Re: Actidamp MK3 V2

Ok, a tieto co doporucujete su plug and play do mk3? Lebo ziadne zasahy do neho robit nepolanujem...

Re: Actidamp MK3 V2

hranatybraska napsal:

z těhle lowendů je nejlepší LM833 takový příjemný, až lampový zvuk

To jo LM833, kreslí docela dobře a je to i slyšet. Někomu se to může jevit jako lampový zvuk. Nelze ho ale použít. Je to dual a všechny actidampy jsou postavené na singlech.

(upravil kaed 13. 12. 2020 20:08)

Re: Actidamp MK3 V2

Po delší době jsem si pustil něco z vilnylu a dost mě překvapilo houpání repro po položení jehly na drážku. Dřív jsem to z nějakýho důvodu nepozoroval, možná yamaha ax-490 přenáší nižší kmitočty než to předchozí JVC...
Ale co s tím? Dostal jsem tip na snížení vstupní kapacity, protože 3uF/47k má mezní kmitočet 1.1Hz, k čemuž nevidím žádnej důvod, i 1M je zbytečně moc. A nebo nějakej subsonic, ostatně +3dB pro srovnání úrovně s CD i tape by se hodilo. Používáte někdo něco takovýho, příp řešil někdo tenhle problém?

Re: Actidamp MK3 V2

ja som mal rovnaky problem s nizkymi tonami pri yamaha a-s1100 phono integrovanym a preto som kupil nieco so subsonicom a taktiez s moznostou zvysenia urovne vystupu, lebo tam je 20-30% pokles medzi ostatnymi vstupmi, co je dost.

Re: Actidamp MK3 V2

Stavěl jsem toto, ale jen půlku, abych jedním dvojitým operákem byl schopnej udělat stereo.
https://sound-au.com/project99.htm

Re: Actidamp MK3 V2

spíš uvažuju o tom, že bych v tom jednom stupni ještě nahnal chybějící cca 3db, ale jestli bude stačit snížit vstupní kapacitu na desetinásobek, tak se s tím pootočením hlasitostí při poslechu z gramce srovnám.

Re: Actidamp MK3 V2

Tři db lehce získáš zvětšením zesílení v prvním operáku, amatére... smile

(upravil kaed 14. 12. 2020 10:14)

Re: Actidamp MK3 V2

jasně, a tím amatérsky změním koeficient tlumení pro aktivní tlumení, pokud dobře počítám, tak vychází s 1.3M a zesílením 28 na nějakejch 46.4kiloohm, pokud zesílení změním na 30, bude to 43,3 kiloohm. a tak dál, že jo, to by snad mělo být tomu, kdo to vymyslel jasný - samozřejmě můžu změnit odpory ve zpětné vazbě toho oz pro aktivní tlumení - ale to už jsme snad jinde. Nechci to předělávat od základu.
Ale když už se ozval tvůrce, proč je teda navržená o řád vyšší vstupní kapacita, než by odpovídala "běžným zvyklostem" tj přenos od 16Hz/-3dB ?
samozřejmě s volně dostupným online návrhovým systémem třeba od ti nebo od lt to mám subsonic včetně +6dB navrženej za chvilku.
To DJ rix:  tohle jsem taky našel, ale i s tím jedním oz můžu mít nějaký to přídavný zesílení.
https://i.postimg.cc/3xHyzMr9/subsonic-6db.png - ten typ OZ neberte vážně, prostě ho v ti doporučili smile

(upravil lakatospejslos 28. 12. 2021 21:27)

Re: Actidamp MK3 V2

Zdravím, chtěl bych vás poprosit o radu.Chystám se na stavbu Actidampu MK3 V2 ,desku mám originál od Reeba i s fety a vybranými kondíky. Jediné v čem zatím tápu je jaké použít OZ na jaké pozice.Dočetl jsem se tu že NE5534 od TI to zvukově dost sráží tak dumám jaké použít místo těch NE.Aby nebyly zvukoně průser ale zase nestály 500kč kus.A pokud možno byly sehnatelné v Čr.Ještě doplním že na pozice IC5 a IC10 bych asi použil OP177 a na pozice IC4 a IC6 OPA134 obojí z TME.Poradí mi prosím vás nikdo? Děkuji Petr

Re: Actidamp MK3 V2

Jakou mas prenosku?

Web

(upravil lakatospejslos 29. 12. 2021 21:05)

Re: Actidamp MK3 V2

Přenosku mám objednanou zatím Ortofon om5, ale plánuju do budoucna nákou lepší. Když mě ten gramofon nepřestane bavit.Najde se dobrá duše co poradí?

Pomůže nikdo prosím?

Re: Actidamp MK3 V2

Zaklad je oživit to na obyč levnych OZ. Pak si můžeš hledat vhodnou kombinaci OZ pro svou přenosku, řetězec a vkus. Výběr OZ je poměrně velký. Jedno univerzální řešení nějlepší pro vše asi není.

Web

Re: Actidamp MK3 V2

Díky za odpověd, je mi jasné že univerzalní řešení není. Myslel jsem to spíš nasměrovat co by tam bez úprav chodilo. Četl jsem že u některých OZ se musí přidal smd keramika ze spodu aby to nekmitalo.Přiznám se že v OZ se moc nevyznám.

Re: Actidamp MK3 V2

Jak pozoruju, máš prd zkušenosti, ale spoustu brouků v hlavě, čili postav si to v původním doporučeným osazení a teprve až odezní šok z toho, jak to hraje, teprve pak začni přemejšlet o  nějaký případný inovaci... smile

(upravil jardag69 29. 12. 2021 21:40)

Re: Actidamp MK3 V2

.

(upravil jufa 16. 1. 2022 14:52)

Re: Actidamp MK3 V2

lakatospejslos, Mám Actidamp MK3 V2 cca 3-tím rokem a osazení mám následující : IC3/7 -OPA827, IC4/6 - OPA134 (ještě původí od BB), IC5/10 -OP177, IC1/8 - LT1115, IC2/9 - OPA1611. Gramec Dual CS620Q s ortofonem a jsem spokojený.

Re: Actidamp MK3 V2

jo mam, napis mi na mail

Web

Re: Actidamp MK3 V2

Našel by se prosím ještě jeden kus?

Re: Actidamp MK3 V2

danhard napsal:

To bude pěkná plečka, když tolik záleží na operáku smile
Signetics NE5534N bych tu ještě nějaký měl, ale datecode 9215, to už to byl stejně Philips.
Jejda a taky štangli RCA CA3140, ty jsou dobře 40 let starý, to by chtělo vyzkoušet smile

Ono to bude asi tím, že vstupní JFET má vysoké zesílení a OZ za ním musí zeslabovat, což většina OZ nedá... Je tam prostě malá fázová bezpečnost. U ActiDampu 4 by to chtělo dát do zpětné vazby první sekce na pozici R9 nižší odpor. Dobrý by byl 51 Ohm, ale muselo by se přepočítat tlumení a zisk preampu by vzrostl skoro 2x, tak by se asi pak někde muselo zase ubrat, třeba vystříhnout odpor R23.
Pak to bude hrát dobře i s jinými operáky, které neumí zesílení x0.5 bez tendce ke kmitání. smile