Téma: jakou levnou malou aparaturu?

Ahoj. Jako dítě jsem vyrůstal u kvalitního hifi. Pamatuji ještě gramofony jako mainstreamové zařízení a velké kotoučové magnetofony. Pak jsem dlouhá léta používal jen levné šunty, a ač nejsem žádný audiofil, mnohdy jsem u toho trpěl. Před lety jsem si tedy pořídil kvalitní kapesní přehrávač, kvalitní sluchátka a kvalitní digitální nahrávky, což je fajn. Chtěl bych ale poslouchat i v prostoru, nejen do sluchátek.

Prosil bych radu, jaké koupit zařízení:

- do malého bytu (garsonky)

- aby hrálo slušně (ne nutně špičkově)

- nebylo příliš drahé (neudávám hranici, nevím od jaké částky to má vůbec smysl) a byl dobrý poměr cena/kvalita

- jde hlavně o zesilovač/reproduktory, hudbu bych chtěl dodávat z digitálního přehrávače (flac) (fajn by byl i bluetooth pro mobil, kde si platím spotify), případně někdy později z gramofonu (kazety ani cd nemám žádné, ale mám plnou krabici starých LP)

- poslouchám hlavně rock a metal (občas i dost nahlas), ale i vážnou hudbu, pop, country nebo mluvené slovo

Re: jakou levnou malou aparaturu?

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … omponentu/
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … n/pma-6-5/

(upravil ransom 15. 1. 2022 22:00)

Re: jakou levnou malou aparaturu?

Začni bednami. Ty určují výsledný zvuk z 90%. Umíme udělat za levno velmi dobré domadělky, což je ale pro někoho zručného, kdo se stavby nebojí. Jinak pokud nemáš peněz na vyhazování, dají se vybrat slušné bazarovky. Nové jsou buď dobré nebo levné.
Pak je potřeba rozhodnout: Buď moderní all-in-one zařízení (streamer, přehrávač digitálních médii, přijímač, internetové rádio a zesilovač v jednom), nebo obyčejný, klidně starší stereo zesilovač, a média přehrávat z něčeho externího (telefon, HTPC, Raspberry, notebook...).

Re: jakou levnou malou aparaturu?

Jak píše ransom. Nějaký streamer, zesilovač a slušnější reprosoustavy. K tomu pak klidně přidáš i gramofon a v podstatě jakýkoliv externí zdroj (externí disk, HTPC atd.) Spotify hraje ze streameru a telefon používáš jako ovladač ..... Ceny komponentů vybereš dle své kapsy. smile