Re: Monacor RAPTOR-6

jardag69 napsal:

DaVidsob's  takže se fyziku opět nepodařilo ojebat? smile
Malá membrána neumí hluboký bass s vysokým akustickým tlakem?

Ze me to neprekvapuje. Proto mam taky v obyvaku bedny velikosti skrinky v kuchynsky lince. big_smile
Ale potreboval bych casem postavit i neco k tem Danwattum, ktery zebraka zas tak moc rozpohybovat nedokazou.

(upravil jardag69 5. 1. 2022 13:06)

Re: Monacor RAPTOR-6

Nějakou kopii tohoto? Nahoru třeba d2904-950000?
https://2img.net/h/i295.photobucket.com/albums/mm131/needforsleep/_1010814.jpg

Re: Monacor RAPTOR-6

Co je to za model?

Web

(upravil jardag69 5. 1. 2022 17:13)

Re: Monacor RAPTOR-6

Xavian XN185 mkII
https://www.hifi4sale.net/t16910-xavian … rused-sold

(upravil DaVidsob's 5. 1. 2022 18:50)

Re: Monacor RAPTOR-6

ty SPH-165CP vycházej sice hezky, ale sou 8-mi ómový a transformátor, kterym je zakončenej zesilovač ke kterýmu je chci je dělanej na 4 ómy, takže nashle.
Ty wawecor repráčky vypadaj v simulacích docela dobře a dělaj se i 4 Ohmový, ale ještě sem nezjišťoval cenu a dostupnost.

Re: Monacor RAPTOR-6

jardag69 napsal:

DaVidsob's  takže se fyziku opět nepodařilo ojebat? smile
Malá membrána neumí hluboký bass s vysokým akustickým tlakem?

Aj tak sa v tomto robia neustále pokroky. Taká ARN312 hrala horšie než pomerne kvalitný 7" stredobasák big_smile To aj v tlaku na nízkych basoch, vo všetko uplne... Chce to kvalitný reprák s nízkym THD dole pretože to je problém malých basákov. No a také reproduktory sú drahé. Samozrejme na vysoké SPL to chce tých reproduktorov aj tak viac, ak sú malé.

Re: Monacor RAPTOR-6

nechápu kde to kdo vzal, já sem testoval jak v praxi vypadá tahle simulace

Re: Monacor RAPTOR-6

DaVidsob's
Zkus SP-C167C, jsou 4 ohmový. Míval jsem v autě jejich 8" variantu a hrály uchometricky celkem rozumně. Do ozvučnice jsem je ale nezabudovával.

Re: Monacor RAPTOR-6

nemůžu pod timhle typem nic najít, jinak dostupnost těch wavecor je pěkná bída, jenom ebay nebo zahraniční eshopy

Re: Monacor RAPTOR-6

antonio napsal:

Tak to já to zase hodnotím jako paskvil roku. Všechno blbě i představy o nátrubku. Kdybys ty oba basy vyhodil a nahradil jedním, třeba SPH-165CP (ale vyhádal bych si na něm slevu), byla by z toho ta malá bedna k PC, kterou jsi původně chtěl.

Ahoj. Byl by Antonio ochoten vysvětlit, jakse nahlíží na uváděné charky malých repro jako SPH-165CP ? Na 50 Hz je pokles cca 15 dB. Měří se to na deskových ozvučnicích? a teprve příslušnou konstrukcí se to narovná a dostaneme se např. k 70 Hz reálně? Dík

Re: Monacor RAPTOR-6

sporilek, kde jsi přišel na 50 Hz/-15 dB? Jak to měří Monacor nevím, neuvádí to, ale bezdozvukovou komoru mají a v nějaké IEC desce asi měří. Na průběh na basech se nedívej a dB neodečítej. Jak bude systém repro+bedna v reálných podmínkách dole "rezonovat" zjistíš až v simulaci, tam vidíš průběh v nekonečné desce (2pi), pro ladění to stačí. Ve skutečnosti ale většinou stavíš bednu o jistých rozměrech a dáváš do volného prostoru (4pi), takže reálně směrem dolů nastane pokles až 6 dB, to se ale nějak dál komplikuje a kompenzuje umístěním v místnosti.