Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 384 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 382 383 384 385 386 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [7,661 až 7,680 z 8,415]

(upravil mechanik 4. 12. 2021 18:53)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Sú to "originál" v eagle. Ja som si tiež vždy hovoril že by mohli byť menšie. Ale 603 je do toho už príliš velký.

0402 používam bežne tam kde sa to hodí. Napríklad háklivé veci pri DACoch... Chcel som tie odpory čo najtesnejšie pri púzdre. 0805 by mi to roztahali. Si vezmi že 0805 je tak 2x väčší. To by tú dosku roztahalo...   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 86#p380186

Rezistorové pole som tam zvažoval už pred rokmi keď som tú dosku začal kresliť. Robili sa v tak sprostom počte že by som priestor neušetril... Proste to vychádzalo debilne tak som to zavrhol. Rozmýšlaním nad doskami vždy strávim hromadu času. Ak by si tam niekto všimol chybu alebo tam išlo niečo urobiť výrazne lepšie tak by ma to celkom prekvapilo big_smile

Teraz mi hlavne vadí že konektor IDC od HARTING na ktorý mám navrhnutých možno 10 dosiek sa robí len s pinmi v počte 6-10-14-16-20. Ja som si pri kreslení konektorov neuvedomil že potrebujem verzie 12 pinové... Objednal som nejake Samtec v nádeji že to prehodím. Prekvapivo tento výrobca má inak dlhý okraj od konektoru po krajné piny. Takže mi do toho nesedia ani káble a nesedí to do obrysov púzdra na doske. Objednal som ešte MOLEX ale tie mouser naskaldní asi v Marci sad Fakt neviem. Nechce sa mi prechádzať milion datasheetov a možno to tam okotované ani nebude.

Celkovo v mouser čakám na rôzne nippony, polymery panasonic, dokonca keramiky 10uF 25V X7R a niesu vôbec. Kopec toho nie je... Použijem X5R.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

X5R... To je trochu ošidná věc. Díval jsi se na jejich závislost kapacity na napětí a teplotě? Už se to tady probíralo. Ale jako blokovací podle mě nemají tak velký kapacity ani význam.

(upravil mechanik 5. 12. 2021 0:42)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Z toho dôvodu radšej volím X7R ale pri blokovaní to bude dosť jedno, ako píšeš.

Tradične 13 súčiastok rôzneho druhu musím objednať big_smile Vždy niečo chýba big_smile To mám doma 5 najväčších skryniek mars a ešte zvlášť velkú krabicu so sáčkami z mouser čo som ešte nezaradil big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ještě k tomu blokování: Pokud potřebuješ fakt účinný blokování, tak X7R  (X5R) mají takový indukčnosti, že někde na jednotkách MHz  mají rezonanci, takže to chce paraleně C0G řádu nF, a pro extrémisty ještě NP0 stovky pF, kde funguje blokování do GHz... Těch 10n už jsem párkrát připlácl na (nebo vedle X7R) v různejch impulsních zařízeních chovajících se nepředvidatelně, a najednou to bylo hodný.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Žákovský tranzistorový zesilovač TW, kanál se zdrojem na jedné jednostranné desce, tři drátové propojky, inspirace publikacemi i zde. K vidění hned na úvodní straně https://www.technickykrouzek.cz/.

(upravil mechanik 5. 12. 2021 16:32)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kaed, to si vezmi že audio obvody blokujem po starom foliami, tie ešte len majú indukčnosť big_smile No ja som práve čítal že NPO sa na blokovanie nehodia, že to nejako môže kmitať. Asi v spojení s indkučnostou spojov na doske, neviem... Riešilo sa to v článkoch o blokovaní aj tu na fore okolo stavby DACov. Tak ako píšeš neblokujem ani hodiny 22-24MHz. Zaujímavé že aj tie hodiny sa bežne pomerne flákajú... Ale nad lepším blokovaním hodín uvažujem už dávno. Zvážim to do DACu čo tu mám na stole ešte neosadený... Ten som fotil o 18 strán späť   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 21#p368021

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

motorovy opticky enkoder https://i.postimg.cc/VrZjCpDL/IMG-0937.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Digiting napsal:

Žákovský tranzistorový zesilovač TW, kanál se zdrojem na jedné jednostranné desce, tři drátové propojky, inspirace publikacemi i zde. K vidění hned na úvodní straně https://www.technickykrouzek.cz/.

hodnotím kladně wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

scoop, to je zaujímavé ale nechápem prečo by mal mať encoder motor. Veď potenciometer má len možno 3/4 otáčky a nedá sa otáčať dookola... No ale encoder...

(upravil scoop 6. 12. 2021 19:53)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

zatial ani sam neviem ci bude OK a ci to pouzijem, ale takto som si to vysnival miesto ALPS...tie 3/4 otacky sa daju prisposobit aj pre enkoder, staci len odhadnut pocet pulzov a prisposobit pulz IR po kratkom stlaceni...prevod 35rpm je dost tuhy

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Len tomu nerozumiem smile Encoder sa pretáča takže nemá označenie polohy a bez označenia nie je dôvod používať motor. Encoderom ide viac otočiť než potenciometrom a je to jemnejšie a otáčka je dlhšia. Mne sa to páči viac. Hlavne keď to mám po 0,5db. Ale hlavné je že sa to páči tebe smile Tiež veci robím tak aby som bol v prvej rade spokojný ja smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mam v hlave jednu predstavu preco tento sposob, ale neviem ci to pojde ako si predstavujem

https://i.postimg.cc/cr2TQQKB/dont-know-idk.gif

(upravil mechanik 6. 12. 2021 21:42)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ešte otázka smile Ak ti vyhovuje 3/4 otáčky potenciometra a aj motor prečo tam nedáš rovno motorový ALPS? Je to výborný potenciometer. Súbeh kanálov má iste dobrý. Netreba buffery, blbosti. Impedancia 10k vyhovuje všetkému. Z pohladu obvodu pred tým vždy budíš konštantných 10k. Ja som R-2R chcel kvôli tej preciznosti že to bude mať presne v db na displeji a tiež že ja nemám preamp a tie buffery by som tam mal asi aj tak... Ale úprimne v nejaky zvukový rozdiel takmer vôbec neverím. Niekto by argumentoval vyšším šumom pri impedancií 10k ale keď to máš velmi stíšené tak z tej impedancie 10k lezieš k nižšej čím ten šum vysokej vstupnej impedancie klesá...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jelikož by mně strašily některé hříchy v dosavadním návrhu desky pro žákovský zesilovač TW, upravil jsem, viz úvodní odkaz na https://www.technickykrouzek.cz/. Propojka již jen jedna, elektrolytické kondenzátory méně překáží a jsou tělo na tělo, šroubovací svorky pro repro neústí nad šroub, rozšířeny potřebné proudové cesty, důslednější zemnění do jednoho bodu, atd. Brzy to snad zase osadím a shlédnu na osciloskopu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mne nevyhovuje 3/4 otacky, len som povedal, ze ide docielit aj to smile
atenuator je pre mna pokus, paci sa mi klikanie rele, paci sa mi moznost nastavenia predvolenej hlasitosti po zapnuti, resp. navolenia pre kazdy vstup separatne...vsetko sa da urobit aj jednoducho a v podstate funkcne, ale preco neskusat ? aj ty hladas nieco co nie je bezne pri svojom produkte.
Uvedomujem si, ze vzhladom na dispre na zaciatku nemozem dat iny buffer, lebo by to ovplyvnilo zvuk a tym padom ukazovatel dB nebude presny.
ALPS je super riesenie a plne postacujuce, s tym suhlasim, jednoducho vsetci skusame smile
z pohladu programovania, ovladania a moznosti nastaveni povazujem attenuator za lepsiu volvu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ohladom tých bufferov ti idem napísať súkromne.

(upravil Wili 6. 12. 2021 22:12)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kazdy svojho stastia strojca, a scoop rob co chces lebo ta to bavi. Ja tiez staviam niekedy nezmysly ale bavi ma to...

ale tiez mi to odporuje logike tocit analogovym motorom s enkoderom, ktory generuje digitalny signal kedze tento mozes dialkovym posielat priamo cez IR, ale budis... to je ako napajat elektromobil dizlovou elektrocentralou v kufri ale aj to niektori robia big_smile

mechanik - inak tie SMD to je psycho smile ze to ta teplovzduska neodfukne yikes

(upravil mechanik 7. 12. 2021 1:38)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Wili, psycho, beriem ako pochvalu smile dík smile No pri starej paste to bolo divoké... Tie 0402 sa mi zvykli postaviť na tú najužšiu hranu big_smile a nie a nie klesnúť... big_smile Tiež som kedysi používal príliš vysokú teplotu... Teraz už mám novú pastu a skladujem v chladničke. Teplotu používam nižšiu. Všetko sa to musí odsledovať a všetko sa musí človek naučiť.

Popri tom trénujem na lakýrnika big_smile Minule som z núdze použil pomalšie riedidlo než bežne a prakvapivo výsledok bol uplne inde... hé ako svina...

(upravil scoop 6. 12. 2021 22:53)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

wili ved jasan, robme co nas bavi a ako chceme....ako ja v tom enkodery s motorom tiez vidim to co pisete obaja, ale akosi to neriesim...ked to bude chujovina pojde von...ani neviem preco ma zaujima tocenie knobu...ale nepojde to pouzit ako som myslel...dost tuhe sprevodovanie a to si doslova pyta polamanie osky...

mechanik, nieze tvoje vyrobky obzivnu a sposobia kataklizmu a apokalypsu sakra big_smile

ja este bojujem s tym SMD...dve ledky mi odfuklo a rezistory stavali na hranu...no ucime sa

(upravil mechanik 7. 12. 2021 3:01)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dávaj to už do tej pasty, potom ti to neodfúkne... Ja mám teraz najmenší prietok vzduchu... Treba to nechať dobre prehriať, nie lokálne prehrievať dosku...

Mne sa velmi páčila na velkom gombíku volume LEDka a ideálne hranatá... Tak ako má rotel. Hranatá modrá... Vždy som to obdivoval a už z dialky ste videli kam je to až vytočené... Len som nikdy nevedel ako urobiť iný než okrúhly otvor... Ale dnes keď ide použiť "high end" relé s odporovou sietou a displej s presnou stupnicou v db už mi tá LEDka pripadá trochu ako také hračkárske riešenie smile Ale keď som mal 11 rokov a videl ako sa to točí a čo ten výkon robí s BW 802D2 tak to bol zážitok smile Aj Yamaha AX-1090 tam má LEDku. Pre zmenu malú červenú a tušim okhrúhlu... Ale tiež sa mi to páčilo smile

Příspěvky [7,661 až 7,680 z 8,415]

  Stránky: ««« 1 ... 382 383 384 385 386 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£