Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 9)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výber repro Monacor pre nový projekt

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 180]

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

tak tomu velmi nerozumiem, teda do takych uprav sa nebudem pustat. Tajne som dufal ze by to mohlo fungovat aj bez toho.
asi budem pokracovat bez zosilnenia...

(upravil mordoo 26. 7. 2013 9:06)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Prvy pokus o vlastnu vyhybku - uz viem preco sa ma zacinat s 2-pasmom smile
https://lh6.googleusercontent.com/-2ZiHkcVcdvE/UfIr_XKqgmI/AAAAAAAAEfo/rcv1qf5TFFw/s128/char1.PNG https://lh6.googleusercontent.com/-vNeb_bZNDo8/UfIsC2AQb4I/AAAAAAAAEfw/QpuJeE6xVDg/s128/net1.PNG

ak by mi niekto bol ochotny pomoct  tu je subor pre xover

(upravil TheLastUnicorn 26. 7. 2013 10:29)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Ako máš zvolené deliace frekvencie? Skúsil by som sa pohrať, ale s xoverom neviem...som zvyknutý na lspcad...ak by si mi ale dodal .frd a .zma súbory, tak by som sa na to pozrel. A aby to bolo naozaj dobré, treba mať zmeraný basák aj v blízkom poli a pripojiť to k meraniu v poli vzdialenom. Inak sa delička pod 1kHz triafa blbo.
Tie hodnoty súčiastok mi na 8 ohm prídu nejaké divné...1,2mH pred basákom sa mi zdá málo, naopak 50uF trochu veľa.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

to near field a far field meranie neviem ako sa presne spaja alebo lepsie povedane realizuje. Toto je merane z cca 1.5m a snad dobre.
pridavam subory z merania.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Tie súbory sa mi nepodarilo previesť na .frd. LspCad mi síce dovoľuje otvoriť aj texťák, ale neprečíta mi údaje o frekvenčke. Zobrazí mi iba fázu a impedančku. sad

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Meral som to v HolmImpulse. Mozem dat subory pre holm ak to pomoze. Alebo skusit z holmu urobit FRD len nie som si isty ci to nieje to iste s inou priponou.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

V zásade áno, ale pomôcť by to mohlo . Lebo takto ak mu aj zmením príponu, stále sa mi to prezentuje ako texťák...

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Nevím, co s tím vymýšlíte, ale můj LspCAD Pro 5.25 načítá všechny ty soubory přímo jak jsou naprosto bez problémů. Krom toho formát "frd" není nic jiného, než přesně takovýhle texťák.

Jinak třípásmo je oproti dvoupásmu opravdu o dost složitější.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Nevím...frekvenčku mi to nevezme. Možná je problém v samotným windowsu...nevím...nikdy jsem tenhle problém neměl. A že obsah frd je to samý, co txt, to vím.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

dalsi pokus. delenie basaku je nizsie a vysky vysie. Neviem co s tym hrbom okolo 3000 pri vacsich uhloch. Asi sa to neda mat vo vsetkych uhloch pekne a treba zvolit kompromis. Alebo da?
https://lh6.googleusercontent.com/-c7-SWq2zMpQ/UfYXwTru6MI/AAAAAAAAEgI/MHRZDXwVgkY/s128/bez_n%C3%A1zvu.PNG https://lh4.googleusercontent.com/-aMsRsMMLeTI/UfYXwdwIx1I/AAAAAAAAEgE/UHHxro71D_k/s128/bez_n%C3%A1zvu1.PNG

(upravil MaBat 29. 7. 2013 8:44)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Co asi může při načítání souborů ještě zlobit, je nastavení lokální reprezanatce čísel - desetinná čárka nebo tečka. Jinak nevím. Je samozřejmě třeba zvolit při načítání do LspCadu správný typ souboru z nabídky.


mordoo: určitě dá, aspoň o trochu líp... Zkus sem dát přímo ten soubor z Holmu, mám na to už svůj zavedený interface.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Až přijdu z práce, tak se na to ještě mrknu...něco mě ještě napadlo.

mordoo: ten hrb robí samotný streďák?

(upravil mordoo 30. 7. 2013 7:59)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

robi to stredak. Je to priamo na jeho frekvencke. Ked ho zapojim do obvodu tak sa to zvyrazni.
https://lh6.googleusercontent.com/-Ppl9cAQALPM/UfYu1zaIS6I/AAAAAAAAEgU/wk_xf3suIzc/s128/H-FR%20SPH102KEP.PNG

Edit: Vlastne som si spomenul ze po exporte z Holmsu som v suboroch ciarky vymenil za bodky. Imak mi to Xover nebral.

Edit2: jasne ze nie z Holmsu ale z REW pri exporte impedancky... som to poplietol.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Pridavam subory merania v Holme vo formate WAV a subory vo formate FLAC

(upravil mordoo 16. 12. 2021 11:56)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Tak po 8 rokoch a 3 deťoch smile som na povale objavil túto "rozrobeninu" bez výhybky. Repráky stále mám aj na druhú bedňu.
Nenašiel by sa niekto kto by mi pohol s dokončením? Za odmenu. Prípadne to nanovo pomerať.
https://drive.google.com/file/d/1KCq27I … sp=sharing

Inak tie membrány časom poriadne stmavli. (foto je stará)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Vítej zpět!

Dotlač mi jednu budku do Brna a uděláme další otevřený projekt. A tohle by mělo smysl i kopírovat. Jen snad možná zvaž, jestli nechceš předělat čela a dát tomu HiVi RT1.3WE. Chtějí dělit vysoko a ten 4" je ideál.

(upravil mordoo 17. 12. 2021 9:25)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Pokiaľ hovoríš, že by sa to oplatilo s tou výmenou tak prečo nie. Búdka je na chalupe, takže keď ju stiahnem domov skúsim upraviť čelo podľa rozmerov čo som našiel na internete. Keď by som to búdku dopravil do Brna, vymenili by sme to.

Edit:
To má naozaj 120mm priemer? To sa mi tam podľa foto ani nezmestí a všetko treba posunúť. To musím pomerať keď sa dostanem k búdke.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

To je fakt, to věc komplikuje, nech tam to DT-28N. HiVi má AL čelo a hodí se, když se částečně překryje polozapuštěným střeďákem, což tady by se mi se 102KEP ani nelíbilo, ani nešlo.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Mam este BR vymenit za vacsi priemer ? Teraz je tam 60mm. Niekto tu pisal ze to bude fucat.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Tak 70 mm by bylo jistějších a prostor na tom máš, jestli to ale pojede decentně, nemá to moc smysl.

Příspěvky [161 až 180 z 180]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výber repro Monacor pre nový projekt

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£