Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 5)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla HC43

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 84]

Re: Tesla HC43

Byl jsem na návštěvě v Pardubicích, navštívili jsme tam se strýcem, kterému jsem pomáhal s odvozem starých dveří, a tohle závažíčko jsem tam z jedné HC58 sundal. Není top, zbytek jsem nebral, protože jak tam do toho chcalo, mají to tam pod širým nebem.

Re: Tesla HC43

Staré šásko Tesla by se šiklo, dárce orgánů (motor, talíř, pohon, přenoska) jo ale když skladováno venku na dešti...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla HC43

Ahoj, nemá prosím někdo návod ke sborce a seřízení šasi HC43 ?

Povedlo se mi jedno sehnat, ale je totálně do***vené. Střed talíře je nízko, takže talíř dře o šasi. Na ramínku zespodu je volně plandající pružinka a jeden plíšek který předpokládám má něco společného s vypínáním na konci desky. Ten drhne při otáčení ramínka. Kolík číhající na konec desky je zohnutý, tedy spíše volný. Kolík spouštějící ramínko je taky zatuhlý. Nevím, kde ten chudák gramofon byl, ale suché čísté prostředí to stoprocentně nebylo. No prostě peklo.

Našel jsem sice nějaký návod k údržbě HC43, ale šasi tam je jen jako celek 8AF 198 005.01 a to je všechno. Možná by pomohly i nějaké podrobné fotky šasi zespodu.

Díky moc za pomoc.

Re: Tesla HC43

Tak jsem našel fotku spodku, mohl byste mi prosím někdo vyfotit, jak to vypadá shora bez subtalíře ? Ty plastové brýle v tom mém šasi chybí. Díky.

https://i.postimg.cc/TPXKQcJD/hc43.jpg

(upravil maxell 5. 7. 2022 17:31)

Re: Tesla HC43

Můžeš použít Lenco L-435 šásko je tam stejné, HC43.
totéž platí o G 710A (velmi málo rozšířen)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla HC43

Na ulozto je ke stáhnutí Tesla NZC 431.zip a v něm jsou stejné obrázky chassis, jako u manuálu pro NC430.
Bohužel nikde jsem neviděl v servisních manuálech pohled pod subtalíř, kromě NC420 (ale tam je to možná uděláno trochu jinak).

Re: Tesla HC43

Hippo007 napsal:

Bohužel nikde jsem neviděl v servisních manuálech pohled pod subtalíř, kromě NC420 (ale tam je to možná uděláno trochu jinak).

Mám pocit, že na NC420 není koncové vypínání, nicméně i tak, já bych potřeboval skutečné fotky, jak to vypadá uvnitř. Schématické kresby mám, ale rád bych viděl do třetího rozměru. Na uloz.to je pár fotek, ale všechny jen zvenku...

Re: Tesla HC43

Není, jen zvedák ramínka s přenoskou na konci desky...tato funkce se dá zrušit - v případě potřeby
bastlilo se amatérsky na stránkách dobového AR ále, přestavba nestala za námahu a výsledek nejistý
řešení přineslo až šásko HC43 s "S" ramínkem a spolehlivým konc. vypínačem pohonu.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil vaclavpe 12. 7. 2022 9:37)

Re: Tesla HC43

Tak jsem vyfotil vnitřek svého a chybí tam ty brejličky, viz červený kroužek. Můžu ten díl něčím nahradit ? Třeba vytisknout na 3D tiskérně ? Jak má přesně vypadat ? Díky..

https://i.postimg.cc/7G72Prjz/20220711-182003.jpg

https://i.postimg.cc/JySXWzYm/20220711-182047.jpg

Přidáno 12.7. - je zajímavé, že fórum slučuje příspěvky stejného člověka jdoucí za sebou
Tak jsem byl u jednoho místního audiofila, který prodává tentýž gramofon, a srovnáním jsme zjistili, že ty brejličky jsou celá hokejka - ano, asi něco takového, jak je na náčrtu v šasi HC42 (díky za tip Hippo007), nicméně, hlavní chyba je, že ložisko je úplně zničené.

Chápu, že se nikomu nechtělo sundávat na svém gramofonu subtalíř - je tam pojistka, která se musí odšroubovat. Já tam sice pojistku mám, ale nic nejistí, subtalíř v pohodě vyndám...

Takže jsem už objednal u pana Zatloukala jak ložisko a vypínací páčku, tak pro jistotu subtalíř. A taky řemínek, prý je správný profil 2x2mm, nikoli 1,6x1,6mm - tenhle tam asi dává spousta lidí, stačilo se zmínit, že řemínek je měněný.

Jinak jsem zjistil, že při zapnutí do sítě lehce brní ramínko - ale to bych asi počítal za vlastnost NZC431, nikoli za chybu. Napětí mezi mnou a ramínkem je něco přes 1V, olizovat ho nebudu.

(upravil kaed 12. 7. 2022 12:39)

Re: Tesla HC43

Že si raděj nekoupíš nějakou zahraniční funkční bazarovku...
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R … _PrefLoc=5

Re: Tesla HC43

kaed napsal:

Že si raděj nekoupíš nějakou zahraniční funkční bazarovku...

Na to je snadná odpověď. Nevyznám se v nich. V litovelských se aspoň trochu orientuji, náhradní díly jsou dostupné a ta rada HC-4x jsou relativně kvalitní šasi.

Re: Tesla HC43

Čím si to napětí měřil? Nejsem si jistý, jestli 1V brní. 100 už jo.

Re: Tesla HC43

jardag69 napsal:

Čím si to napětí měřil? Nejsem si jistý, jestli 1V brní. 100 už jo.

Digitálním multimetrem na střídavý rozsah 20V. Stejnosměrné napětí bych tam nečekal, ale zkusit to můžu. U toho audiofila to brnělo víc, starší dům a asi dělší rozvody, nevím, čím to je ovlivněno. A nebo jiný typ podlahy, já mám vinyl, těžko říct. Zkusím s tím pár experimentů později, prvně potřebuji rozběhat to šasi, pak se vrhnu na obnovu zesilovače - hlavně kondenzátorů

(upravil Hippo007 12. 7. 2022 17:43)

Re: Tesla HC43

Správně provést zapojení uzemnění, odstínit signálové vodiče jdoucí od raménka ke konektoru od motorku / silového přívodu (stačí přizemněný plech mezi signální vodiče a zbytek), zkontrolovat uzemnění raménka...

(upravil stiglitz 24. 10. 2022 17:07)

Re: Tesla HC43

Tak se vrtám v HC58, a chtěl jsem uzemnit rameno, něčím tenkým. Odmotal jsem tedy drátek z feritové antény z nějakého vyvrženého radiomagnetofonu, protože tenoučký, a jen tak pro pořádek jsem ho před připájením propísknul. A nic! Ono to nevede! Fakt. je to možný? Oholil jsem tu nit, že zůstal jenom vodič, a nic se nezměnilo, ta licna nevede proud!

Re: Tesla HC43

Tak možností je několik - lak/izolace na vodiči, ten "drátek" není drátek, ale fixační nit/lanko (používalo se na přichycení konců vinutí), špatný kontakt při měření, drátek někde přerušený/přetržený... Záhadu bych v tom nehledal, vysvětlení bude celkem prosté smile

Web

(upravil stiglitz 24. 10. 2022 17:47)

Re: Tesla HC43

Má pravdu, předsedo..! On je na tom fákt lak, ještě navíc, no. Díky.

Re: Tesla HC43

Drátek (lanko) feritky je izolováno lakem, jinač by docházelo k mezizávitovým zkratům...
použij libovolné tenké Cu lanko z rozpárané dvojlinky nebo tak něco a uvidíš sám.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla HC43

stiglitz, můžeš to jednoduše odizolovat. Položíš lanko na tabletu acylpyrinu, zahřeješ hrotem pájky (smrdí to), odděláš, očistíš a už můžeš pájet.

(upravil stiglitz 26. 10. 2022 13:58)

Re: Tesla HC43

Maxi - no jasně! Jsem debil.
No, a teď - koukal jsem, že ramena jsou prokabelována podobnými dráty. No, je nějaké - větší - riziko, že se to někde vyzkratuje, kdybych ten anténní drát, dejme tomu použil, jako kabeláž právě v tom raménku? Totiž, tyhle drátky, to je z hlediska pohybu ramene gramofonu přeci jenom vhodnější řešení. Elektricky, to už je asi horší. Nahrnul jsem tam asi před sedmi, osmi lety kablíky ze SCARTu, což je koneckonců asi líp izolovanej vodič. Ale taky tužší, i když se nějak zvlášť nezdá, že by to vadilo.
Hippo, zkusil jsem to prohřát páječkou, a ten lak to odstranilo taky, vede to. Díky.

Příspěvky [61 až 80 z 84]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla HC43

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£