Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 389 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 387 388 389 390 391 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [7,761 až 7,780 z 8,408]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

antonio, aké? Horna má viac rezonancií, väčšie prenikanie stredov cez vedenie. Čím viac to minimalizuješ tým nižšiu účinnosť to bude zase mať. Z jedného reproduktoru nejde dostať všetko a vo viac pásme sa viac oplatí reproduktor s nižšou citlivostou čo na basoch pôjde hlbšie automaticky. O výkon zosilňovačov tu dnes nejde...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To se mylis Mechanik...
Kdyz by si mel moznost nekdy poslouchat kvalitni TL a zejmena vymazlene TL, mozna by si zmenil nazor.
A vykon zesilovace problem je, ponevac elektrina je draha, a levnejsi moc asi nebude.
A kdyz ji mas i "zadarmo" kus solaru a kus vetru, tak budes jinak pristupovat ku spotrebe audiozarizeni.
Zejmena ted v zime, kdy moc slunicko nesviti, ale ani nefouka, rozmyslis si, zdali chces mit zapnutou osmozu, zasobnik na vodu na umyvani a cerpadlo na ni, nebo pripojeny nejaky zravy zesilovac.

(upravil mechanik 9. 1. 2022 0:11)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ale tie malé výkony pri elektronikach budú drahšie než velký tranzistorový koncák. Jedine tak Dčko potom.

Ja nemám problém s Ačkom čo prekúri na chladičoch 140W tepla a spotreba bude vzhladom k účinnosti toroidu a všetkého asi zase o dosť vyššia big_smile Ale ten zvukový rozdiel pri prechode na AB s bežným kludovým prúdom nie je zase nejaky prepastný rozdiel... Inak stredovýšky mám cca 100db/2,8V/1m ale pod 80W/4R (koncák) by som nešiel. Mám rád vysoké SPL big_smile Je to paráda keď systém ani pri počúvaní špičiek nahlas nejde hneď dostať do limitácie.

Nehádam sa. Až tak vela horn som nepočul. Len na výstavách a jednu čo som staval podla hornresp... Malo to ísť tak o 5Hz nižšie oproti BR ale napriek namierenu do zeme ako má Troels Gravesen z toho išlo skôr hučanie než hutný spodok. Na impedancií to asi žiaden výraznejší proser nemalo. Naladené to bolo dobre. Tú krivku som si ukladal.

Ešte jedna úvaha. Tie horny občas zaberajú tak 1/2 objemu bedni. Dvojnásobný objem je možné pri použití vhodného reproduktoru využiť pri BR tak minimálne na +3db SPL. Tým sa vyššia účinnosť horny akosi stráca a iné jej problémy zostávajú. Ale kudne mi to wimshurst a antonio vysvetlite! Aspoň sa niečo nové dozviem.

Keby som si raz mohol dovoliť mať proste dostatok času a penazí na veci teoreticky bez dalšieho využitia tak by som si skúsil tapped horn s nejakym 18" PAčkom ako SUB a porovnal s BR. EQ uzatvorenka a OB sa mi s PA 18" nepáčili. Nedostatočná účinnosť dole alebo problémy s Xmax (28mm) v spojení s pre tento prípad nedostatočnou plochou membrány (1210cm2) v súvislosti s tým vyliezajúce THD... Ako sa hovorí papier znesie všetko. Preto som nemal rád tie MaBatove keci že stačí ekvalizovaná delta 10 či čo... Dnes už hádam vie aká blbosť to bola... Ale Tonymu Gee to s 2x 21" fungovalo. Až budem mať na 2x21" bez využitia tak to pretestujem znovu všetko smile Napríklad takú 12LX60 sa mi nepáčilo ekvalizovať ani v BR...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@mechanik, vyhodou takovehoto hornu je jednoducha stavba,komplet to zabere tak 20 hodin prace,vcetne povchovky,dalsi vyhodou je vysoka citlivost,ktera umoznuje pouzit treba i 1,5W lampac,dalsi je vyhodou je absence vyhybky,pominu-li kond k vyskaci,kterej bude v budce na bedne...tenhle horn je altenativou k dalsim sestavam,ktery mam...a v tom,ze to nezahraje spodek tak jako 15´´ v basreflexovy bedne mas samozrejme pravdu,ale o to mi nejde,zminovanou 15´´ mam v jiny sestave...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska mi o měsíc dřív, za 2 týdny!, dorazil z Ali FX Audio DAC-SQ3, ještě bych se rád zbavil občasných lupanců.

https://i.postimg.cc/jD1gz9j2/DSC02777s.jpg

(upravil oneeeee 10. 1. 2022 18:27)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

u starých magnetofonov  bol mpx filter  , pre nahrávanie z tunera .  to by sa tam muselo dorobiť , ale či to pomôže   to sa nevie .

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

MPX filtr v kazeťáku sloužil k eliminaci pilotního kmitočtu 19 kHz při VF stereo příjmu
charakter a původ těchto poruch (lupanců) je jiný, ale vyzkoušet neuškodí

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil mechanik 11. 1. 2022 20:35)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kapacita je to jediný, co ten zvuk může slyšitelně ovlivnit.  Jak moc, je potom samozřejmě o výstupní a vstupní impedanci komponent, v zásadě čím vyšší  impedance (vstupní i výstupní), tím víc kapacita dělá dolní propust ve spojení s výstupní impedancemi. Nedávno to na RM rozebíral poměrně podrobně Ransom...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ono tie kapacity majú iný vplyv... Nejde o efekt dolnej prepusti že by to nehralo výšky... Ale zhodneme sa. Chce to voliť nízke impedancie aby sa menej prejavovali kapacity a vlastne aj šum, VF rušenie a všetko... Vôbec neviem k čomu je dnes vstupná impedancia 100k/47k/22k... Asi nejaky prežitok z doby lámp aby to utiahli big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

trochu jsem pokrocil s hornama,obrazky zde:
https://www.zonerama.com/buggeroff/Album/8055281
vecer jsem natrel (OSMO tvrdy voskovy olej) ,zitra prebrousim a natru dalsi vrstvou,ve ctvrtek taktez...zvukova zkouska v patek...to mi ta karantena pekne utika...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik: vyšší vstupní impedance je lepší, když máš na jeden preamp navěšeno víc konců...si myslím...my se ve škole učili, že při napěťovém přenosu má být vstupní impedance dalšího stupně 10x vyšší než výstupní imp. zdroje

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak výstupná je pri spätnej väzbe cca 0R ale zvykne sa tam dávať "zo slušnosti" tak 22-100R. Vstupná impedancia bežne 22-47k. To by bolo ok tam pripojiť 10x koncákov paralelne... Ja neviem... To by som ako argument nebral. Preamp často utiahne aj sluchátka s podstatne nižšou impedanciou... Každopadne v mojom HiFi si to urobím po svojom big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Úplně nevíc by bylo mít výstupní i vstupní impedanci takovou, jakou má koax. Je to sice na NF zbytečný, ale udělal jsi pro to maximum smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

nebo čistý proudový přenos, kterej měly některý dělený Krelly včetně spec. kabeláže a konektorů...prej to bylo slyšet jako změna k lepšímu, ale že by se to prosadilo, toho jsem si nevšimnul smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kudlibabka, čistá práce, to by si zasloužilo projekt, L.Cao bych rád slyšel a zajímalo by mě nf měření; nátrubek by měl být lepší, než u Tesmaxů. A nejsou to horny. wink

(upravil kudlibabka 12. 1. 2022 17:46)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@antonio, diky za uznani...problem je,ze ty L.Cao uz se nedaji sehnat,na tyhle jsem hral nekolik let v dilne ve spojeni s ARO9315...mereni asi nebude,poslech doufam jo...natrubky jsou od Lukysse...tak to navrhl projektant...:-)

EDIT:za zkousku by mozna stalo toto:
https://www.lii-audio.com/product/one-p … river-f-6/

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dopoledne jsem chvili testoval:
https://www.zonerama.com/buggeroff/Phot … /306239098
hra to slusne...podle ocekavani,filtr nutny:
https://www.zonerama.com/buggeroff/Phot … /306239077
testoval jsem v rychlosti...velice dobre vyslo Old Ideas od Leonarda Cohena,Who´s Gonna Biuld That Wall  Chipa Taylora,novejsi veci od Patti Smith,Bena Harpera...prekvapive dobry bylo The Grand Wazoo od Franka Zappy....blbe hraje treba Zappovy Chungas Revenge ...testovani bude pokracovat v poslechovce,neznamo kdy....:-)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dneska jsem delal toto:
https://www.zonerama.com/buggeroff/Album/8096608

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mirku, hezky sis hrál smile

Web

Příspěvky [7,761 až 7,780 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 387 388 389 390 391 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£