekvencna charakteristika a jej priebeh skreslenia atd atd…

Podla toho co pisete, ak vezmem zavazbovane tdacko s operakom co ma 20w a porovnam ho s 500w super koncom tak pri 1-2w budu hrat uplne rovnako v pripade ze maju rovnake thd? Myslim ze rozdiel by som rozoznal vzdy prave kvoli ostatnym parametrom.

To iste spominate tam čip D ala tpa, akoze tpa od dpa musi rozoznat aj hluchy, uz len sum to dcko okamzite prezradi, nehovoriac o cistote prednesu vyssich tonov u dobreho AB vs D… myslim ze tpa by som poznal ani by nemuselo hrat hudbu, stacilo by ho zapnut…

Toto neni o porovnavani pera, ale o tom ze niekto tie rozdiely pocuje a niekto nie + milion dalsich veci okolo

Myslim ze staci dodat: “muzeme o tom argumentovat a diskutovat, ale to je tak vsechno co s tim muzeme delat” nebo jak to bylo smile

Re: Zesilovač 120W

" I skeptici čekali přeci jen větší skoky ve zvuku, a museli zatraceně špicovat uši, než něco zaregistrovali."
ransom nepsal, že nebyl absolutně žádný rozdíl. ale že byl sakra malý. Porovnávali jsme ve třech lidech Yamaha B3 (class A), nějaký Accuphase (class AB) a Pioneer VSX-924 (AV receiver). DAC tuším Topping, jenom Pioneer používal svůj ESS 9006. Bedny nějaké velké JBL. Mezi Yamahou a Accuphase nebyl žádný rozíl, AV receiver trochu hrubší zvuk.  Pokud by nebyla možnost okamžitého přepnutí, nikdo by nic nerozeznal.
Pak jsme testovali ve stejné sestavě ale na Kappa Infinity 9 stejnou Yamaha B3, nějaký Accuphase (tenokrát čistý class A) a čínské TPA3255 (class D). DAC zas něco drahého, Yamaha i Accuphase připojeno symetricky. Yahama a Accuphase nerozeznatelné, občas se zdálo, že někde bylo víc basů, ale nebyli jsme schopní udělat závěr. TPA hrála stejně čistě, ale šlo rozlišit, že některé části pásma jsou na těch bednách malinko zvýrazněné. Opět pokud by nebyla možnost okamžitého přepnutí, nikdo by nic nenamítal. Takže po těch zkušenostech se směju zprávám, jak majitel nového gerétu jasně slyší rozdíl. Nebo jak to blbě hrálo na návštěvě, atp. Můj pindík je tak malinký, že není ani vidět.

(upravil BV 13. 4. 2022 12:01)

Re: Zesilovač 120W

Wili,

co ale rychlost, cinitel tlumeni, frekvencna charakteristika a jej priebeh skreslenia atd atd…

Všetko to (ak to má byť rozlíšiteľné sluchom , musí to byť počuť) musí zmeniť zvuk. A teda sa musí dať rozlíšiť pri slepom teste a presne zrovnanej (meraním!!) hlasitosti. Bodka, žiadne "ale čo.."

Toto neni o porovnavani pera, ale o tom ze niekto tie rozdiely pocuje a niekto nie

Ano, presne tak, preto jedine vyskúšať si to , poctivo, naslepo, ABX...  Nie "však to je zbytočné, to musím počuť, nie som hluchý".. Tá hranica rozlíšenia je podstatne vyššie, ako si 99% ľudí myslí. A o ilúzie nikto nechce prísť smile. A to nehovorím o "rozdieloch" pri kábloch, nožičkách, podložkách a podobných "zásadných" vplyvoch roll

(upravil mechanik 13. 4. 2022 17:57)

Re: Zesilovač 120W

PMA, mohli by ste odpovedať na moje technické otázky vyššie? Či odpovedáte iba na to keď chcete niečo iným kritizovať?

mechanik napsal:

PMA, aký je podla vás reálny prínosť tých kaskad vo vstupe a rozkmite? Tranzistory sa dajú nájsť aj s dostatočným U C-E.

Příspěvky [21 až 34 z 34]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 120W

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£