Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Oprava/předělání dýhovaných beden

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

(upravil hranatybraska 12. 12. 2021 10:43)

Téma: Oprava/předělání dýhovaných beden

Ahoj,
mám tu jedny dýhované lakované skelety pro 2p bedny (ptačí budky). Lak je bohužel následkem převozu dost potlučený. Jaký postup je nejvhodnější pro opravu? Ideálně bych je chtěl nalakovat nabílo. Je nutné odstranit dýhu? Jakým způsobem nejlépe? Díky předem za rady, nemám s tím zkušenost.

Web

(upravil Hippo007 12. 12. 2021 11:29)

Re: Oprava/předělání dýhovaných beden

Jestli dýha dobře drží na podkladu, tak ji nemusíš obrušovat (jemně přejeď rukou - nesmí to šustit).
Lak z dýhy obrus, díry zatmel (já používám polyesterový tmel - když je místo kde je nanesen dobře přebroušené, tak na bedně i po letech nevidím, kde byl použitý, možná by byl lepší s dřevní moučkou, ten ale nemám vyzkoušený) přebrus a nalakuj.

Re: Oprava/předělání dýhovaných beden

Jestli s tím nemáš praktickou zkušenost, tak odstraněním dýhy můžeš udělat víc (nevratné) škody, než užitku.
Takže přesně jak píše kolega Hippo007. Jen s citem při broušení - hlavně kolem hran (probrusy), pracně se to opravuje.
Neznám u Tebe přesně detaily, ale pokud chceš opravdu hladký/nestrukturovaný finální povrch - asi bych pod lak použil i plnič.

(upravil hranatybraska 12. 12. 2021 16:31)

Re: Oprava/předělání dýhovaných beden

Super, díky za rady. A byl by někdo ochotný mi to udělat, když bych je dovezl? Úplně se na to necítím napoprvé.

Web

Re: Oprava/předělání dýhovaných beden

U těch tmelů je udaná doba zpracovatelnosti 6 nebo 10 minut. To se dá v takové rychlosti stihnout ?

Re: Oprava/předělání dýhovaných beden

Jo. Dáš tam toho tmelu víc a odbrousíš. A případně opakuješ. Brousí se to dobře.

Re: Oprava/předělání dýhovaných beden

Nebo můžeš alternativně zkusit nalepit laminát. Třeba tento, nebo jiný. smile Nařežeš o pár milimetrů větší kus než je bok a na kontaktní lepidlo ho ham nalepíš. Co přebývá odfrézuješ horní frézkou. Musíš mít akorát na paměti, že jsou trochu vidět hranky, ale jinak výsledek je celkem perfektní a často odolnější než lak.

(upravil Anti 14. 12. 2021 8:07)

Re: Oprava/předělání dýhovaných beden

Vyrábí se ten laminát i v jiné variantě?

(upravil Tom_L 14. 12. 2021 18:18)

Re: Oprava/předělání dýhovaných beden

Jasně že ano. Skoro ve všech dekorech lamin Egger jsou k mání.
JAF Holz uni barvy
Demos
Opravdu luxusní má Homapal, ale jsou už samo dražší. U nás je dodává Duet

Re: Oprava/předělání dýhovaných beden

Super, to jsem nevěděl. Byl by někdo ochoten mi to provést? Obrousit je zvládnu, ale na povrchovku ani lepení lamina se sám zrovna necítím. Určitě bysme se domluvili.

Web

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Oprava/předělání dýhovaných beden

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£