Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 10)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 195]

(upravil BlackRider 8. 12. 2021 21:42)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Tak ještě jednou:

Posutp
1. basreflexový nátrubek v blízkém poli, utlumen o 7,4 dB
2. basový reproduktor v blízkém poli
3. zarovnání nul impulzní odezvy
4. součet nátrubku a basáku
5. součet vynásoben průběhem baffle stepu z VituixCadu

basový reproduktor bez pasivního filtru s vlivem bafflestepu
https://i.ibb.co/CWjnrWw/no-XO-WOO-FF.png

basový reproduktor s pasivním fitrem s vlivem bafflestepu
https://i.ibb.co/tmGFcRc/XO-WOO-FF.png

basový reproduktor s pasivním fitrem/bez pasivního filtru s vlivem bafflestepu
https://i.ibb.co/TvysNXW/no-XO-vs-XO-WOO-FF.png


vliv pozice měřícího mikrofonu k rovině čelní desky - basreflex v blízkém poli -20mm/0/+20mm
https://i.ibb.co/MMwXwRy/BR-NF-20-0-20.png

Web

(upravil mechanik 8. 12. 2021 23:42)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Mna by najviac zaujímal názor pôvodného majitela reproduktorov. Či tá agresivita zvuku zmizla alebo ako by to hodnotil teraz.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

To by zajímalo i mě, podle mýho názoru jeho nespokojenost vznikla na základě špatné výhybky.
Nyní zní bedny na některých nahrávkách MÍRNĚ "tenčeji", ale rozhodně nejsou agresivní. Sfázováno je velmi dobře a ani při koncertních hlasitostech agresivitu nepociťuju.

Web

(upravil marcin 12. 12. 2021 3:05)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Aj mňa by zaujímal názor pôvodného majiteľa smile

@BlackRider: to meranie a úprava o BS stále nie je dobre. Celkom nerozumiem tomu útlmu -7,4dB, ale zrejme ide o zrovnanie úrovní BR-basák. Pokiaľ je to tak, OK. Inak dá sa to spraviť aj manuálne, ale treba merať k jednotkám Hz.
Problémy v meraní vidím tieto:
1. Tá celková krivka (napr. modrá v 1. grafe) je zmätočná, minimálne je posunutá v osi Y, modrá krivka má byť nižšie. Nepoužívam tento program, tuším je to REW, ale pozor či sčítavam, alebo násobím! Je dosť možné, že celkový priebeh je nesprávny.
2. Krivka BR je príliš plochá, má nízku strmosť. Inak rieši sa to aj na vedlajšom fóre a zrejme to nebude také jednoduché zmerať BR/pasív ak sú blízko seba na jednej ploche.

(upravil BlackRider 12. 12. 2021 7:17)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Sytě modrá z prvního grafu že by méla být níž? Součet průběhů basreflexu a basovýho repra po snížení úrovně BR násobím průběhem bafflestepu, takže chápu proč je o pár dB - dle průběhu BS posunuta výš. Co myslíš, že by se mělo udělat jinak? Vlákno na Slovantu čtu, v tomhle případě nátrubek a membrána basáku nejsou hned u sebe a dle mýho názoru by se nemusely ovlivňovat. 7,4 dB je útlum průběhu basreflexu, který vypočítá VituixCAD a Amplion na základě vstupních dat, to je myslím lepší metoda než zarovnávat na nejnižších frekvencích.

Web

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

BlackRider napsal:

Sytě modrá z prvního grafu že by méla být níž?

Ano, vždyť BS dole citlivost ubírá až k -6 dB, takže pokud to chceš vidět s vlivem BS, pak výsledek na basech musí být níž, než součet nf. Křivku BS souboru poniž o 6 dB, pak to bude sedět i s Vituixem. Další věc, to násobení nahoře evidentně nefunguje, od 3,5 kHz to padá, asi máš problém s fází. Mimochodem tvoje měření je jaksi nezvykle "progresivně" vyhlazené.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Průběh BS z VituixCADu:
https://i.ibb.co/tY0vbCx/Vismax-BS.png

antonio>
Násobím touhle křivkou v REWu. Při násobení nezáleží na "hlasitosti" bafflestepu, -6 dB na to nebude mít vliv. Abych docílil jinýho výsledku, musel by mi dát Vituix jinej průběh BS než ukazuju v přiloženým obrázku.

BTW, kdo se hlásí na další převzetí štafety? Udělám ještě úpravu ve výhybce (zatlumení) dle antonia a budou ready.

Web

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Ale každý měnič je měřený v ose a ve Vituixu jsou pak rozhozeny, viz XYZ. Ale pokud to chceš vidět s mikrofonem jinde, ok.

Takhle vypadá těch -6 dB (a důvod proč to nahoře nepadá je proto, že hrajou "celé bedny"):
https://i.postimg.cc/LYL4y1Vp/bs.png

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

antonio>
Nešla by k tomu nějaká legenda? Pořádně jsem se k tomu dostal až teď a moc nevím co je co. Ta boule kolem 100 Hz je real?


Kdo další má zájem o tyhle bedny?

Web

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Já mám zájem, aby někdo finální podobu dovezl na letní sraz...

(upravil BlackRider 21. 12. 2021 14:33)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Termín je na pevno 10.9.22 tam na Severu? smile

Edit:
Že bych si to poznamenal v kalendáři.

Web

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

BlackRider, černá je kombinace (sečtení) šedých a zelená je odečet (vynásobení) oranžového baffle-stepu poníženého o 6 dB (světlá zelená bez ponížení). Hrb je real a normální, je to přece přes tlumivku.

Přidal jsi tu propojku?

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Dík za info. Zkusím to udělat steným způsobem a porovnám výsledek.

Zatím jsem se k tomu nedostal, rád bych i poslouchal, ale vzhledem k tomu, že jsou tady zas ty svátky klidu&míru nemám moc času.

Web

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Vyskúšal som simuláciu spodku vo VituixCad. Výsledok sedí na chlp presne s nameranými dátami, ktoré vstupujú do simulácie výhybky. V porovnaní s výsledným meraním bedne, ktoré postol antonio sú mierne odchýlky. Myslím, že je to výborný výsledok.

Čo je potrebné zadať / zohľadniť:
- zmerané TS parametre basáku
- zmeranú impedančku v ozvučnici
- vplyv výhybky
- simuláciu bafflestep
- parametre ozvučnice, vrátane Ql (v tomto prípade je zvolené Ql=7)

https://i.postimg.cc/5HXWqQ0y/Visaton-AL200-SPL.png

(upravil BlackRider 24. 1. 2022 10:57)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Díky. Vychází mi to stejně, s křivkou průběhu BS utlumenou o -6dB.

Co další zájemce o ŠTAFETU?


Edit:
Nyní jsem bedny nabídnul ransomovi, pokud je nakonec vezme, dám sem vědět.

Web

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Hodím to do nového příspěvku, ať je vidět, že se něco děje.
----------------------------------------------------------------------------

Aktualizace logistiky k Vismaxům:

ÚT 15.2. je povezu k členovi Paf, lokalizace Olomouc, posléze budou předány jeho kamarádovi z okolí. Další zájemce, kterému bude vyhovovat pozice Vismaxů, nechť prosím kontaktuje Pafa-Míru.

Web

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Já si zatím vyžehlím kabely a vymetu uši smile
Jaké jsou plány jsem napsal vedle. Kdo další má zájem nechť se ozve.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Tak včera bedny předány Mirovi, konal se rovnou i poslech a porovnání s domácími bednami a dlouhá a zajímavá debata na téma Hi-Fi. Tímto díky za fajné pokecání.
Byl ještě poslech při skoro koncertních hlasitostech i v Mírově luxusní dílně a bylo to super, bylo ověřeno, že plochu na basech prostě ničím nenahradíš. smile

Web

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Nějaký kratší poslech už jsem stihnul. Včera jsem společný čas nechal spíše Martinovi ať si udělá obrázek.
Celá tahle myšlenka je výborná. Doporučuju i ostatním využít tu možnost nějaký čas poslouchat více beden.
To přímé srovnání alespoň dvou párů beden je výborný pro ujasnění si nějakých těch pro a proti.
Já tedy tíhnu k větším bednám s větším zvukem a nahlas (když to jde). Sám mám taky 8" a už mi nestačí smile
Vismaxy jsou velice zajímavý konstrast k mým bednám. Hezký, detailní, vzdušný nahoře a že je basů málo bych teda neřekl.
Sice nejníž už je poznat jak to rychle padá, ale celkově velmi solidní. Tondo dobrá práce. Mě se to celkově líbí.
Problém začíná být až vysoká hlasitost, to ale platí i pro moje bedny. Když jsem přepínal A nebo B na zesilovači,
došlo i k "omylu" a dal jsem A+B smile No a to mě baví poslouchat nejvíc big_smile Oboje bedny mají (čistě subjektivně) "nějaké ty nedostatky" a navzájem se zajímavě doplňují. V tuto chvíli to je ode mě prozatím vše a teď už se budu jen nějaký čas věnovat poslechu detailněji.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Vismaxy jsou zase o kus dál, předal jsem je Coffinovi. Kdyby na něj někdo potřeboval kontakt, můžu dodat.

Příspěvky [81 až 100 z 195]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£